Ova tema sadrži 83 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 84 ukupno)

Razocaranost

• kalet
    Član
    kalet

Drage moje, da li vam se dogodilo da neko, vama toliko blizak odjednom postane toliko dalek kao da ga nikada niste poznavali i voleli? Mnogo mi je tesko da priznam, ali desava se da covek pogresi. Moja drugarica je bila moja prijateljica, sestra koju nemam, osoba koju sam volela sa svim njenim vrlinama i manama, a samim tim i njeno dete koje je bilo odmah posle mog. Nikada se nije dogodilo da odem a da ne kupim nesto detetu, uzivala sam u njegovoj radosti i znala sam da me na vratima ceka uprtog pogleda u moje ruke.
    Medjutim, sta se desilo? Dosao je i taj dan kada sam i ja postala majka i naravno nije sa mnom ucestvovala u svemu tome, spavala je, bila je umorna. Kada je bebac dosao kuci, dolazila je u vrlo kratke posete i donosila po neku sitnicicu, cisto radi reda. Odnos se promenio, zahladneo.
    Tesko mi je bilo da prihvatim sve to, bas tesko. Jer, ja kada volim nekog onda je to svim srcem, bez rezerve.A, ona je i dalje pricala samo o svom detetu, moje nije smela da pomene da se ono ne naljuti.
    Sta da kazem, moje dete ima deset meseci, ona ga je uzela samo dva puta. Prvi put da se slika sa njim i drugi put ne secam se razloga.
    Mozda sve ovo zvuci smesno, ali ja strasno patim. Zasto covek daje ljubav ponekad pogresnim ljudima i zasto se desava da se za takve ljude sekira i pati?

Standzi
    Član
    Standzi

znam kako ti je Kalet,ja sam to ovde dozivela 100 puta…
    prvi primer: ovde smo krstili jednog malog Dejana,obozavam ga,pisala sam o njima u „da li bi oprostile prevaru“…
    e sad,ta mama od tog malog je svabica,mladja od mene 2 godine..jako smo se druzile,ucila sam nemacki uz nju,pricajuci skoro svaki dan..kad je trebalo cuvala sam malog uvek jer je mali toliko dobar da bi ga prisvojila…pomagala sam joj i pravila kolace za rodjendane njihove,bila uz nju kad joj je bilo najteze (prevara od njm)…tesila je,podrzavala,jela je svaki put kod mene,mali je svaki put od mene dobijao nesto,on me voli kao majku,za rodjendane smo uvek bili prvi,kupovali smo najvece poklone,mikrotalasnu,mp3 player(njoj za rodj) malom auto koji ide na gas za 100 eura…muzu poklonili kartu da se vozi ceo vikend najboljim kolima…znaci trudili smose da budemo „vredni“ kumovi…pozajmljivali pare kad god je trebalo,ma dali smo 100% od nas..da sve bude super…
    prvo razocerenje od njih smo doziveli kad je bio Markov prvi rodjendan…dosli su zadnji!sa kutijicom lego kockica,preskocili su duvanje svecica i slikanje,za mene -ono najbitnije…zar ne..sedeli su sar vremena..i zurili jer im se spava…mm je legao da spava kad su dosli jer smo imali goste ceo dan a on je pocinjao u 23h da radi…a kumovi su stigli u 20h 😯
    mm je nekako posle presao preko toga…oprostio ali ne i zaboravio…
    posle se kum pomirio sa nekim rodjakom s kojim je bio posvadjan dugo i sad se uopste ne javlja jer se sa njm provodi svaki vikend,vara zenu…pa mm nije interesantan jer mm ne interesuju izlasci u diskoteku…razumes…
    sto je najveci fazon ni ona se ne javlja kod mene…kad je bio mm rodjendan,nisu ni dosli,ni cestitali,ma kao da ne postojimo 🙁
    a mi se toliko trpali i negovali to prijateljstvo…i kumstvo…a mi smo im krstili dete!! 😯 znaci treba vise oni da „trce“oko nas nego mi oko njih…jos smo mi planirali da ukrstimo kumstvo 😯 :anene: ali to nema sanse sada….

petra
    Član
    petra

ja sam imala najboljeg druga sa kojim sam se druzila 20 godina,a onda je sve prestalo od kako sam rodila dete,stalno je nesto zauzet pa nemoze da svrati ,uvek ima neki razlog.Ja sam prestala vise i da zovem ako on nema zelju da dodje i da vidi moje dete necu da insistiram,pre ili kasnije sve dodje na svoje mesto,verovatno ce se kajati zbog svog ponasanja ali tada ce biti kasno…..

Standzi
    Član
    Standzi

upravo to!kad im dodje iz d….u glavu ,nisu ni svesni da ce biti kasno…ja verujem da ovi „moji“ koje sam pomenula misle,da cu ih posle svega docekati ponovo rasirenih ruku…malo morgen!!!! 😡

kalet
    Član
    kalet

Ja imam jedan veliki problem, jako sam emotivna i to me u takvim situacijama ubija. Kada treba da udarim rukom o sto, ja onda kazem sebi – Covek je veliki u prastanju – to me je mama ucila. Nekada ipak ne treba oprostiti?!

petra
    Član
    petra

smatram da takvo ponasanje sa njegove strane nisam zasluzila,tako da od prastanja nema nista

kalet
    Član
    kalet

Tako je Petra. Nikada nisam bila sebicna u davanju ljubavi, po bilo kom osnovu. Smatrala sam da je drugarstvo, prijateljstvo svetinja i nikada nisam dozvolila sebi da nekog bacim sa strane. Ali, na zalost ljudi su razliciti.

markova mama

Cini mi se da nista vise ne moze da me razocara, toliki sam postala pesimista sto se tice prijateljskih odnosa. Svi su se nekako udaljili od mene kad sam se udala iako sam ostala ista, a sad kad imam dete, beze od mene, verovatno zato sto vecina njih nisu u braku i nemaju decu pa im je to nepodnosljivo…Jedino me je odusevio moj drug i kolega s posla koji je dosao na babinje, drzao bebu iako nema blage veze sa decom, doneo mu bolji poklon nego kumovi, za mene neku super cokoladu i seriju „Ocajne domacice“ na DVD-u i jos smo se dobro istracarili. Posle je MM izjavio da je tip sigurno p…r ❓ Mislim da je poenta- ne ocekivati mnogo ni od koga a radovati se kad dozivis nesto lepo od nekog od koga ne ocekujes bas nista…

Standzi
    Član
    Standzi

e bas …
    ja sam se jako pozitivno iznenadila od jednog muzevog prijatelja iz detinstva…Grk…
    on nas zove kad god nesto pravi,slavi…kad je malom bio rodjendan bio je prvi,kad sam se porodila,prvi na babinama,ma svaku priliku nam je uvelicao,uvek,stavrno uvek pomaze……sa Markom se igra,prica,i jos mene uvek pita kako se kaze ovo na srpskom,kako ono,da Marku prica……to je umiranje od smeha!
    ja i mm smo nesto pricali da bi on bio idealan kum za nase dete…a takodje je Ortodox…

Amara
    Član
    Amara

Potpisujem sve sto su rekli pre mene.
    Kao sto rece Markova mama,nemoj nikada mnogo da ochekujes niti da mislis da su svi ljudi dobri,emotivni kao ti.Ja sam imala dosta dobrog a i loseg iskustva kad su u pitanju prijatelji,kumovi,komsije…Znam kako to ide.Ja sam takodje tip osobe da kad voli voli i osecam potrebu da budem bliska sa ljudima,ali nekad ne dobijem isto to zauzvrat.Zato,nikad nemoj da se ocaravas da se ne bi razocarala.
    😕

januar04
    Član
    januar04

Draga Kalet, i ja sam imala slično iskustvo. Mogu ti samo reći da sam ja zaključila da je u pitanju neka vrsta lude ljubomore. Znam da zvuči idiotski, ali …Isto sam obožavala drugaricinu ćerku, i ona mene, ali kad sam se porodila dosta toga se promenilo. Odjednom nemaju vremena, i priče tipa „videćeš kad beba poraste, bla bla“ Ruku na srce ni ja nisam mogla kao nekad da se igram sa njihovom malom dok moje dete plače. Ali meni recimo Mala kaže spusti bebu ajde da crtamo, a niko od njih dvoje se ne ponudi da je uzme. Kako da je spustim dok plače? Pa jedino da sam se klonirala. Mi smo nastavili da se viđamo ( ređe nego pre), i zanimljivo stvari su se vratile skoro na staro kad je moje bebče poraslo da može da se igra sa njihovom malom. Sad se više viđamo zbog dece nego zbog nas.

kalet
    Član
    kalet

Ne znam, ja sam tip da neke stvari koliko god zelim ne mogu da zaboravim. Boli me to, zaista. Taj period se nikada nece vratiti i nikada vise moj decko nece biti bebac. Kaze ona sada – Znas, bas mi je cudno kad ga uzmem. Pa, naravno da ti je cudno, kada ni dete a ni ti niste navikli na to.

januar04
    Član
    januar04

U pravu si , ni ja nisam zaboravila, ali nekako život ide dalje… Verovatno bi mi bilo još teže da smo skroz prestali da se družimo.

kalet
    Član
    kalet

Ma, da i mi se vidjamo i ne tako retko, ali nas nekako i neki drugi ljudi vezuju. Mislim, vidjamo se na razlicitim mestima.

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam se ovih dana svaki dan sve vise razocaravala…onaj kum i kuma o kome sam vam pricala,da su nas razocarali..
    uglavnom,imamo kumov nick na MSN-u ,i on nas,tako da znamo kada je ko za komp…
    i tako da sam primetila kad god se ja ili mm ,ulogujemo on ako je online,tog momenta promeni svoj status na offline…a tako smo bili dobri…i svaki put se potajno nadam da ce jednom kad vidi da smo na msn,da ce poslati koju rec izvinjenja…
    stvarno ne znam sta da radim..mm je jako razocaran,toliko da ih je skroz i zaboravio,a ja….meni 100 puta dodje da nazovem tu zenu (mladja je od mene) i pitam je sta se desava,u cemu je problem…i da mozda bude opet kao pre..ne znam….stvarno mi dodje svaki dan da okrenem broj…ali kad znam da mm nije za to…to me jedino zaustavlja…..a vreme prolazi…i prolazi…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 84 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.