Ova tema sadrži 83 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  okidoki 9 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 84 ukupno)

Razocaranost

• Tinna
    Član
    Tinna

I da napomenem da sam ja njoj za njenu svadbu kupila celu deciju sobu. Nemojte pogresno da me razumete, ja ne gledam prijatelje po novcaniku, nisam ja prestala da se druzim nego ona. Umirala sam 2 dana, pila sam lekove, dok mi muz nije objasnio neke stvari, pricao je samnom 3 sata i vec ujutru mi je bilo lakse. Ona je sada dobila cerkicu pre 2 meseca, zivim za to da je makar vidim na ulici, nepopravljiva sam. Odbila je kumstvo, navodno nema para, a mm i ja smo sami kuoili sve, burme sve organizovali, trebalo je samo da dodje, uziva, a ona se ni na svadbi nije pojavila…bolela je glava

kalet
    Član
    kalet

Tinna, moram da prokomentarisem. Znas kako kazu, da je vredelo ne bi propalo i zato nemoj zaliti ni za cim. Po nekada nije vredno. Misljenja sam da ne treba zatvarati vrata za sobom, pogotovu prijateljima ili vec iz detinjstva, jer to bi trebalo da su prava prijateljstva iz mnogo razloga. Okreni se nekim novim ljudima. Zivi neki drugi zivot izvan iscekivanja da je vidis, da i tebe ne bi zabolela glava.

Tinna
    Član
    Tinna

Hvala kalet.
    🙂

Ane
    Član
    Ane

Mislim da je ljudima jako tesko da prihvate tudji uspeh i srecu to jako tesko prastaju nekome.Ja se trudim u zivotu da zanemarim materijalne stvari i gledam ljude i trudim se da u njima uvek pronadjem nesto lepo .Srela sam ljude s kojima sam se jako povezala jako ih volim i cesto mislim na njih iako su daleko od mene.Moj kum iz NS na primer uvek sam ja prva polagala ispite i kada ti kolege neprastaju sto si bolji pa te sabotiraju pa ni knjigu ti ne daju a da nepricam o poverenju onda kad ti je najteze kada kriziras ,ja i on smo uvek jedno drugom bili podrska uvek sam se trudila da mu vratim samopouzdanje da mu pomognem kad zapne a on je meni sa svojom porodicom zamenio moju koja je bila daleko.Tu je bio kad sam ga zamolila da mi bude kum tamo sam bila kad je diplomirao iako smo se oboje pozjmljivali samo da stignemo jedan do drugog.Iako smo daleko i nismo u svakodnevnom kontaktu povezani smo.Zato razumem TINU kad kaze sta je ona htela i ocekivala . Hocu reci da neki ljudi stvarno ne zasluzuju paznju ali ima i takvih koji znaju da cene i ono najmanje sto ucinite za njih.Ja sam sto puta se razocarala u ljude ali i sto puta sa uverila da postoje i ljudi kojima nije bitno ko si i odakle si sve dok si dobar covek. Tina

Tinna
    Član
    Tinna

hvala Ane, divna si

El-el
    Član
    El-el

Ja sam se raocarala 1001 put u drugarice a o najboljoj i da ne pricam posto je vise nemam. Bila je u vezi sa mojim tadasnjim deckom vise godina. Decko me je varao sa mojom „najboljom“ drugaricom. Saznala sam i normalno odmah raskinula, a oni su nastavili da se vidjaju jos par meseci.
    Kasnije sam se opet razocarala. Kad sam se porodila nekako su se drugarice odaljile od mene. Sve je to normalno preselile su se u drugi grad, nije nijedna udata i normalno nemaju dece, ali me boli sto se slabo vidjamo i imam utisak da je to zato sto imam bebu. Mozda su nam interesovanja sad razlicitija, ali mi je jako tesko sto je to tako.
    Kulminacija mi je bila Anastasijin prvi rodjendan kad nijedna od njih cetri nije dosla. Svaka je imala neki razlog koji mogu razumeti, ali ja mislim da bi se vise ptrudila da sam na njihovom mestu, kao i uvek. Vljda uvek dajem od sebe maksimum kada je u pitanju prijateljstvo, pa me zato to tako tesko pogadja.

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Kao i nekoliko vas(a mozdavas ima i vise) ia ja bih mogla da „zakrcim“ forum sa mojim razocaranjima! I ja se dajem i misli mda je delom zbog toga sto sam ja jedinica i oduvek mi je faililo drustvo vise. A zbog svog vaspitanja ali i prirode sam uvek bila otvorena, direktna i iskernea i uvek otvorenog srca. Al it oje vrl onaivno i glupavo. Iako ja to znam ne mogu drugacije zbog svoje prirode. Nepopravljivo neikako mi ne uide taj preedmet, tj. ne mogu da nauci mda selektujem l;jude i prijateljstva. Verovatno sam glupa. Barem za to. Sta cu? Samo svez primer da dam – pre neki dan celu noc nisam oka sklopila nako njednog zajednickog okupljanja i „dokaza razocaranja“ izmedju mojih drugarica i mene. Doduse imala sam jos jedan razlog za „bdenje“ . Moj je problem i netolerancija , tj. ne mogu da prihvatim poraze tako lako i NIKAKO ne mogu da cutim. Sve mi dodje da stavim na cistac, a to malo ko razume i moze da uzvrati. Polako cu da probam da ucim. Ne znam da l nek iod „drugarica“ zasluzuju moj otovren razgovor. Videcu. Sad nemam puno vremena za obrazlaganje. Cujem ose uskoro.

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Zaboravila sam. Mislim da je presudna stvar – kako mi poimamo stvari. Znaci sve(kao i obicno) polazi od nas, tj. nasih mozgoiva. Prihvatam veliki deo krivice na sebe. Prvo(kao preporuka uopste) treba preispitati sebe, a onda sve ostalo.

Mackica
    Član
    Mackica

Dozivela sam da se udaljim od kume koja me je krstila, nazalost. Zivimo u istom kraju, 5 minuta jedna od druge, ranije smo po 24 sata bile zajedno, svuda isle zajedno, spavale jedna kod druge, delile poslednju cigaru, ma sve. Onda smo nasle ozbiljnije veze, malo proredile vidjenja ali smo i dalje bile super. Onda sam se udala i preselila u drugi kraj (promenila opstinu, pa smo bile udaljene pola sata jedna od druge), ali smo se tad potpuno udaljile. Ne zelim da kazem ni da je samo njena ni samo moja krivica sto smo se udaljile. Jednostavno se nismo potrudile da se taj kontakt odrzi. Sad opet zivim sa muzem na 5 minuta od nje (vratili smo se u stari kraj), a nas sve se vidimo samo u prolazu ponekad. Od kad sam trudna, ni jednom me nije nazvala da me pita kako sam. Jednom smo se srele kod frizerke, pozvala sam je da svrati kod nas, rekla je da hoce i na tome je ostalo. Zao mi je sto se nase prijateljstvo tako zavrsilo, ali idemo dalje, sa gorkim ukusom u ustima.

lukicdags
    Član
    lukicdags

Nisam sebi dopustila da se cesto razocaram u zivotu,sa svakim sam na distanci, tako bar kazu (mozda je to moja velika greska) ali ja tako funkcionisem i dobro mi je.Ne otvaram se previse i svoja najdublja osecanja cuvam za sebe.Naravno kada sam se upoznala sa mojim muzem,on je uspeo da u meni probudi sve ono sto je bilo zakopano i tajno i to me je definitivno privuklo kod njega..Ali dobro to sad nije vazno elem na racun svih ovih ispovesti koje sam procitala gore zelela bih samo da vam kazem ko zna zasto je sve to dobro i da se u zivotu prosto negde svako nekom izvini ako je pogresio i ako se neko na nekog ogresio taj u zivotu nece imati mira dok ne smiri svoju savest.Sigurna sam da svako dobije svojih pet minuta.Ne bih sada da me pogresno shvatite bila sam i ja razocarana ponekad ali mislim da sudbina cudno umesa prste i da vrsi selekciju ljudi koji treba da budu pored nas i oni koji ne trebaju da trose nasu energiju i vreme.

Angel
    Član
    Angel

Zadnji put, a prvi posle jako dugo vremena, sam se razocarala juce. Iznerviralo me je u trenutku, izbacila sam iz sebe i pobedila. Totalno sam iznad situacije, ignorisala sam sve iritirajuce i srecna sam.
    Ako nesto o sebi mogu sa ponosom reci i stati iza toga, to je da sam iskrena, realna i neiskvarena. Eto samim tim sam pobedila. :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Ella
    Član
    Ella

Angel – 21/7/2008 22:27 Zadnji put, a prvi posle jako dugo vremena, sam se razocarala juce. Iznerviralo me je u trenutku, izbacila sam iz sebe i pobedila. Totalno sam iznad situacije, ignorisala sam sve iritirajuce i srecna sam. Ako nesto o sebi mogu sa ponosom reci i stati iza toga, to je da sam iskrena, realna i neiskvarena. Eto samim tim sam pobedila. :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Odavno nisam cula nista lepse receno :bravo: Retki su takvi ljudi kao ti, Angel! :HAG: Na zalost, danas je retkost sresti nekog normalnog 🙁 Ljudi su stvarno postali drugaciji… nekako iskvareni. Ali je bogatstvo imati bar 2 prava prijatelja… Poznanika mozes imati koliko hoces, ali ne i prijatelja. Bar ja tako mislim. Takodje mislim da svako iskustvo, pa cak i ono lose, nas danas cini zrelijim, bogatijim i pametnijim!

bilja74
    Član
    bilja74

[QUOTE]lukicdags – 13/7/2008 17:14

Nisam sebi dopustila da se cesto razocaram u zivotu,sa svakim sam na distanci, tako bar kazu (mozda je to moja velika greska) ali ja tako funkcionisem i dobro mi je.Ne otvaram se previse i svoja najdublja osecanja cuvam za sebe.Naravno kada sam se upoznala sa mojim muzem,on je uspeo da u meni probudi sve ono sto je bilo zakopano i tajno i to me je definitivno privuklo kod njega..Ali dobro to sad nije vazno elem na racun svih ovih ispovesti koje sam procitala gore zelela bih samo da vam kazem ko zna zasto je sve to dobro i da se u zivotu prosto negde svako nekom izvini ako je pogresio i ako se neko na nekog ogresio taj u zivotu nece imati mira dok ne smiri svoju savest.Sigurna sam da svako dobije svojih pet minuta.Ne bih sada da me pogresno shvatite bila sam i ja razocarana ponekad ali mislim da sudbina cudno umesa prste i da vrsi selekciju ljudi koji treba da budu pored nas i oni koji ne trebaju da trose nasu energiju i vreme.[/QUOTE

Potpisujem,kao da sam ja pisala.

eniqma
    Član
    eniqma

Bila sam milion puta razocarana u zivotu i od drugarica, porodice, decka, muza, kolega itd. Smatram da je to skroz normalno, samo sto ja to dobro podnosim, popricam sa pravim drugaricama(podelim to sa njima) i sve je ok! Naravno nekad i puknem, tako da i to smatram normalnim! Slaba sam u prastanju, sve ja to zapamtim i cuvam kao skolu za drugi put! Ali ipak mislim da je to moja krivica, mozda jednostavno previse ocekujem od malih ljudi!!!

tanja.
    Član
    tanja.

Retko kome dozvolim da mi se toliko priblizi da bi me razocarao…tako da se uglavnom ne razocaravam, imam 3 prava druga i 4 jako bliske drugarice koje poznajem izmedju 7 i 17 godina , jako ih volim a i one mene…njima se poveravam i sa njima imam nesto zaista posebno, medju nama nema razocarenja, sve mozemo reci jedna drugoj i niko nece nista shvatiti dvosmisleno i nece imati bilo kakav problem da ono receno shvati (ako me razumete) za jedan takav odnos, priznacete,treba jako puno vremena i upoznavanja. To bi bila ta formula = sto manje razocarenja ,jednostavno birati kome se otvaras i koliko i to je to.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 84 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.