Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke Razvoj motorike i govora kod blizanaca

Ova tema sadrži 6 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  veki30 10 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)

Razvoj motorike i govora kod blizanaca

• tanja.
    Član
    tanja.

Kada su vasa decica pocela da se okrecu , da puze, sede , kada su prohodali?
    Da li su napredovali paralelno ili je jedan „prednjacio“?

Milosh je jos sa 4 meseca pokusavao da sedne, naravno nisam mu dozvolila , vec samo malo, pod 45 stepeni namestala jastucice tako da je „polusedeo“ , oko 6 su sedeli i Marko i Milos.
    Prohodali su sa 10 meseci , s`tim sto je Marko 10-ak dana pre Milosha.
    Eto nekako su smenjivali …
    E sad jako me zanima govor, cula sam da blizanci kasnije progovore posebno decaci ….sto se Milosa i Marka tice, rekla bih na vreme su izgovorili mama ,tata… ali mislim da malo kasne sa sastavljanjem manjih recenica , mislim, znam da je sve to relativno ali volela bih da procitam kada su vasi blizanci „propricali“

TwinMama
    Član
    TwinMama

Moji su jos mali ali se primecuju razlike. Pavle vec podize glavicu i drzi je neko vreme a Djordje jos nema snage ni da je podigne
    Jos su mali…dopisacu kasnije sta su naucili :>

pereca
    Član
    pereca

kod mojih je Luka malo sporiji (zati i radimo vezbice) a Matija je zilavko on se non-stop mrda ( kada ne spava) ali cini mi se da ga Luka stize. MAtija se pre dva dana nasmejao prvi put 😆 a Luka danas ;] . Ali je Luka radoznaliji, on sve gleda i moram da ga zabavljam:shock: .

Aleksandra

nema vrska toa sto vikaat deka bliznacite pokasno prozboruvaat.Motie do 1 i pol godina si se razbiraa samite na nekoj nivni jazik i kazuvaa samo zborovi,nepovrzani.Od 1 i pol godina zboruvaat se.Sega se 2 i pol i celi pesni kazuvaat,povrzan razgovor,kako golemi.

abdi-ca
    Član
    abdi-ca

Moji su decak i devojcica,1 god. 9 meseci stari.Izgovaraju vec odavno neke reci ali samo sta oni zele i koliko oni zele.Medjusobno,primetili smo,odlicno se sporazumevaju,da li nekim njihovim jezikom ili telepatski?? ne znamo tacno ali im ide od ruke.
    Uglavnom znaju da kazu da,ne i hvala i jos par reci na srpskom i na engleskom jer zivimo u USA.Za razliku od mog starijeg sina koji je sada 10 god.star i koji je probrbljao jos skoro sa god. dana oni dosta kasne ali mislim da su sva deca razlicita -nevezano za to da li su blizanci ili ne.
    Ponekad znam da se nasalim na racun mojih bebica:mali crnogorci(po tati) verovatno nemaju PRIMJEDBI,pa zato i ne progovaraju jos!!!!
    Pozdrav svima!!

antonina
    Član
    antonina

Pereca decica su ti divna,ma i sva ostala su preslatka.Kazi mi do koliko su mogli da spaqvaju u istom krevecu.A sto se tice govora,imam prijateljicu koja je deciji logope i kaze mi da nista ne brinem oko govora ,jeste da ce malo kasnije da pocnu ali bice sve uredu i kaze mi jis da oni od 9.meseca imaju neki svoj jezik koji je samo njima jasan.Napravite pauzu i popite kaficu!!!

veki30
    Član
    veki30

moje devojke su kaskale oko mesec dana jedna za drugom, i sad se vrtimo u tromesecnom krugu, jedna uci jedno, druga drugo, okrecu se svaka na svoju stranu, a otprilike na 3 meseca se sustignu (kazu vrsnjacka edukacija)
    E sad ALex je pocela da sedi sa 6 meseci, da hoda sa 11. samostalno koristi kasiku sa 16
    Kristina je pocela da sedi sa 7, hoda sa 12, a kasiku koristi sa 15meseci

Razlika na rodjenju je bila 800gr, i sa navrsenih 6 meseci su imale istu kilazu pa su opet pocele da se razdvajaju i nalaze,
    medjutim za zadnjih godinu dana razlika je 6cm i 5kg izmedju njih dve.
    Potpuno su drugacije. Spremam se da odemo na konsultacije kod logopeda u septembru cisto da
    vidimo da li imaju neki problem kod izgovora odredjenih slova.
    Pripazite da ne razviju sopstveni jezik koji ce iskljuciti okolinu. Mene su na ovo stalno upozoravali.

Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.