Ova tema sadrži 64 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  krissty 6 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 65 ukupno)

Reakcija na vakcinu

• unicorn
    Član
    unicorn

Ne znam, možda ova tema već postoji, ali sam prije par sati doživjela maltene nervni slom…
    Jutros sam Miu vodila na vakcinaciju (ona što se popije + 2 vakcine, jedna u ruku i jedna u nogu), i prvi put kada je primila tu vakcinu jedva da je imala malo temperature. Jutros je dobila drugi put i plakala je u putu kući više nego obično, ali hajde kontam boli je rana, je kenjkava. Odmah kad smo ušli u stan dala sam joj Paracetamol i kako je bila pospana, stavila sam je u krevetac.
    Pošto je stalno plakala, uzela sam je, stavila joj hladne obloge na mjesta gdje su joj dali vakcine, tu je počela još snažnije plakati, vrištati i nikako je nisam mogla smiriti. MM je već bio otišao na posao, pa sam sjela s njom u dn.boravak, uzela je u naručje i odjednom se počela trzati, kao da ima jake grčeve/bolove u stomaku. Ja je spustim, ona počinje doslovno da vrišti, da bi u slijedećem trenutku bila totalno smirena, ali je samo najednom preblijedila i usne su joj izgubile boju. Ja krenem da je uzmem, ruke joj totalno hladne, ledene, prošarane modrom bojom… I tu mi se oduzmu noge, u tom momentu jednostavno nisam mogla disati, gledam šta mi je sa djetetom, usne joj počinju modriti…
    Ja za telefon, zovem pedijatra, sestra mi govori da to nije reakcija na vakcinu i da je dovedem AKO HOĆU. Kontam mm radi 8 km daleko od kuće, znam da mu treba pola sata da dođe iz grada po gužvi u saobraćaju, pa samo okrenem komšinicu da izađe da me odvuče do doma zdravlja. Vjerujte mi, ne znam ni kako sam sišla do ispred zgrade… Kad smo došli u DZ, prilazim onom šalteru gdje su sestre, ova jedna pita jeli to beba koja je primila vakcinu, ja joj ptvrdno odgovaram, počinjem plakati (tu je Mia već vratila boju u licu, usne su joj još blijede, totalno je mirna), a ona će meni „ŠTO SE SEKIRATE?“ :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija:
    Majke mi, da mi dijete nije bilo u rukama, zadavila bih je!!! Samo sam joj rekla „Kako možete to govoriti, dijete mi pomodrilo“, ona trči po doktora, i 2min kasnije dovodi 3 sa sobom…
    Čim su je počeli pregledati, ona počinje opet vrištati, sad je moraju sve troje pregledati, ja stojim i suze mi teku… Gledam svoje dijete i ne znam kako da joj pomognem… Nikada se nisam tako loše osjećala, tako bespomoćno… Pri prvom pregledu su konstatovali da joj se od plača smanjila periferna cirkulacija i zbog toga je izgubila boju u licu i pomodrila po rukama, ali da to nije ništa opasno i da je to od naprezanja i kao jača reakcija na vakcinu…. Morali smo ostati još pola sata da je opet pregledaju i sutra je opet moram dovesti…
    Šta da vam kažem, dijete mi trenutno spava, ja sam kao paralizovana, mislim u redu je sve s njom, trebam joj davati Paracetamol svaka 4 sata i mjeriti temperaturu (nije joj povišena), pratiti je slijedeća 24 sata, ali kada vidite da vam dijete pomodri, ne znate šta da radite…
    Samo da skrenem pažnju mamama da dobro prate dijete nakon vakcinacije, ne bih nikome poželjela tu situaciju u kojoj sam se našla…
    Sad odoh da se drogiram Apaurinom…

Tijancica
    Član
    Tijancica

Jao unicorn, ja strasno mrzim te vakcine.
    Najgore je to sto se tu nista ne moze sprijeciti, mozes ici kuci i cekati sta ce da se desi.
    Nama se to hvala bogu nije desilo. Samo prvi put je bila mala temperaturica na DiTePer vakcinu i nisam joj smjela davati nista od lijekova jer je bila mladja od tri mjeseca.
    Drugi put nije bilo temperature, ali je stalno cvilila i kenjkala.
    Katastrofa
    Ja posle ove tvoje price ne znam kako cu je odvesti na trecu vakcinu

Jecca
    Član
    Jecca

Kompletni ludaci! Mogu misliti kako ti je bilo! Ja bi ih podavila cini mi se! Prosto nemoguce da tako moze biti jaka reakcija na vakcinu. Normalno je samo temperatura a ona dete dodje do frasa gotovo! Ponekad se i pitam , posle prica o raznim aferama u vezi vakcina, sta pakuju uopste u te bocice!
    Nadam se da si sad dobro i ti i Mia. Uh!

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Unicorn, desava se da bude burna reakcija na te vakcine, ali iskreno nikada nisam cula za takvu. Postoji pentaxim vakcina, koja je visoko preciscena i ne daje reakciju, kod nas se kupuje, ona menja te tri a bodu je samo jednom. Ako postoji ta mogucnost, nabavi joj za sledeci pu nju. I puno ljubi to maleno sto se tako namucilo

Mary
    Član
    Mary

jao unicorn ziva sam 😯 kad sam procitala sta ti se desilo. najgore je sto me plasi je da mi u ponedeljak isto idemo na vakcinu i to bas tu sto ste vi jucer primili. nadm se da ce vam biti bolje a te imbecile u bolnici treba sve redom zadaviti… toliko me nerviraju ti iz zdravstva. kad treba izmust novac od ljudi tu su prvi a za brzu rekaciju i pravu pomoc ima da se nacekas.

unicorn
    Član
    unicorn

ma joj, prvo što sam uradila kad sam došla kući s njom od doktora, kad sam vidjela da je zaspala, pošteno sam se isplakala… a nje eno u krevetiću i pjeva… 🙂 duša moja mala…
    znam da je normalna reakcija na vakcinu temperatura i eventualno oteklina gdje je primila vakcinu, kenjkanje i to je to… doktor meni reče da je to što je pomodrila od silnog plakanja 😯 ma neka je ona meni dobro i zdravo, ali sam se istraumilala za slijedećih godinu dana…

Sneki
    Član
    Sneki

Unicorn, reakcija koju si opisala je inace opisana u nezeljenim reakcijama dosta vakcina. Jako je bitno da das potpun opis svom lekaru, kao sto si to ovde rekla tj da se trzala , a potom umirila tj, ne samo da je pomodrila i neutesno plakala.

Ammy
    Član
    Ammy

Ja se nadam da joj je sada dobro ali prati je naredna 2 dana, ako bude imala temperaturu odmah je vodi lekaru.
    Mojoj bebi se bas namestilo da je nekoliko dana nakon primanja vakcine (ali u ovom slucaju protiv Hep.B) imala jako cesto visoku temperaturu pa se ispostavilo da je urinarna infekcija E.Coli (pritom je imala drhtavicu, usne i udovi su modreli) a uz sve to su joj i nicali zubi…a svi su me ubedjivali da je to mozda reakcija na vakcinu. I slazem se sa Snjalicom u vezi Pentaxim-a, ako mozes sledeci put joj kupi nju. I javi kako je devojcica!

Bambina.
    Član
    Bambina.

Samo da kazem da je Nadja imala reakciju na Pentaxim vakcinu sva tri puta kada ju je primala. Dobila je crvene pecate po licu pa smo je pod hitno vratili kod lekara kad joj se to desilo prvi put. Konstatvali su blagu reakciju na Pentaxim i to je to. Na Euvax B uopste nije reagovala kad ga je primila.

miss marple

I moja cerka je primila DiTePer i posle jedno 4 sata pocela da bukvalno vristi od bolova. To je bilo sat i po vremena najuzasnije vriske i krikova (a ne preterujem, imala je jake grceve prvih mesec i po, znam kako izgleda kad je nesto boli, ali ovo je bilo nesto potpuno drugo).
    Sledeci put kupujemo Pentaxim, naravno.
    (A dr nam kaze: „Pa mi pustimo da prvi put sva deca prime nasu DiTePer, pa tek ako imaju reakciju – onda preporucujemo Pentaxim“. Kad samo pomislim da nam je na vreme rekla, nicega od ovoga ne bi bilo. Grrr…)

unicorn
    Član
    unicorn

Jutros smo bili kod doktora i kaže da je sve u redu. Noćas je imala temperaturu 38,4 C, pa sam je morala staviti sa nama da spava… Još je jako kenjkava i samo hoće da se nosa 🙂
    Pitala sam doktora za tu vakcinu koja zamjenjuje ovu koju je primila, kaže mi da će je uvesti u stalnu upotrebu od septembra (ovdje u BiH), tako da je roditelji od tada neće morati kupovati… Da sam znala za nju, platila bih je koliko god traže, samo da je nisam morala vidjeti onakvu….
    Hvala na podršci, pozzz!

JasnaMK
    Član
    JasnaMK

unicorn, juce smo i mi primili drugu dozu DiTePer. Kad je primio vakcinu samo jedan krik i nista. Niti je plakao niti nista. bio raspolozen smeajo se. Ja rekla super. Ali… posle jedno tri sata :uzid: vristenje, plakanje, nije mogao da pomeri rucicu i ako uspe da pomeri onda sledi vrisak. Strasno. Onda oko 9 uvece dala sam mu paracetamol. Nije imao temperaturu ali dala sum mu zbog bolove da se dete ne muci. Zaspao je i ustao tek ujutro u 5 da jede. Na rucicu mu stavljam Acidi Borici rastvor. Prvu dozu kad je porimio nije tako plakao ali je imao temp. 38,5. Ovaj put nije kacio temp. ali zato bas ono place. Bas mi je zao. Kao neko malo macence. :love: tvojoj bebici

Angel
    Član
    Angel

Jao Unicorn sad videh ovu temu, bas me dugo nije bilo a i kad sam tu slabo gde zalazim. Drago mi je da je Mia sad dobro! Jbg ja bih presvisla i potpuno znam kako ti je! Ali pobedili ste i bice uvek sve ok i nemoj vise da mi se sekiras! Ljubi slatku malecku puno a ja ljubim tebe! :-* :HAG:

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

unicorn – 12/6/2008 15:00

Jutros smo bili kod doktora i kaže da je sve u redu. Noćas je imala temperaturu 38,4 C, pa sam je morala staviti sa nama da spava… Još je jako kenjkava i samo hoće da se nosa 🙂
    Pitala sam doktora za tu vakcinu koja zamjenjuje ovu koju je primila, kaže mi da će je uvesti u stalnu upotrebu od septembra (ovdje u BiH), tako da je roditelji od tada neće morati kupovati… Da sam znala za nju, platila bih je koliko god traže, samo da je nisam morala vidjeti onakvu….
    Hvala na podršci, pozzz!

MOram da postavim jedno pitanje Unicorn, vezano je za temu. Da li znas da li ce i u Rep. Srp. uvesti tu vakcinu ? Ili se to odnosi samo na Federaciju ?
    Mi smo isprimali sve i zavrsili smo do navrsene godine dana, ali snajka treba da se porodi, sutra joj je termin, pa bih voljela da znam. PoZz

unicorn
    Član
    unicorn

sincerity, vjeruj mi da ne znam, ja sam pitala da li u septembru kada Mia prima treću dozu mogu kupiti ovu drugu vakcinu, da se ne pati kao ovaj put, samo su mi rekli da će od 9.mjeseca oni uvesti te vakcine… Mogu se informisati, pa ću ti poslati pp.
    I ja Mii stavljam acidi borici na obloge, a to su mi rekli tek kada sam je juče u onom haosu odvela tamo… A nakon vakcinacije su mi rekli samo hladne obloge, nisu tu otopinu ni spomenuli… Šta reći, sve bi bilo suvišno, ostajem i dalje bez komentara, iako bih bila u stanju sve da ih podavim…
    Pozzz!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 65 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.