Ova tema sadrži 1,670 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 4 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,671 ukupno)

Roditeljski dodatak

• cecans
    Član
    cecans

U Rumi se dobija 20 000,21 000 i 30 000 din,ukupno 71 000 za prvo dete, država daje jednu sumu,opština drugu… .Pare se dobijaju najkasnije 3 meseca posle rođenja bebe. Treba da otvorim žiro račun, izvod,državljanstvo, potvrda o rođenju bebe i papir da beba i ja živimo na istoj adresi tj. potvrda da se majka brine o detetu.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Samo da dodam da spisak potrebnih dokumenata za sve koje zive u Beogradu, a koji se odnose na isplatu bespovratne pomoci, mozete preuzeti na salterima u Tirsevoj br.1
    Za sada Skupstina grada Beograda isplacuje 20.000 dinara na ime bespovratne pomoci, mamama i tatama.

xez
    Član
    xez

Pozdrav,
    zna li neko kakvo je stanje u Novom Sadu po pitanju roditeljskog dodatka za drugo dete?
    Načuo sam da neku sumu daje i grad i pokrajna ali više nisam siguran.

majja
    Član
    majja

Ja moram jedne da hvalim, a druge da kudim.Ne znam kako je sada stanje, ali pre godinu dana kada sam se ja porodila Pokrajina je davala za prvo dete 30000 dinara bespovratne pomoci.U svojoj opstini predate zahtev, licnu kartu, bebin izvod iz knjige rodjenih i broj ziro racuna gde ce novac biti uplacen.Nakon par dana novac vam legne na racun, a postom vam stigne radosnica za bebu uz najlepse zelje.Ljudi su prakticni i efikasni i zaista mogu samo da ih pohvalim.S druge strane drzava je davala 20000 bespovratne pomoci za prvo dete za uzvrat trazeci toliku kolicinu papira da je to prosto neverovatno.Bebin izvod iz knjige rodjenih pa onda moje drzavljanstvo i moju licnu kartu, kao da mogu imati licnu kartu ako nemam drzavljanstvo.Pa onda moju zdravstvenu knjizicu, sto zaista ne znam kako objasniti.Zatim potvrdu centra za socijalni rad da se ja staram o svojoj bebi i potvrdu iz sup-a o bebinom prebivalistu.Neznam, meni nesto logicno zvuci da ako se ja staram o bebi da ona prebiva na istoj adresi kao i ja.E, nije to kraj, i licna karta mm, ali samo na uvid.I dok skupite sve te papire, a pola od njih se placa i ako kojim slucajem ne zivite u sedistu opstine vec u nekom okolnom mestu pa morate da platite autobus da biste dosli do grada i sve obavili pola tog novca sto vam drzava tako velikodusno daje ste vec potrosili.A o tome kad cete dobiti obecanih 20000, da ne govorim.Nemojte me pogresno shvatiti, poklonu se ne gleda u zube, ali cinjenica je da mnoge stvari mogu i jednostavnije.

Florina
    Član
    Florina

Obratite paznju da u taj rok od tri meseca uracunate da razgovor sa socijalnim radnikom moze da oduzme i nedelju dana od podnosenja dokumenata do poziva. Neverovatno je koliko se malo obavestavaju porodilje ( da ne kazem UOPSTE ) u vezi roditeljskog dodatka.

Bambina.
    Član
    Bambina.

razgovor sa socijalnim radnikom 😯 😯 😯 😯 😯

e to nisam znala!!!!

LediIv
    Član
    LediIv

bambina, je l’ tih 20000 ono sto se dobija jednokratno za prvo dete? ili dobijes i od drzave i od grada? znas li kako stoji stvar s drugim detetom? moracu da se raspitam, mada imam ja jos vreeeeeeeemeeenaaaa………….

Bambina.
    Član
    Bambina.

To je ta jednokratna pomoc koju dobijas od grada ili mozda od drzave :hmm:

Za drugo dete je druga cifra ali kad odes do Tirseve po formular pitaj na salteru!!!!

alexa05
    Član
    alexa05

Ima li neko informaciju kako to ide sa blizancima!? S’obzirom da imam jedno dete a oko Nove godine ocekujem jos dva!?

racic
    Član
    racic

Koliko ja znam dobija se za oba deteta, posto ti imas vec jedno, trebalo bi da dobijes sa drugo + za trece. Ali nisam sigurna, nadam se da ce se neko javiti ko zna tacno ili ima iskustvo sa tim. :caos:

mayya
    Član
    mayya

Da li neko zna kada da ocekujem roditeljski dodatak od drzave? Od Pokraine i grda smo dobili brzo, a ovo se ceka, kako sam cula oko 6 meseci. Zna li neko tacno? Onda bi sad trebala da dobijem. I da li se proverava u posti?

ummi-emina

Mayya,i ja se to isto pitam.Predala sam 24.04.sve ono sto je trebalo,rekli su mi da ce mi stici resenje na kucnu adresu,posle mesec dana,ali jos mi nista nije stiglo,a u posti neznaju da mi kazu sta mi je na racunu,jer i deciji dodatak primam isto,ali ja mislim da mi je to sve zajedno,jer nema sanse da mi deciji dodatak iznosi 6800din.

mimica
    Član
    mimica

ja sam predala pre mesec dana i dobila rešenje za dve nedelje. ali još nisam bila u pošti jer mislim da nije uplaćeno.ići ću 25-og jer mi je tako prolazio dečiji.

NENI
    Član
    NENI

MENI RODITELJSKI DODATAK STIZE ZAJEDNO SA DECIJIM A NISAM DOBILA RESENJE,NE SEKIRAM SE PUNO ZBOG TOGA ADIZEM ZA DRUGO DETE R.D. 3400 DIN

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

vi u Srbij ste prave sretnice.u BiH mozes rodit 15 djece i nista.drzave se nimalo ne brine o tome(bar sam ja tako cula i malo se raspitivala)ako neko zna da nije tako nek se javlja.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,671 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.