Ova tema sadrži 1,670 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 4 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,671 ukupno)

Roditeljski dodatak

• tijanast
    Član
    tijanast

Mi smo predali za dodatak od grada, zna li neko kako to ide za dodatak od drzave ili je u Beogrado to isto?

Florina
    Član
    Florina

Devojke, pojasnite mi za Beograd. Ja sam predala samo u Tirsovoj 1. Zar ima jos nesto…?

Prex
    Član
    Prex

Mayyo i ummi-emina trebalo bi da vam je vec stiglo resenje. Ja se ne secam tacno kada je nama stiglo ali verujem da je bilo oko dve nedelje od kad smo predali. Stiglo je to resenje na kucnu adresu i sa tim resenjem odes u postu i podignes novac, doduse ne odmah, mozda posle mesec dana ili tako nesto, ali svratis povremeno u postu i pokazes im resenje pa oni provere da li je uplaceno i daju ti novac.

jelenab
    Član
    jelenab

Koliko ja znam nema nazalost nista vise za Beograd…. mi smo od kad smo predali u roku od 15 dana dobili resenje i treba od 10 do mesec dana da legnu pare.

mrivana
    Član
    mrivana

Meni nije stiglo resenje za roditeljski dodatak na kucu (jer su dosli kad nije bilo nikog tu), ali su me vrlo fino zvali i rekli da mozemo ja ili dragi da svratimo po to kod njih. I prilicno brzo su mi stigle pare, koliko se secam. I meni se cini da nema vise nista u Beogradu. Zato me je muz ubedjivao da se porodim u ZR :). al me nije ubedio.

Ana81
    Član
    Ana81

Meni je resenje stiglo dve nedelje po obradjivanju predmeta.
    Tada su mi rekli da cekam dva meseca od dobijanja resenja i tek onda da odem u postu da proverim da li je legla isplata za retroaktivno dva meseca unazad i za tekuci !!
    Sve sto su rekli ispunili su i sada svakog meseca posle 20-tog parice oko 3450 mi legnu na racun!!

LediIv
    Član
    LediIv

ana81, je l’ tih 3450 mesecno ono sto se dobija za drugo dete? koliko dugo to dobijas? jesi li iz beograda (posto vidim da se to razlikuje od grada do grada)?
    moze li neko da mi kaze gde u beogradu treba da odem da se raspitam za te dodatke? volela bih da sto vise te administracije zavrsim pre nego sto se beba rodi…

mrivana
    Član
    mrivana

Nisam sigurna da mozes bas mnogo od administracije ja zavrsis pre nego sto se beba rodi, jer ti za sve treba bebin izvod iz maticne knjige rodjenih (bar za prvo dete, pretpostavljam i za drugo). Najsigurnije ti je da odes (ili posaljes nekog) u Tirsovu 1 i dobijes informaciju iz prve ruke. Ako ti nesto znaci, meni je za prvu bebu trebao izvod, prijava stana za dete, potvrda iz Centra za socijalni rad sa opstine na kojoj zivis da se „neposredno staras o detetu“ (za to ti opet treba izvod, prijava stana za dete, fotokopija licne karte mislim i tvoje i muzevljeve, ali proveri u Centru), s tim sto koliko se secam ako trazis roditeljski dodatak za drugo, trece… dete ta potvrda ti treba za svu decu. Znaci to je za RODITELJSKI DODATAK. Za deciji dodatak ti treba mislim mnogo vise papirologije a osnovni uslov je da ti je plata manja od neke sume, sad ne znam koje. MIslim da sam ja cak dobila u Tirsovoj neki spisak sa svim sto treba od papira. Ja sam se isto tripovala da necu stici sve da skupim, ali je sve bilo gotovo jako brzo. (Inace, za prvo dete se dobija sve odjednom, trenutno 21300, a za drugo, trece…u 24 mesecne rate, ako se ne varam).

Ana81
    Član
    Ana81

Da za drugo je ta cifra.
    Inace sam iz Panceva i koliko znam za drugo ,trece i cetvrto dete nista se ne razlikuje jer se dodatak dobija od drzave!!!
    Administraciju sam ja prikupila pre porodjaja,tj izvode (popunila obrazac za Socialno i sl.)dok je mm po prijavi drugog deteta samo upotpunio dokumentaciju!!
    Sve sam predala posle 7 dana od porodjaja(resenje posle 10 dana od predaje)dok mi je prva isplata legla posle dva meseca od dobijanja resenja!!!

LediIv
    Član
    LediIv

hvala puno na odgovorima. otici cu onda do tirsove u narednim mesecima da probam da prikupim te izvode bar za nas troje, a onda cu za drugo dete kad se rodi.

NataMaxa
    Član
    NataMaxa

Pozdrav!
    Zanima me koji se dodaci dobijaju i šta je sve potrebno od papira za dodatke za drugo dete.

Unapred hvala!

p.s. pročitala sam od početka ovu temu ali da li se nešto izmenilo?

vlatka
    Član
    vlatka

Dobijas od drzave 21300,00,a od AP Vojvodine 29700,009ako zivis u Vojvodini).E sad postoje neki gradovi koji takodje daju rod.dodatak,Mitrovica konkretno ne daje ,ali sa cula da Ruma kao grad daje jos 20000,oo.Odes u opstinu i oni ti daju spisak sta ti sve trba od dokumentacije i naravno kazu koliko ces novca dobiti.

NataMaxa
    Član
    NataMaxa

Izvinjavam se, nisam napisala da sam sa Novog Beograda. Znači 21.300 + 24meseca po oko 3000. Jesam li dobro razumela?
    Hvala na informacijama

LediIv
    Član
    LediIv

nazalost, mislim da se niste razumele, tih 21.300 je verovatno ona jendokratna pomoc za prvo dete, a mi sa drugim dobijamo 24 meseca po 3000 i nesto (mislim ad ej blizu 3500).
    ja cu morati uskoro da idem da se raspitam o tome u tirsovoj, pa cu ti javiti kad nesto saznam. ne znam samo kad cu stici da odem, ako odes kojim slucajem pre mene, javi!

NataMaxa
    Član
    NataMaxa

Hvala! Dogovoreno!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,671 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.