Ova tema sadrži 297 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mama68 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 256 članaka - 256 do 270 (od 298 ukupno)

Samohrane majke ima li ih ovde?

• kole
    Član
    kole

Mitrolina – 11/10/2009 21:40 Kole, koji je broj za te pravne savete

Neznam sada broj zvala sam 988 pa dobila ako si u Novom Sadu to je u Radnickoj broj 2

Mitrolina
    Član
    Mitrolina

ok,hvala ti

Mitrolina
    Član
    Mitrolina

opet ja. odvela sam bebanu kod babe (njegove mame) da se malo privikava da bude sama s njom posto ce je ona cuvati kad pocnem da radim.mm se iselio pre neki dan i dolazi skoro svako vece da je okupamo i da je uspavamo.lepo. ali ja sam bas ocajna.znam da je puklo i da ne vredi da se nadam da ce se nesto promeniti nabolje izmedju nas dvoje,ali bas mi je tesko kad ona zaspi i kad ostanem sama sa svojim mislima.i po hiljaditi put pitanje zasto i da li sam i gde sam pogresila. u ovakvoj situaciji vidite koliko malo prijatelja imate (ili je to mozda samo kod mene slucaj).i onda strah kako cu uspeti sama da odgajam dete,da je sacuvam od svega…ja necu prva da pokrenem postupak za razvod,sacekacu da on to uradi,pa cemo videti sta ce biti.
    uvek sam mislila je da je bolji dobar razvod nego los brak, ali sad kad se to meni desava…bas sam kukavica! da li ste i vi ovako sve to prezivljavale ili ste bile hrabrije od mene?

kelli013
    Član
    kelli013

Zdravo Candy, a i ostale samohrane majke!!!
    Neka ti ne bude zao sto nisi isla na sud da bi dokazala ocinstvo. Sta znaci mrtvo slovo na papiru. Nece ni tebi ni detetu biti bolje ili lakse ako se u krstenici pise ko je otac. Samo ces imati komplikacije kasnije. Barem ja tako mislim, a tako sam i uradila. Imam sestomesecnu bebu, razisli smo se kad sam usla u peti mesec trudnoce i nikada vise nije pitao ni za mene ni za bebu, mada je beba bila zeljeno dete. To su stvari koje normalan covek ne moze da shvati, pa je to jos teze objasniti detetu. Mislim da cu govoriti onoliko koliko me pita i koliko moze da shvati i samo istinu. Kada bude vece shvatice i tada ce i znati celu pricu.

Pozdrav!!!

mima80
    Član
    mima80

Jako se rastuzim kad procitam vase price, stvarno je tuzno sve to sto vam se desava. Mitrolina, ne mogu ni da zamislim koliko si tuzna i usamljena, ne smem ni da zamislim kako bih se osecala da sam na tvom mestu. Vreme leci sve, sve ce to doci na svoje mesto i normalno je da se plasis i razvoda i promena. Mislim da ces se i sama iznenaditi kad budes videla koliko si u stvari jaka, zivot ce se nastaviti, neko nov ce uci u tvoj zivot i ostavices sve te ruzne stvari iza sebe.
    To zelim i svima vama, samo hrabro, neko to od gore sve vidi!!!

vanjaja
    Član
    vanjaja

Uh mitrolina, to je jedna od milion faza kroz koje sam i ja sama prosla. Vremenom sve prodje, i tako je – bolje dobar razvod nego los brak. tako je bolje za tebe a i za dete. Jer ti je sada dete malo pa lakse je jer ce da raste s time da nema oca, nego moja situacija, Marko je velik, i sve je teze. Ima na hiljadu pitanja, na pola od njih ja nemam odgovor. A sta da mu kazem, zasto je otac otisao? Ma ja se sada kajem jer sam prvi put oprostila. Bio je i marko malecki, imao 4 godine, i samo jedno dete… A vuk dlaku menja ali cud nikad, sto se kod nas pokazalo kao tacno. Zato drage mame glavu gore, pokusajte da nadjete ventil da sve lakse prodje, trudite se da manje mislite na to i zastitite se price oko razvoda sa „priljateljima“

vanjaja
    Član
    vanjaja

Candi, ja razmisljam isto kao kelli013. najbolje je da dete zna istinu i sve to prilagodjeno njegovom uzrastu, mozda je tvoja situacija bolja. Dete njega ne zna, otisao kad je jos bio u stomaku, raste s time i to prihvata normalno. A potencijal stoji, da otac ili muz ode iz kuce, za to treba imati potencijala, on bi otisao svakako jednog lepog dana, ali tada je steta veca po detetu. Kad je vas tako napustio on nece ni da placa alimentaciju tako da djaba se ti borila, trosila vreme,zivce i pare da ti prizna dete

Mitrolina
    Član
    Mitrolina

u pravu si vanjaja.citam vase price po ko zna koji put i na kraju su skoro sve iste.mislila sam da je kod nas ipak drugacije,jer je on vezan za dete,ali ipak se svodi na isto.on jos nije rekao svojim roditeljima da se nesto desava s nama i mislim da je to i glavni razlog zasto jos ranije nije presekao sve ovo.ja cu verovatno iz ove depresivne faze da predjem u onu kad sam besna,vrlo besna…bebana je mala i ne konta da on nije tu, mozda je tako bolje pa ce se na to i navici i misliti da tako treba.jedino sto sam sad uzasno usamljena

Mitrolina
    Član
    Mitrolina

ali, vreme sve leci pa ce i ovo jednom proci.ne mogu da razumem da li oni misle da ce im u nekom drugom braku biti bolje? pa i tad ce se deca buditi u toku noci i plakati zbog grcica i zubica,sta onda ce to lakse podneti.provela sam s njim najlepse godine i sad imam 38 godina,ali neka…sto me ne ubije ojacace me

Jade
    Član
    Jade

Mitrolina,nemoj se sekirati….sve to se njima na neki nacin vrati.Ja nikome ne zelim lose u zivotu i svi mi smo zasluzili najbolje,s tim da neko zna da koristi dobrobit zivota a neko ne zna.
    Ja sam Dejana rodila sebi bez muza i tako se osecam najbolje.Dete ne zna za oca i nikad ga nije video niti trazio do sada,sto ne znaci da nece.Moj sin raste uz mene,ide u vrtic i zdrav je sto mi je najvaznije.Gospodin „tata“ naravno nije hteo da ga prizna pa sam posle dve godine skupila svu nervozu iz stomaka i poslala tuzbu koja se zavrsila na DNK analizi sa 99.9999 % u moju korist.Sada gubitnik placa alimentaciju a ja od tih para zivotno osiguranje svom detetu.Nisu to neke silne pare ,ali ipak su sigurne dogod je on ziv.Dejan ce jednog dana kad poraste saznati od mene istinu a nadam se da ce me razumeti jer ga volim najvise na svetu.
    Pozdravljam sve hrabre samohrane mame i porucujem im samo jedno: ne padajte u depresiju !!!!

caki
    Član
    caki

Poljubac i od nas za sve vas:-)

Nataša 86

Nisam samohrana majka ali sam odrasla bez oca.Poginuo je kad sam bila jako mala.Mama je sama brinula o meni i sestri.Nakon tatine smrti bila je loše pa je jedno vrijeme jedna porodica u Grčkoj vodila računa o meni a baka o sestri.Nismo imali gdje da živimo,mama nije mogla da radi a tate nije bilo.Ipak,izborili smo se i sad smo svi sretni i živimo više nego dobro.Ovo sam napisala da bih dala podršku mamama koje se boje da neće uspjeti same.Nije lako ali sam čvsto uvjerena da na kraju ipak sve to bude uredu.Okreće se kolo sreće…

VesnaS
    Član
    VesnaS

Drage moje mamice, nisam jedna od njih, ali zelim da vam kazem da sam uz vas. Vi ste jedne hrabre najhrabrije zene!! Imate svoju decu drugo sve ce biti lakse. Verovatno nije lako, ali doci ce i vas pravi sigurno. A svi koji su vas ostavljeni, bolje sto su to pre uradili dok se dete nije naviklo. Ljubim vas hrabre zene!!

dialectica

Da li je mozda neka od vas clan udruzenja za samohrane majke (u Zemunu)? Htela bih da znam sta sve radi ta organizacija i da li vredi da se tamo uclanim?

ana79
    Član
    ana79

I mene interesuje to udruženje. učlanila bih se, ali nikako da se organizujem da odem.

Gledanje 256 članaka - 256 do 270 (od 298 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.