Ova tema sadrži 54 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vuluta 5 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 55 ukupno)

samohrani ocevi

• ivanuska
    Član
    ivanuska

Jer može jedno glupo pitanje..?… Tate kad postanu samohrani roditelj jel to jer je mama preminula, ostavila dete – ne želi da se brine. Ili je tako sud dodelio jer je tako najbolje – što isto znači da su se žustro borili

shenon
    Član
    shenon

Ajd da odgovorim na to glupo pitanje. Ja zivim sa covekom i njegovom decom iz prvog braka. Ne majka nije preminula, nit je bolesna hvala Bogu. Nisu se cak ni zustro raspravljali oko toga posle razvoda. Jednostavno tata je imao posao i kucu, majka ne, a sociolosko uvek pita decu sa kim bi da zive. Njegova deca su ko iz topa odgovorila sa tatom. Tata je zanimljiviji, otvoreniji, optimisticniji, otkacen, razume decu itd…Majku posecuju kad god pozele, samo sa njom ne vole na more jer smara, a tata se opet ne ponasa u skladu sa svojim godinama pa im lepse sa njim.Kao u filmu " Mi nismo andjeli 2". Mislim da njega jednostavno malko vise vole

tamara27
    Član
    tamara27

svaka cast svim tatama,posebno samohranim,jer to je veliko opterecenje za njih,jer vecina njih nije navikla na te da kazem zenske poslove.to govorim iz ličnog iskustva,jer mi je majka umrla kad sam imala sest godina,a otac je ogajio i mene i sestru(koja je tada imala sedam g.) iskolovao nas(obe smo zavrsile fakultete)i docekao unucice.mozda zvuci da se hvalim,ali ja samo hvalim njega jer je to zasluzio.zato hvalim i sve vas samohrane oceve ,pogotovu sto u našem društvu se ima manje razumevanje za mušku muku. :bravo: za :vesnapranje: :susenjevesa: :sudopera: :respekt:

Ana82
    Član
    Ana82

Jade – 6/6/2007 11:04 Zoe,ja se transformisem u sve moguce kad dodjem s posla samo da ugodim svom detetu ,tako da i tate to rade ponekad bolje nego mame. Leptiricu ,tebi zelim svu srecu sveta da sto pre resis svoje muke,LJUBI TO DETE.

Bravo tata ,znala sam da vas ima ali se krijete i ko zna iz kojih razloga se ne javljate.
    Boliki,svaka cast….

Sad mi nista nije jasno. Jel’ Jade musko ili zensko? 🙄

Svak cast svim samohranim ocevima!

Aiko
    Član
    Aiko

Jade je mama, a bokili tata.

zoki1606
    Član
    zoki1606

Ja sam samohrani otac i odgajio sam dvoje dece od 5 i 7 godina sad su starije druga srednje a cerka 8 razred.Jel ko ima ovakav slucaj od dana rastanka sa suprugom nikad nije trazila da vidi decu niti je pitala za njih iako ima pravo po sudskoj presudi.

T3
    Član
    T3

zoki svaka cast :klanjam: i bas lepo sto si nam se javio i pridruzio se..veliko bravo za tebe :bravo: i ocevi imaju dusu i nemora uvek oona izreka otac ko kolac da bude tacna..
    a za tvoju suprugu tj majku dece nemam komentar.. :anene: pitam se samo gde ce joj dusa,kakva je to zena,majka bez trunke osecaja tj zelje za svojom decom.. 🙁 ali eto nazalost ima nas raznih.. :neznam:
    zelim ti svu srecu pored tvoje dece ,imaju veliku srecu sto imaju takvog tatu kojim se nesumnjam itekako ponose.. :bravo:

zoki1606
    Član
    zoki1606

Hvala za cestitke.Samo se pitam posto su mi deca sad vec velika sin mi sutra slavi 16 rodjendan da li ih boli to sto majka nikad nije dosla da ih vidi.Nikad nemogu da sa njima pricam na tu temu plasim se dabi im od tog razgovora bilo gore.

T3
    Član
    T3

zoki razumem te ..ali savetujem ti da je bolje jednom i bolje ikad nego nikad sa njima nacnes i tu temu..nijedan razgovor iskren i otvoren nije nikom doneo zlo,vec samo poboljsanje odnosa i vecu kolicinu ljubavi..ta tema moze samo jios vise da vas zblizi,moda i oni imaju neka pitanja i podpitanja u glavi na koja se nikad nisu usudila traziti odgovor a koji im samo ti mozes dati..

probaj nema sta da izgubis ti ih najbolje poznajes,izaberi pravi trenutak,nadji prave reci tj pravo mesto i pravo vreme,budi skroz iskren i posle svega toga mogu a verujem da hoce samo jos vise da te vole i cene,a to sto majka nije nikad pitala za njih niti dosla da ih vidi tesko i ja mogu da shvatim i razumem pa cisto sumnjam da ce pni moci ali ce bar znati cinjenice,i istinu ma kakoliko bila bolna i surova ..bice im lakse da jednog dana pogotovo cerka shvate car i draz porodice ,majcinstva,toplog doma..mislim da su i ovako bez nje srecni,ali istinu ma kakva ona bila itekako zasluzuju..

cestitaj sinu rodjendan i zelim vam od sveg srca sve najbolje u daljim odnosima i zivotu..
    bravo za jos jednog hrabrog i pozrtvovanog tatu ovde…

TataSam
    Član
    TataSam

Evo i mene…Zvanicno samohrani otac od nedavno.Nezvanicno,vec tri godine podizem nase dvoje dece,(8 i 10 god.)i pokusavam da odrzim brak,ali umesala se iskusna (skupa)agencija i morao sam da potpisem taj nesrecni „sporazum“.Za protekle tri godine usavrsio sam razne vestine,i potpuno se posvetio deci.Uspeh nije izostao…I supruga kaze da sam naj bolji otac,te mi ostavlja kucu u izgradnji i sve ostalo,prestaje da salje novac i nastaje bez traga.Deca za sad kuliraju,ja pokusavam.Pisacu kad stignem…Odoh da vidim jesu li pokriveni…

katarina
    Član
    katarina

:bravo: :bravo: sva se raznezim kad cujem da ocevi daju sve od sebe da bi deca bila srecna! :bravo: :bravo:

T3
    Član
    T3

bravo i tebe tata sem tj jos jednog samohranog oca ovde. :bravo: .divno je cuti da i muskarci mogu ,znaju i hoce brinuti o deci , i da imaju veliko srce… :HAG:

samo hrabro i drz se deca ce ti jednog dana na tvojoj pozrtvovanosti,pruzenoj ljubavim, i muci biti i vise nego zahvalna… 🙂

TataSam
    Član
    TataSam

E,hvala na moralnoj podrsci.Itekako mi je potrebna…Ova situacija bas nije uobicajena,koliko vidim.I sva sreca da nije,jer ovakav zivot nebih nikome pozeleo.Sve je bolje od ovoga.Narocito ako su oba roditelja ziva,i koliko-toliko normalna…Ali ako BAS nema drugog izbora,onda cuti i trpi,slatke su to muke,podizati decu.Malo se potrudis,a puno dobijes…Deca su cudo,pored njih se osecam ziv,i nista mi tesko ne pada.Jedino nikako da naucim te cerkine snalice i gumice za kosu…Ipak ja sam samo TATA

Angel
    Član
    Angel

Ne, ti nisi "samo tata", ti si moj idol! Svaka ti cast i imas svu podrsku sveta! :bravo: :cvecko:

mayya
    Član
    mayya

Svaka cast za super tatu!

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 55 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.