Ova tema sadrži 54 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Vuluta 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 55 (od 55 ukupno)

samohrani ocevi

• katarina
    Član
    katarina

:caos: bojane uspeces ti i te kako..bices ponosan na devojke..najteze tek dolazi ..pubertet i sve sto on nosi al ako su razumne i sa dosta price lako ce proci ..godine brzo prolaze za cas ce porasti ..a ti nemoj misliti samo na decu,misli malo i na sebe ..one ce odrasti i svaka naci svoju srecu,ne dozvoli da ostanes sam…mozda je rano,mozda i nije ..ja sam moju majku jedva naterala da izadje iz kuce posle 10god samovanja..od tuge i plakanja nema nista..jedan deo nje je nestao zajedno sa mojim ocem al se mora dalje ziveti pa tako i ti..ovo ti prijateljski kazem….:caos:

alek2009
    Član
    alek2009

Pozdrav svima… Ja sam samohrani otac i imam sina koji u julu puni 2god. Na zalost supruga mi je umrla pre 5 meseci i od tad borim se sa svim i svacim da mi dete ne oseti nedostatak majke a oseca! Nije lako, ali zivot ide dalje na zalost bez nje. Imam u pravom smislu malog ANDJELA zbog koga zivim. Za sada se snalazim ali nije lako…majka je majka. Drago mi je da postoji ovakav forum. Pozdrav svima i budite jaki svi vi koji ste u ovakvoj situaciji..

katarina
    Član
    katarina

😯 sta je ovo da tako mlade zene umiru:shock: alek bas mi je zao:( zao malog bebca nece se ni secati majke:( uuhh koliko me ovakve price rastuze…Alek i za tebe smo tu..ima ovde dosta korisnih saveta i uvek ces dobiti odgovor ako te nesto zanima ..roditeljstvo je tezak posao al i veliko zadovoljstvo!
    POZ

alek2009
    Član
    alek2009

Hvala Katarina…i meni je drago da ovako nesto postoji. Lakse je kad sa nekim podelis teske trenutke…pozdrav

bojan.kv
    Član
    bojan.kv

Pozdrav za tebe Alek i za ve one koji razumeju muke i probleme sa kojima se mi srecemo. Evo ja upravo zavrsavam ovu skolsku godinu, a sutra mi je mladjoj cerki rodjendan. Kako i sta da slavimo? Narucio sam tortu, pa cemo sutra da odemo na groblje (zadunice) da upalimo svece. Nemam sta da ti kazem, jer mi najbolje znamo kako nam je (nedaj boze nikome) samo cuvaj BEBONJU i zivi za njega. Pozdrav za Katarinu i Aleka i samo napred, nazad nemozemo, dole je tvrdo a gore visoko.

alek2009
    Član
    alek2009

Pozdrav Bojane….da, sutra su zadusnice..sta reci? Za bebana nesme nista da fali sve sto pozeli iako jos nece da prica gledam da pogodim sta zeli. Kazu mi kad progovori platicu mu da cuti. Nisam siguran. Mislim da imas zbog koga da zivis, kao i ja, oni nisu nista krivi pa zbog toga treba tako i da zive. Nesto nemozes promeniti i vratiti ali se mozes boriti da njima bude lepo. Cestitam tvojoj cerkici rodjendan i da ga lepo provedete. Zivot ide dalje. Pozdrav.

bojan.kv
    Član
    bojan.kv

Hvala Alek, evo drugarice su tu na torti i neka se deca malo druze, a mi ??????? Eh……. sta da ti kazem kad me razumes, a sutra je novi dan pa opet borba….. POZ>>>>>>>>>

katarina
    Član
    katarina

Cestitamo rodjendan…:cvecko:
    :caos:

bojan.kv
    Član
    bojan.kv

Hvala Katarina Pozzz
    Od Bojana sa decom.

Vuluta
    Član
    Vuluta

Ne znam da li bas 100% pripadam grupaciji samohranih oceva jer imam dvoje dece a deca su 4 dana sedmicno kod majke a 3 dana sedmicno kod mene.

Recimo part time samohrani otac. 😉

U celu pricu sam usao kao neko ko je u braku bio veoma razmazen. Nisam znao ni ringlu da ukljucim, masina za ves mi je bila poprilicno strana, na Vi sam bio sa daskom za peglanje, masina za susenje vesa me je veoma plasila, a sa velikom dozom opreza sam gledao i na masinu za pranje sudova.

Sa klincima nisam imao problem, i za vreme braka sam ih kupao, oblacio, vodio do igraonice, u park, u skolu…taj deo mi nije predstavljao nikakav problem.

Kupovina garderobe pak jeste ali razvodom smo nekako podelili i deciju garderobu pa sam za prvu ruku imao par kombincija da im obucem, a kasnije..pa lutas po google, trazis prodavnice sa decijom garderobom…udjes u prodavnicu i zamolis prodavacicu da za cerkicu napravi lepu kombinaciju. Kako mi je cerkica veoma umiljata, u velikoj vecini slucajeve smo dobijali prelepe kombinacije sa extra popustom. Zene/devojke imaju malu slabost za samohrane oceve pa su veoma usluzne i zele da pomognu. Za sincica sam cak i ja umeo da ubodem kombinaciju-farmerice-duks i cao-zdravo

Prvi obrok sa klincima je bila pica!
    Sledeci obrok sam resio da kupim neki pasulj, grasak, sta je vec bilo, iz konzerve. Podgrejao (to sam smatrao velikim uspehom-znao sma da podgrejem!), no, klinci su to probali, pogledali me i pitali kako cemo se mi hraniti ta 3 dana sedmicno.
    Epilog? Otisao po picu opet.

E sada, gde je prednost samohranih oceva u odnosu na samohrane majke?
    Prvo, prilikom preseljenja se javilo mnogo prijatelja da pomogne u krecenju, prenosenju stvari, imali su odlicnu organizaciju, dogovorili se medjusobno, ovaj zna da kreci, ovaj zna gde ima na popustu stvari za kucu, jedna drugarica je modni dizajner, ona je bila zaduzena za sitnice, da mi kuca ne bi izgledala skroz muski, hladna…i zurka je mogla da pocne.

Druga prednost samohranih oceva j ta sto se odjednom jave mnoge drugarice koje u spremne da te nauce da skuvas neku klopu, da dodju uvece da pomognu oko klinaca kada se kupaju. Em im se javi ta majcinska crta, em si slobodna roba na trzistu, pa sto ne probati 😉

Sve u svmu, 6 meseci kasnije sam sa klincima proslavio deseti obrok koji znam da spremim, i to veoma ukusno. Ok, nisu to bili neki teski obrozi, ali lazanje, makarone, spagete, pasulj, gulash, krompir corbu, musaku….
    Drugarice su dosta cesto dolazile da spreme neku tezu klopu…da se iznenadimo 😉

Peglanje mi je ostalo bas odvratno, posebno jer nosim kosulje na posao, ali se tu javila jedna drugarica koja je dolazila 2h sedmicno da i to odradi. To doduse nije bilo besplatno ali je cena bila simbolicna.
    Sve u svemu za 3 meseca smo vec bili spremni da nas 3 zivimo nezavisno a za 6 meseci nismo imali vise nikakav problem.

Napravili smo nasa pravila kuce, svi ih se pridrzavamo (ja ih najcesce prekrsim, a onda me grde!) i funkcionisali smo odlicno do okt 2013. Tada je bilo sazrelo vreme da ih upoznam sa svojom novom devojkom, nakon 8-9 meseci kada su mislili da tata nema nikoga(doduse tata i nije imao zvanicnu vezu prvih par meseci). Upoznavanje je islo veoma spontano, nikada im niam ni rekao da jeto nova devojka, samo je bila tu jednom kada su dosli. Sincic je bio malo na odstojanju, 15ak dana dok je cerkica posle prvog zajednickog mazanja noktiju bila kupljena(ne treba da naglasavam da je mazanje noktiju palo nakon 30ak minuta)
    Od kraja decembra zivimo zajedno, tako da se tim datumom i odjavljujm kao samohrani roditelj 😉

Samo htedoh da podelim svoju pricu i da kazem da uospte nije tako strasno biti samohrani tata. Ok, potrebna je podrska i od oca(imam samo oca, koji doduse zivi daleko) (finansijska sigurnost) i od prijatelja (nisam verovao da ce mi poznanici toliko pomoci) i od drugarice za zenski deo poslova(tj da me uce kako da ukljucim ringlu), na poslu (podrzali me maximalno, platili mi troskove advokata za razvod, koji su doduse bili simbolicni, ali su bili spremni mnogo vise da plate da je trebalo)

Ja ceo taj period dozivljavam, verovali ili ne, kao jedna perido gde sma sebi dokazao da i ako covek padne-uvek moze da ustane. I kada ustane da bude jaci nego pre pada. Dokazao sma sebi da mogu sve sto zamislim (kada su klinci u pitanju) i zahvaljujuci tom periodu imam veoma jaku vezu sa mojim klincima, vezu koju nikada ne bih ovakvu ostvario da kroz sve to nismo prosli. Tacnije, da kroz sve to ja nisma prosao. Oni su veoma malo osetili.

Jedina promena na meni, fizicki, bila je ta sto sam uvek imao podocnjake! Ustanes u 6:30, pripremis im dorucak, budi ih, doruckuju, u kupatilo sa njima, spremi sendvice za posoa, obuci ih. Wow, vec je 08:10, trcimo u skolu. U skoli su u 08:30. Trci na posao, na poslu si u 9:00. Radis do 17:00, trci po njih do skole, tacnije vanskolske aktivnosti, dodji kuci, daj im nesto na brzaka da jedu, samo da zavaraju glad, pravi klopu, klopa u 1800 gotova. Jedi. Posveti im paznju. Igraj se sa njima. 19:30? Vodi ih u kupatilo, kada, kupanje, susenje kose(najtezi deo, crkica ima kosu kao da su i mama i tata afikanci)
    20:15, vodi u krevet, uspavj. 20:30, ulazis u dnevnu. Ona je u haosu. Popijes kafu (dosta cesto i dupli viski). 21:00, ustaj iz fotelje, raspremi po dnevnoj, idi do njihove sobe, izaberi sta ce obuci sledeci dan, vrati se u dnevnu, raspremi je, raspremi kuhinju, ukljuci masinu za pranje sudova. Jos ako nije ispegleno sta ce sutra nositi…odradi i to. Oko 22:30 ukapiras da moras i sam da se okupas, obrijes, i pripremis se za posao. Jos ako nisi stigao da odradis posao za aj dan, ukljuci lap top i odradi pola sata-sat. Oko 00:00 se odvlacis u krevet. Imaosi 20 minuta za sebe. I propustenih 10 poruka od pijatelja koji te pitaju sta se sa tobom desava, da nisi mozda ljut, ne javljas se. I sledeci dan ustani u 6:30 i kreni sve ponovo.
    E moja prednost kao part time samohranog oca je ta sto je to 3 dana sedmicno. Ona druga 4 dana sam koristio za sebe. Doduse ne samo za sebe. Jedan dan je bilo raspremanje posto su otisli, i dan pred dolazak je bilo kupovina namernica, raspremanje njihovih soba, promena posteljine itd
    Ali 2 dana sma imao za sebe.
    Ako si full time samohrani otac, verujem da ni malo nije lepo

Odjava sa teme, kao sto rekoh, vise nisam samohrani otac u smislu da sve sam moram sa njima sam. 😉

Gledanje 46 članaka - 46 do 55 (od 55 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.