Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Saveti iskusnih mama mladim mamama

Ova tema sadrži 557 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 558 ukupno)

Saveti iskusnih mama mladim mamama

• novajlija
    Član
    novajlija

Jel necija beba imala problema sa nosicem? Pusta mi cudne zvuke iz nosa kao da je poluzapusen a ja ne mogu pumpicom nista da izvucem … Beba ima 25 dana. Hvala

Draganessa

Mi smo nasem bebcu ispirali nosic sa Fizoloskim Rastvorom,prakticno mu ubrzgavali sa spricem u nosic 2-3 sprica po nozdrvi,tako nam je pedijatra rekla,posto im se nosic zapusava kada bljucnu dok spavaju,malo se cini jezivo u pocetku,ali pomaze mnogo. Sve najbolje!

villma
    Član
    villma

i mojoj bebi dok je bila manja, culo se neko „skripanje“ u nosu, citala sam o tome da je to hrskavica koja okostava u nosu, posebno je bilo izrazeno kada place, fizioloski ti je u svakom slucaju dobar!!!

nano
    Član
    nano

Bebe mogu da „zvučnije“ dišu. Možeš uvek pogledati da li ima išta u nosiću ili posle ispiranja sa par kapi fiziološkog očistiti nosić štapićem.

atanern
    Član
    atanern

Villma je u pravu i ja sam citala o tome…jer je moja beba kao mala skripuckala dok sisa a nekad i u toku noci, sada ima tri meseca i ne radi vise to…a citala sam da da je njima trahea mekana i da to moze biti uzrok skripuckanja. To skripuckanje moze da traje do godinu dana pa cak i dve.
    Nego ja imam drugi problem ali nisam sigurna da ga postavljam na pravo mestoJa nisam svoju bebu stavljala cesto na stomacic jer pedijatar nije tako savetovao… Ona je kada je stavim na stomacic sve dobro radila dizala i okretala glavicu, medjutim sad kako je malo veca (3 meseca i 7 dana) ona nece nikao da odize glavu u tom polozaju. Legne i stavi prstic ili sakivu u usta i nema sanse da okrene glavu na drugu stranu ili na gore.Ne znam sta sta da radim…imaju li neke vezbice da se rade kuci..nadam se da necemo morati kod fiyijatra..mislim da je samo ljena…jer ona ponekad uradi sve to ali retko!!!! Ima li neko slicno iskustvo? Pozz

Ksenija 09

Atanern,to je čest problem kod beba koje su do 3 mes.stalno na leđima.Nije Vas dobro savetovao pedijatar na početku.Nadam se da nećete morati kod fizijatra ali i ako budete morali,idete tamo dok ne naučite vežbe pa ih možete raditi kući.Nadam se da će se javiti neko ko je to prošao,pa da ti detaljnije objasni,ja ovo znam od poznanica.

Za početak,možeš pokušati da je staviš na stomak a neku igračku svetleću i zvučnu ispred nje,to vole i možda se pomuči da podigne glavu.Legni i ti ispred nje pa joj nešto pričaj,pokušaj da se tako igaš sa njom.Položaj na stomaku je jako bitan jer jača leđne mišiće koji kasnije pomažu pri sedenju,puzanju,stajanju…Dostići će ona to,uz tvoju ili pomoć fizijatra i za par meseci neće biti razlike u odnosu na ostale bebe.

gugili
    Član
    gugili

napisacu vam moje iskustvo:jos u porodilistu poceli smo sa dohranom humanom.prva dva meseca imala sam mleko i dohranjivala ga jednom ili nijednom dnevno.medjutim kad sam pocela da gubim mleko nastali su problemi.prilikom svakog hranjenje na flasicu nastupao je haos,beban mi je plakao i vrteo glavicu,odbijao a ono malo sto bi pojeo bljucnuo bi.deavalo se da prodje po 6 sati izmedju dva obroka.za dva meseca dobio je samo kilogram.bila sam ocajna.tada mi je patronazna sestra rekla da mu dam kravlje mleko jer je po ukusu najslicnije majcinom.odmah ga je prihvatio i poceo vidno da napreduje.nije bilo grceva,redovno kaki i vise puta na dan.znaci uveli smo kravlje mleko sa dva i po meseca,prvo dvotrecinsko a kad je usao u treci mesec presli smo na cisto mleko.sada ima 4 i po meseca,lepo napreduje i pocecemo sa kasicama ovih dana.planiram prvo pirincanu kasicu pa povrce i voce.

atanern
    Član
    atanern

Hvala puno Ksenija 09 na odgovoru…poceli smo pomalo da dizemo i okrecemo glavicu…jeeee…al se ipak ponekad buni i place…sada cesce spavamo na stomacicu…nmislim da ce sve biti ok..Pozz

Micka&Nidza

gugli ako ti je patronazna rekla za kravlje mleko,onda je to sasvim ok…bitno je da ga beba prihvata i da nema nikakvih problema.

[email protected]@

Eh, nisam ranije videla ali bih ipak da odgovorim atanern… Ja sam moju bebu stavljala da stomak bas cesto, tako su me i savetovali, medjutim ona se jako brzo unervozi i pocne da place i nema sanse da je tako ostavim.. Onda je ja lepo uzmem, legnem na krevet i stavim je na svoj stomak na stomak (kako sam ovo napisala i meni je zbunjujuce ali nadam se da ces shvatiti) i naravno sebi neko jastuce pod glavu… Onda joj nesto pricam, a ona sva srecna podize glavicu da me vidi i nikad se nije bunila, obozavala je kad to radimo, jos mi se i smeskala, na svakoj kontroli kod dr je bila odusevljena kako lepo napreduje i kaze da se vidi da se radi s njom, a meni srce puno, sa 6 meseci je pocela samostalno da sedi, sa 7 da se dize na noge, a sad sa nepunih 10 i bez pridrzavanja i samo sto nije prohodala, bez upotrebe setalice.. Mislim da je ono stavljanje na stomak zasluzno za sve to i stvarno probaj da je stavljas na svoj stomak, osetice se sigurnije kad oseti da si tako blizu.. Nadam se da sam malo pomogla iako sa zakasnjenjem…

nakica
    Član
    nakica

gugili, ipak ne bi trebalo kravlje bez razredjivanja do 6. meseca.Jeste da ga lepo vari i lepo kaki, ali se tu radi o visku proteina koje unese i koji, posebno do 6. meseca, vrlo opterecuju bubrege, pa kasnije postoji veca verovatnoca da imaju neko bubrezno oboljenje. Bilo bi dobro da se vratite do 6. meseca na 2/3 mleko, jer ce dodati beba i tako sasvim dovoljno. Pozdrav za tebe i tvog bebca. Sad tek vidim da ima vec 5.5 meseci…nema veze, makar tih par nedelja dok napuni 6 meseci neka pije 2/3.

nakica
    Član
    nakica

gugili, ipak ne bi trebalo kravlje bez razredjivanja do 6. meseca.Jeste da ga lepo vari i lepo kaki, ali se tu radi o visku proteina koje unese i koji, posebno do 6. meseca, vrlo opterecuju bubrege, pa kasnije postoji veca verovatnoca da imaju neko bubrezno oboljenje. Bilo bi dobro da se vratite do 6. meseca na 2/3 mleko, jer ce dodati beba i tako sasvim dovoljno. Pozdrav za tebe i tvog bebca. Sad tek vidim da ima vec 5.5 meseci…nema veze, makar tih par nedelja dok napuni 6 meseci neka pije 2/3. U svakom slucaju, mozda ce nekoj mladoj majci koristiti ovo sto sam napisala.

nakica
    Član
    nakica

gugili, ipak ne bi trebalo kravlje bez razredjivanja do 6. meseca.Jeste da ga lepo vari i lepo kaki, ali se tu radi o visku proteina koje unese i koji, posebno do 6. meseca, vrlo opterecuju bubrege, pa kasnije postoji veca verovatnoca da imaju neko bubrezno oboljenje. Bilo bi dobro da se vratite do 6. meseca na 2/3 mleko, jer ce dodati beba i tako sasvim dovoljno. Pozdrav za tebe i tvog bebca. Sad tek vidim da ima vec 5.5 meseci…nema veze, makar tih par nedelja dok napuni 6 meseci neka pije 2/3. U svakom slucaju, mozda ce nekoj mladoj majci koristiti ovo sto sam napisala.

atanern
    Član
    atanern

Hvala Kajo za odgovor..mi smo prevazisli taj problem odavno…sve radi super u tom polozaju…mislim da i nije bilo problema nego mama malo preteruje…nego mi imamo sada novi problem…ako je i ovo problem haha
    Moja beba sada ima 4 meseca i par dana,opet je u pitanju drzanje glave…ona je sa mesec ipo dva vec dobro drzala glavu za taj uzrast ali sada kada je drzim ledjima okrenutim ka meni najcesce joj je glava ka dole…kao da nesto gleda ili trazi po podu, digne ona glavu kad je pozovemo kad je nesto zainteresuje ali opet vrati glavu u polozaj koji joj izgleda najvise odgovara.Lezeci na stomaku zaista sada radi sve dobro,odize se na rukicama,okrece fino glavu bez problema. Ojacala je ona sve te misice fino, al mi nije jasno zasto sada nece kao sve bebe da drzi glavu uspravno…cini mi se kada je umorna da najcesce tako radi…Ima li neko nesto da mi odgovori..Thans i pozz

TANJA*
    Član
    TANJA*

i mojoj bebi se čulo u nosiču neko škripanje i to uglavnom noću posle podoja pa nam je dr rekla fiziološki rastvor ili marisol. Ja sam probala i jedno i drugo i pomoglo je :bravo: pozzz

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 558 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.