Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Saveti iskusnih mama mladim mamama

Ova tema sadrži 557 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  anita75love 5 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 556 članka - 556 do 558 (od 558 ukupno)

Saveti iskusnih mama mladim mamama

• jpg
    Član
    jpg

Naravno, uvijek je porteban savjet.
    Ja sam se bila zabrinula zbog voje bebe koja je dobijala na tezini oko prosjeka a djevojke sa ovog foruma su mi puno pomoge davajuci savjete.
    Jos jednom hvala svima.
    Samo sto vise nikoga nema na forumu.
    Pozdrav 🙂

miss d
    Član
    miss d

Dobro vece svima,molim vas pomozite mi svojim iskustvom,jer sam u VEEEEELIKOJ dilemi.moja devojcica ima 8 mececi,danasnja setnja nam je pocela tako sto me je zaustavila mlada zena sa dvogodisnjim decakom u narucju i zamolila da ne pristajem na MMR vakcinu,njeno dete postalo autisticno…..nazalost ona nije usamljen slucaj,a to sam saznala tek kad sam se malo detaljnije raspitala,ali ne na netu,nego kod ljudi koje poznajem.spominju tuzbe protiv rodutelja koji ne pristanu na tu vakcinu,a koga da tuze oni roditelji cija su deca obolela?da li su decaci podlozniji ili je to pitanje srece tj nesrece?
    Unapred zahvalna!

anita75love
    Učesnik
    anita75love

decaci su inace podlozniji autizmu…ja inace nista ne verujem u to…ja imam troje dece, dva decaka i devojcicu, svi su primili MMR, nijedna osoba koju znam nema autisticno dete (moja deca idu vrtic u kome ima vise od 100 dece, nesto ne vidim autisticnu decu).
    Znas kako, ako bi neko dete postalo autisticno-postace ako ne posle MMR vakcine sa godinu dana, onda sigurno sa dve ili 3 godine i bez te vakcine.
    Autizma je bilo i pre MMR vakcine.
    Taj poremecaj je genetski, ili ga imas ili ne, vakcina ga mozda ubrzava da se ranije ispolji…..ali da od zdravog deteta moze da napravi autistu -to ne verujem.
    Isto bi bilo da neko kaze da dete moze da postane mentalno retardirano a pre toga kao bilo normalno?!, ili je dete rodjeno sa poremecajem razvoja mozdanih funkcija ili nije….kasnije moze da se desi eventualno neka povreda glave ili neko psihicko oboljenje ali to nije isto sto i mentalna retardacija.
    Isto kao sto se i sizofrenicari radjaju-to sto se bolest ispolji znatno kasnije a ne u detinjstvu,ne menja cinjenicu da ce taj neko oboleti i da je kao takav rodjen…to se nicim ne moze spreciti.
    E, sad roditelji se hvataju za razna opravdanja….znas mnogo je lakse reci-i sebe ubediti u pricu :` moje dete je bilo zdravo a od toga se razbolelo, ……nego -rodilo se bolesno…..hajde da vidimo i priupitamo se ko je kriv za to?`
    Inace vakcina se daje onda kada dete prohoda i pocne da govori prve reci-to znaci da je sa mozdanim funkcijama sve u redu i da ta vakcina nece uticati na njihov poremecaj (problem govora npr se uocava kao jedan od prvih problema kod autista).

Gledanje 556 članka - 556 do 558 (od 558 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.