Ova tema sadrži 23 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  DraganaDD 9 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 24 ukupno)

Second hand radnje

• T3
    Član
    T3

nemojte mi zameriti ako ova tema vec postoji neka je nadlezni prebace trazila sam je ali ju nisam nasla.

zanima me sta mislite o second hand sopovima kojih je po srbiji sve vise?

samo u nasem gradu ih ima nekoliko.

da li kupujete tamo odecu?

sta mislite o toj vec nosenoj robi ,cenama,kvalitetu i uopste o takvoj vrsti prodaje?

ja sam danas eto svratila u jedan od nasih butika kupila sebi tunika majicu onako bas za leto i dobro mi dodje ko trudnicka za 300 din,nikoli pantalone i majicu komplet za 150, i nini suknjicu i majicu na bretele takodje u kompleru za 150 din.

naisla sam i na jednu beneton haljinicu takodje za ninu i nju kupila za 200 din .

imaju dosta povoljnih stvari i za nas recimo faermerice su im 350 din svi modeli i velicine,pa sorcevi 200,pa suknjice zavisi od duzine i debljine od 300 do 500…ma ima svasta za svakoga i od 80 din pa navise..

nisu skupi,a mislim da kad se to opere i ispegla za te pare i koliko to deca nose sta fali,bolje i tako nego svaki put kupovati nove stvari ,a daleko skuplje.

dakle sta mislite o tome?

Uki&Ada
    Član
    Uki&Ada

Ja nikad nisam bila u tim radnjama, a u Le i nema tih prodavnica.Ne bih mogla da nosim nesto sto je vec neko nosio.Ja za te pare kupujem i u H&M,C&A,naravno na snizenjima.Kupovala sam majice i sorceve za decu po 1 euro.

Diana01
    Član
    Diana01

Ja sam , dok sam zivela u Srbiji, imala uzasnu averziju prema bilo kakvoj second hand robi, medjutim misljenje se promenilo kada sam se doselila u Finsku , ali ne u potpunosti. Ovde tih radnji ima na svakom cosku i jako veliki broj ljudi kupuje tamo, narocito deciju odecu, vrlo cesto i obucu. Ja sam gledala nekad stvari za mene ali nikada nista nisam nasla, ili mozda nisam zelela da trazim lol 🙂 Gledala sam i za Luleta, ali uvak mi podsvesno stoji ono, „neko je to vec nosio, bla bla“ . Kada sam rekla devojkama ovde da u Srbiji cak i nema puno tih radnji i da buvljak uopste skoro i da nema tu svrhu one su bile jako iznenadjene i pitale su se odakle nam onda pare za sve novo ako ne kupujemo nista polovno.
    A da pored toga glavni fazon im je da nista ne bacaju vec sve nose na buvljak, i tamo prodaju pa za te pare kupu tudju polovnu robu. Znaci oni sa prosecnom platom od 2000 evra se tako stekare, ispadosmo mi Srbi najgori rasipnici haha 😆

Ali ako se gleda sa vedrije strane u cemu je razlika od onih trudnickih pantalona koje mi je dala drugarica i od onih koje kupium u second hand radnji ako i jedne i druge dobro operem…Hm, pa nikakva, sve je to ok, uostalom nisam ni bila trudna 10 godina vec samo nekoliko meseci, posle mi ne bi ni trebale vise.

Tako da iako su misljenja podeljena ja ipak glasam za second hand, ali je tacno i da HM ponekad imaju stvari bagatela, ali mozda nemaju sve 🙂 Second hand ne znaci uvek garderoba, to mogu biti i knjige, casopisi, namestaj itd.

Hanan
    Član
    Hanan

Ja ne kupujem u tim prodavnicama, jer su prilicno skupi.Imamo prodavnice Azel-France, roba je vecinom Zara, nova sa etiketom, i kosta od 2,5e pa do nekih 10-15e za neke ekskluzivnije modele .Muazu redovno tu kupujem Zara kids majce po 3,5e, sebi prije par dana uzela haljnicu i majcu po 2,5e.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

pa udjem po nekad i satima rovarim dok ne nadjem nesto sto je cool i bavezno firmirano na primer mexx majicu ektsra lepu kupila mm za 150 din. Detetu nikad nista jer ni nema, ciljam neke budne vec jako dugo dugacke do zemlje od prirodnog krzna, sta cu kad volim ciljam ih i mislim da cu ih ove zime imati na sebi. :>

T3
    Član
    T3

danas sam svratila kod nas u second hand radnju u kojoj pored garderobe za nas ima veliki izbor i decjih stvari,inace u ostalim im bas tako i nema..uzela sam nikoli jednu todor majicu za 100 neverovatnih dinara,izgleda ko da nije ni nosena,jedan sorcic,bokserice i majicu-potkosulju u kompletu,a nini suknjicu tj vise je kao suknja pantalona sa dzepicem napred jako je lepa i slicne boje jednu majicu..i to sve sam platila 350 tricavih dinara..

ostalo nije bas nesto kaze zena brzo rasprodaju i pograbe ono sto je lepo,ocuvano i dobro,sledece srede dobijaju robu pa mi je rekla da opet navratim najbolje prepodne dok ne krene navala i guzva.. i da ce onda biti veci izbor i da ce imati vise jesenje i zimske garderobe..tako da cu obavezno otici..za 500-1000 din mogu da ih obucem maltene od glave do pete i da to nose mesecima,i da posle to isto i bacim ako treba pa da mi nebude zao..a ove nikoline stvari ce i bata naslediti tako da za te pare i vise se nego isplati uzeti i kupiti ponesto ,ponekad i tamo i proci daleko jeftinije..

Letacica
    Član
    Letacica

U bG secon-handovima nisam imala srece,sem u jednom kod muzeja zeleznice…Oni su malo skuplji,ali moze da se nadje…
    U Zrenjaninu ih sada ima 6-7,nisam sigurna jer retko idem kuci…U njima sam kupila jako puno dobrih stvari i markiranih i ostalih..Nemam problem sto ih je drugi nosio jer su dobro oprane,a i ja ih obavezno operem cim ih kupim!
    Mnogo su mi zanimljivije te radnje,od obicnih,nekako,imaju dusu…:-)

Natasa
    Član
    Natasa

Nikada nisam kupovala garderobu u tim radnjama, nemam nista protiv, ali jednostavno nikad nisam nista nasla za sebe.

Jecca
    Član
    Jecca

I ja imam nesto averziju prema polovnim stvarima. A i imam priliku da na snizenjima kupim novo za male pare, sto neko rece u C&A i H&M.

da2
    Član
    da2

Ja sam dva puta usla u SH, kada su se pojavile kod nas, pre … godina, i jednom kad nisam obratila paznju gde ulazim.
    Ali sam shvatila da nove garderobe ima tako povoljne, cak u zadnje vreme domace proizvodnja je dosta pojacana.
    Ne bi nikad kupila nesto u SH. Nekako sam skepticna, ko zna ko je to nosio

srecna mama

Ja nisam nikada nista tamo kupovala, moja mama jeste.Ali sma cula da su nekada u Bulevaru postojale itekako dobre SH radnje, da su u ponudi bile bunde od pravog krzna za mnogo manje para nego nove, pa su gospodje trcale i kupovale, pricala mi je rdanica da nisu mogli da poruce koliko su trazili.Pricala mi je da je bilo svega, koznih tasni, raznotanih stvari firmiranih i da su se kretale špo normalnim cenama.Ne znam sta je sad sa tim radnjama, ali ako bih nasla nesto sto bi mi se svidelo i da je ocuvano, kupila bih, sto da ne.U poslednje vreme, uglavnom posecujem outlet radnje, kupila sam nike trenerku za 1500 din, malo je stariji model, ali ok.to je trenerka, onda mnogo volim todor outlet jer tu cesto nadjem klincu povoljne bodice, kackete, sako sam platila 350 din.amo ne volim outlet prevara, ne znam kako drugacije da nazovem radnje koje stave outlet, a cene su im kao i u radnjama koje nisu outlet.

srecna mama

Samo mi je mnogo zao, citala sam na nekim forumima da u Nemackoj postoje citave tezge sa polovnim igrackama, kod nas to nisam videla.Da li toga ima kod nas, ako ima, gde?Ja mislim da bi to bila itekako dobra stvar da neko otvori, radnju,tezgu sa polovnim igrackama,jer svi znamo da deca odrastu i onda te igracke chame na tavanu:-)tako da bilo bi dobro naci tobogan za upola manje para, lego kockice…Ako neko ima pocetni kapital, neka slobodno otvori radnju, ja cu biti glavni kupac:-)))Posto se trudim da klincu uvek kupim dobru, kvalitetnu igarcku koja ne kosta uopste malo, mnogo bi mi znacilo da nadjem SH za igracke sa lego kockicama i drugim igrackama. ;]

lillyblue
    Član
    lillyblue

ja sam ulazila par puta u nadi da cu naici na nesto sto mi se svidja, ali nisam. uglavnom se to odmah razgrabi sto valja.
    ako je nesto lepo i ocuvano, a to se moze prepoznati, zasto da ne kupim?

katarina
    Član
    katarina

ovde se 4 puta god organizuje prodaja odece i igracki u skoli pa svako ko zeli dobije jedan sto tj klupicu i prodaje ono sto ima..jednom sam isla i odusevila se a ici cu svaki put pa i uzeti jedan sto..neverovatno kako lepo ocuvane stvarcice za malu decu po 2,3e a igracke da ne poverujete …cak sam videla i kolica,nosiljku za 20,30e .. 😯 a sve ekstra ocuvano…uzela sam za Janu adidas sorc za trening od jedne zene koju znam za 2e a u prodavnici je 25 i opet cu ako naidjem na nesto lepo…

lillyblue
    Član
    lillyblue

blago vama, katarina. ja bih bas volela da kod nas ima neka slicna akcija.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 24 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.