Ova tema sadrži 23 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  DraganaDD 9 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 24 (od 24 ukupno)

Second hand radnje

• MissGak
    Član
    MissGak

Nisam puno zalazila po radnjama,ali ovde postoje neke vrste privatne prodaje,garage sale ili yard sale gde se moze povoljno naci polovna roba.Nisam do sada kupovala na taj nacin nista od garderobe i ne bih,ali igracke jesam u par navrata.Takodje postoji neka lokalna oglasna web stranica gde ljudi prodaju sve i svasta.Ovih dana sam u ulozi prodavca,s obzirom da je Aleksa prerastao neke tricikle i sl.
    Te garage sale prodaje su cesto organizovane u okviru naselja,tako da se o njima pouzdano zna i svi budu u nekom radijusu od 1 milje.

MissGak
    Član
    MissGak

Da dodam,na gore pomenutim,roba je cesto nova,neotpakovana,a takva se najcesce nalazi nakon Bozica recimo,ljudi rasprodaju poklone 😆

GaGaT
    Član
    GaGaT

Sto se tice garderobe nisam kupovala, ali ovde postoji npr. prodavnica za bebe i decu second hand sa igrackama i garderobom. Kupila sam Tari par fenomenalnih igracaka koje se kao nove, samo ih malo prebrisala radi dezinfekcije i odlicno!! Mislim kupim joj odlicnu igracku za $18, a ta ista u ranji je $44. Ne pada mi na pamet da bacam pare kad svakako deca to malo koriste i opet nesto novo. I uopste mi ne smeta da joj kupim tako dobro ocuvane igracke ni najmanje. Kontam i da ide u vrtic sve bi zivo i tamo dirala…Inace radnja je super jer kupuju samo ocuvane igracke, znaci provere sve i onda kupuju 🙂
    Tako sam joj kupila recimo par igracaka za $2 i $3 a u radnji su te iste nove $12, $15 itd… 🙂 Nemam nista protiv second hand prodavnica 🙂

Svetlana81

Na žalost kod nas u takvim radnjama nema lepe robe koja se može iskoristiti. Uglavnom sve proberu prodavačice kad im stigne roba, a ako nešto i ostane, košta toliko da ti se više isplati da kupiš novo. Nemam ništa protiv da sebi i mužu kupujem polovno, ali je zaista sve užasno, kao da su iz kontejnera izvlačili. Bar je tako u novosadskim second hand radnjama.

Svetlana81

Moja sestra se svojevremeno družila sa jednom koja je radila u second handu kod riblje pijace, pa joj je ova jednom prilikom ostavila chicco muzičku igračku sa zvucima raznih životinja koju smo mi sad nasledili(savršeno očuvanu). Platila je neku siću. Da li je neka ikad naletela na tako nešto kod nas? Eto gde mi živimo, tamo gde moraš imati veze i u radnjama polovne robe. Zaista bedno.

katarina
    Član
    katarina

Zao mi je da bacam Janine stvari a imam za izvoz pun tavan paketa 🙄 ovde nemam kome da dam a zao mi je da bacam i sve sklanjam u nadi da cu jednog dana uzeti kombi i dati makar zvecanskoj ili ne znam ni ja kome…i tako se nama stvari nagomilavaju 🙄 a kupovala sam joj 🙄 i vise nego sto je trebalo..jedva cekam da udjemo u EU pa ce mozda postarina biti manja da bar saljem kome treba :neznam:

MissGak
    Član
    MissGak

Koliko samo puta pomislim na to,a odavde stvrano nemam neke isplative opcije za slanje 🙁 Garderobu uglavnom dajem jednoj organizaciji(poput Crvenog krsta),kao i neke sitne igracke.

nena08
    Član
    nena08

Poznajem djevojke koje imaju fenomenalan, svoj, specifičan stil oblačenja, a 90% odjeće kupuju u ovim radnjama!!!
    Meni se čini, ko voli originalnost – nema boljeg mjesta!
    Ja rado uđem, kad imam vremena, ponekad nešto i kupim – kad mi se baš, baš svidi, inače jako teško se snalazim u toj gomili stvari – treba imati i vremena i živaca.
    A nemam problema s tim da je već nošeno, operem i to je to.

DraganaDD
    Član
    DraganaDD

Ja sam par puta kupovala robu u SH i ok su…nasla sam donji deo trenerke i duksic jako povoljno i mislim da se vise isplati kupiti u tim radnjama nego npr kineskim gde posle jednog nosenja mozes da bacis tu stvar.
    Evo ove nedelje sam dva puta bila u nadi da cu naci neke trudnicke farke ili kombinezon,ali nista.Prodavacica mi je rekla da im to retko stize.A u butiku sam videla da su trudnicke stvari bas skupe i za te pare bih pola SH radnje mogla da pazarim 🙂
    inace,imam strpljenja i zivaca pa mi se desava da ostanem u radnji po pola sata dok ne naletim na to sto trazim.Videla sam npr MEXX prsluk koji kosta 500din i mnogo mi se svideo ali mi nije odgovarala velicina 🙁

Gledanje 16 članaka - 16 do 24 (od 24 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.