Ova tema sadrži 83 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 84 ukupno)

Sedenje

• RELJINA_MAMA

Kad su vase bebe pocele da sede?Na poselednjem ultrazvuku kukova rekli su mi da ga ne podizem u sedeci polozaj jer mu se jos nisu formirala jezgra okostavanja u kukicima,ali on je uporan i tako lepo sedne.

Standzi
    Član
    Standzi

u 6.tom mesecu :HAG:

Mirche
    Član
    Mirche

Nemoj da ga forsiras dok se sam ne digne iz polulezeceg u sedeci polozaj.
    Kao, trebalo bi oko 6 meseca, ali i pre i kasnije, nemoj da brines, sedece kad bude spreman, bolje poslusaj lekara…

Sneki
    Član
    Sneki

Draga Stanislava, pusti ga sam ce sesti.
    Ja sam se tako uplasila za mog Nikolu koji je bio krupan i nije ni pokusavao da se podigne do 6. mesecaa. A onda…odjednom hop!… i sam sede.
    Sa kcerkom je medjutim bilo drukcije, ona se dugo trudila..

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

nije pitanje Sneki postavila Stanislava vec Reljina mama 😛

Standzi
    Član
    Standzi

Sneki
    Član
    Sneki

Dobr, dobro 😳 :neznam:

kalet
    Član
    kalet

Ja sam imala problem sto je moje dete jako rano htelo da sedi, sto sada sa hodanjem nije slucaj. Poceo je od 4. meseca, ali naravno na licni zahtev i tako mi je doktor rekao. Nisam ga sputavala a ni forsirala. Samo polako.

petra
    Član
    petra

Petar je poceo da sedi u 6 mesecu,a od skoro zna sam da se podigne u sedeci polozaj

njanja
    Član
    njanja

Mirche – 7/8/2006 6:46 PM

Nemoj da ga forsiras dok se sam ne digne iz polulezeceg u sedeci polozaj.
    Kao, trebalo bi oko 6 meseca, ali i pre i kasnije, nemoj da brines, sedece kad bude spreman, bolje poslusaj lekara…

potpisujem Mirche od reci do reci!

N. je pokazivala zelju da se podigne u sedeci polozaj sa 4,5 meseci, ali smo cekali „zeleno svetlo“ od lekara, i tek kada je on rekao da moze, pustili smo je (to je bilo s njenih punih 5 meseci)… Znam da ti je malo bez veze da ga gledas kako pokusava da sedne i pokazuje volju itd, ali ako je UZV pokazao da ne bi trebalo jos da sedi, poslusaj lekara…

mamaLi
    Član
    mamaLi

mi smo naseg bebca stavili da sedi sa 6 meseci. ponavljam – MI. greska. sa 9 smo bili u sokobanjskoj i morali smo da ga vratimo u lezeci polozaj. posle 2 nedelje je sam naucio da se podigne u sedeci.
    znaci pravo vreme je onda kada bebac sam to ucini. nista ne treba forsirati. za sve ima vremena.

MissGak
    Član
    MissGak

Aleksi su danas puna 3 meseca a ima vec oko dve nedelje da se u svojoj lezaljkici uspravlja da sedne 😯 .Znam da dete ne treba ni forsirati ni sputavati,ali zar nije to malo prerano :hmm:
    Prosto mi je neverovatno da ima snage toliko da se uspravi :buljavko:

Koka Loka
    Član
    Koka Loka

Andrej je počeo samostalno da sedi sa 4,5 meseci i doktorka nam je rekla da sve što može sam da ga ne sputavamo.
    Samostalno je stajao sa 9, a prohodao sa nepunih 10. Nije koristio ni hodalicu niti je dozvoljavao da ga mi držimo za rukice i „šetamo“. Sve je radio samostalno.

Svako dete je drugačije i mislim da nikada nije ni kasno, a ni rano ako dete to učini samostalno.

Lea011
    Član
    Lea011

Moje sam klince krenula da stavljam da sede poduprti uz nesto, sa 6 meseci. Sa nepunih 7 meseci su sami krenuli da se hvataju sa strane za stolicicu i da se podignu da sede samostalno. Jos uvek ih ne forsiram, sa 7 ipo meseci, da sede samostalno npr na podu.

ummi-emina

Moja je cerkica pocela sa 6 meseci samostalno da sedi,a pre bi uz nasu pomoc,ali bi cvrsto drzala glavicu,sto sa hodanjem je duze potrajalo,pa je od 13 meseci prohodala.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 84 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.