Ova tema sadrži 76 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rena 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 77 ukupno)

Sekret

• mvk
    Član
    mvk

Trenutno sam u 7. nedelji trudnoće, imam blago sevanje u predelu grlića i pojavio mi se braonkasti sekret od pre dva dana. Već pijem utrogestan tablete jednu dnevno. Veoma sam zabrinuta, sutra ću ići do dr. , ali me zanima da li je neko imao isti problem? Hvala

Aiko
    Član
    Aiko

Ja sam imala sevanje, imam josu uvek ponekad, ali receno mi je da je to normalno. Za braonkasti sekret ne znam, najbolje ce ti reci doktor.

mvk
    Član
    mvk

Hvala, Aiko, puno, sutra ću ići, ali se nadam da ništa nije alarmantno!

Aiko
    Član
    Aiko

Nema na cemu! Sve je ok, videces! 🙂

jelenab
    Član
    jelenab

Ja sam imala sevanje od pocetka u grlicu i jos ga imam. Znam kako moze da bude neprijatno. Ali skontala sam da to nije nista strasno. I meni je dat utrogestan, dve dnevno, pila sam ga mesec dana. I dok sam ga pila mi je bilo isto. Tek sad to dozivljavam redje. Pitala sam doktorku vise put i radila i cervikalni i vaginalni i kolposkopiju-i imam malo skracen grlic, ali nista alarmantno i potpuno sam zatvorena. Samo se opusti. Ako postane ozbiljniji bol i cesci onda idi obavezno kod doktora. Do tad samo da znas da nisi jedina kojoj se to desava! 

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Ja sam imala sve to i Braon sekret- krvarenje- i bolove, dali su mi utrogestan i naredili mi da lezim bas u istom periodu u kom si ti sada, bila sma poslusna , kretanja su mi se svodili na kupatilo i krevet i sve je proslo super u roku od 10 dana! Naravno moja dr je sve znala i radila mi je uz na nedelju dana dok se stvari nisu stabilizovale!
    Pozz

cica-maca
    Član
    cica-maca

I ja sam sve to imala, u 7 i 10 nedelji trudnoce. Dok nema prave krvi, parcica i bolova sve je ok. Samo pokusaj malo da mirujes i bice sve ok. Do duse ja nisam imala nikakvu terapiju. Sad sam u 6 mesecu trudnoce i sve je ok. Srecno i opusti se, sto je moguce bez stresova :trudnica:

trillian
    Član
    trillian

Meni se braonkasti sekret javio u devetoj nedelji i kako smo godinu dana pokusavali da zatrudnim upala sam u totalnu paniku. Doktor mi je dao utrogestan 3x dnevno i naravno mirovanje. Sada sam na pocetku desete nedelje i stanje je promenjljivo iz dana u dan. Na pregledu i ultrazvuku je sve bilo OK, a danas imam novu kontrolu pa cemo videti. Uveravaju me da to nije nista alarmantno i da se moze javiti kao prirodna posledica kako je on to rekao „usadjivanja ploda“.

cica-maca
    Član
    cica-maca

da, lekari nemaju adekvatno objasnjenje za pojavu braonkastog sekreta, kazu medicina nije jos ustanovila sta je uzrok toga, vecina lekara poistovecuje tu pojavu sa ucvrscivanjem ploda za matericu, i kako se plod ucvrscuje i grebe matericu javlja se braonkast sekret. Inace zivim u Australiji, ovde su doktori sto se tice tih pojava protiv terapija, ali svi su razliciti. Jedino sto mi je dalo malo olaksanja je njihov savet: da nista nije opasno kad se pojavi braon sekret. Alarmantno i opasno je jako krvarenje praceno bolovima. Malo lezanja i mirovanja nije na odmet .

mychild
    Član
    mychild

U prethodnoj trudnoci sam imala braonkasti sekret i izgubila bebu u 10. nedelji i pored terapije, a u ovoj trudnoci sam takodje imala braon sekret, bez ikakve terapije, sada sam u petom mesecu trudnoce.Potrebno je samo redovno kontrolisanje ultrazvukomi ako je beba OK, nema razloga za brigu.Srecno!

tijanast
    Član
    tijanast

I ja sam imala braon sekret ali samo u prva tri meseca i to neposredno posle odnosa, jako malo i to je to, prestalo je samo od sebe…

pregnancy calendar

lind
    Član
    lind

I ja sam imala braonkast sekret vec nekoliko puta. Takodje i sevanje na grlicu. Sada sam u 10toj nedelji a inace mi se pojavio prvi put u 5toj nedelji. Dobila sam Utrogestan 3x i ampule Progesteron depo koje primam na treci dan i primila sam 7 injekcija progesterona. Doktorka mi nista ne komentarise za sekret, samo me pita dali imam bolove. A ja ih imam u obliku ziganja u donjem stomaku kao i u krstima ali ne stalno. Bila sam u velikoj panici kada mi se to pojavilo a sada ako se pojavi samo konstatujem ali pratim da nebude sveza krv. Da vas ne zbunim sa injekcijama, jer meni je pronadjena cista 4x4cm za koju nisu sigurni dali je zuto telo ili cista, a i imala sam blizance i jedan plod je uginuo. Drugi je za sada hvala Bogu OK. Mozda zato primam i injekcije a mozda i ne. Inace imam skoro 39 godina i prva mi je trudnoca. Pozdrav!

saki
    Član
    saki

Meni se isto pojavio brankast skret tu negde u petoj nedelji, ali nemam nikakve bolove i bebe ( ima ih dve ) su ok. Rekli su mi da lezim i da nedignem nista teze od kasike. Mada me to jako nervira! Stalno mi je isto, nista se nemenja, mada nema toga puno i nije krv. Dobijam utrogestan i progesteron inekcije. Jos da kazem da sam zatrudnela vantelesno!

Cy-M
    Član
    Cy-M

Puno pozdrava svima :caos:
    Lutajuci po netu,naletela sam na ovaj forum i odmah se uchlanila.
    Prijavljujem se i ja da imam smedj sekret i povremene bolove u predelu jajnika i krsta….nekad sa leve nekad sa desne strane.U chetvrtoj sam nedelji trudnoce,josh nisam bila kod lekara ali sutra idem.Jako sam zabrinuta i uplashena jer sam vec tri spontana pobachaja imala u ovom periodu trudnoce.Sad se nekako nadam da nije ponovo.No,videcemo shta ce biti.Chitajuci ovu temu malo ste me ohrabrile i dale nadu. :neznam:

Cy-M
    Član
    Cy-M

Bila kod ginekologa,progesteron mi nizak,dobila Utrogestan vaginalete i od sutra injekcije Progesterona svaki dan po jednu,prekosutra kontrola progesterona pa cemo videti… 🙁

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 77 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.