Ova tema sadrži 285 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bveselinovic 6 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 286 ukupno)

Seks u trudnoci-oprezno

• maxmara
    Član
    maxmara

Iako sam nova ovde,ako smaram slobodno javite,primetila sam,ispravite me ako gresim,da o seksu u trudnoci i posle nema nijedne teme,ili ste jako dobro informisane od svojih doktora ili citate neke dobre knjigice.
    Ali za neke koje nemaju zadovoljavajuce objasnjenje hajde da pokrenemo pricu o tome,koja je vrlo bitna bar meni bila u tom periodu,a i mom suprugu naravno…jer samo kad si dobro informisan moze ti biti lepo i naravno sigurno…
    Drage moje trudnice necu ulaziti u dublju pricu o tome sada,jer je tema jako opsirna,i vremenom ce se verujem ovde razmenjivati iskustva i otvarati razna pitanja u kojima cemo iskreno nadam se sve koje imamo nesto da kazemo ucestvovati.
    Ja ako se neko cudi imam potrebu da pisem ovde,jer mi se sajt jako dopada(kamo srece da sam za njega ranije znala,jer ovde mozete dobiti bolji savet nego od bilo kog doktora,iskustvo je cudo,naravno sve ovo pricam ako je trudnoca bez ikakvih komplikacija)kao i zbog normalnih osoba koje ucestvuju u diskusijama ovde,odusevile ste me,nadam se da ce nas biti sve vise.
    Imam bebu od pet meseci,prosla sve do sada Bogu hvala jako uspesno i srecno i nadam se da imam prava nesto i da napisem,pa ko zeli nek procita i poslusa ako mu se ucini ok.
    Ono sto me je navelo da zapocnem ovu temu opstim nazivom,je u stvari jedan mali nebitni a tako bitni deo seksualnog cina,a dodajte dalje sta ko zeli o ovoj temi.
    Pricu su mi potvrdili nemacki lekari u porodilistu od tacke do tacke.
    Semena tecnost(Sperma):
    Drage trudnice posto sam mislila da,kao i vecina trudnica sa kojima sam pricala kojima se ovo desilo,kad zatrudnim ‘semena tecnost’ vise nije tako bitna,odnosno nije bitno gde ce ‘zavrsiti’ jer zaboga vec sam trudna,grdno sam se prevarila.
    Naime u prvom trimestru koji je jako bitan za ocuvanje ploda i cvrsto vezivanje za zid materice,imala sam normalne odnose sa svojim suprugom,nema stomaka,plus nisam imala drasticnih simptoma kao npr. mucnine itd…lepo sam podnosila sve i naravno bili smo neopisivo srecni ljubav je pucala na sve strane hehehe pa smo se ponasali kao da je sve isto tako da je cesto semena tecnost na kraju ostajala u meni…
    Pocetkom treceg meseca desilo se da sam dobijala na momente jake grceve u donjem delu stomaka,kao da me nesto presece,da sam uvek jauknula i savila se do zemlje ali odma je prolazilo.Mislila sam da je mozda u pitanju upala besike jer sam imala problema s tim,ali kad se jednog dana posle mokrenja javila sukrvica i kada sam videla da dolazi iz vagine dozivela sam shok.Naravno sledeca slika ja na onoj odvratnoj stolici za pregled,sve je ok sa plodom,doktorka namrstena,prepisuje injekcije progesterona a potom tablete…Pa doktorka sta kako zasto???
    Moze se desiti da izgubis plod,moramo to preduhitriti i pomoci mu da se odrzi…Ah doktori..posebna prica..
    Naravno nije mi vise bilo nidocega,dalje znate sve sta i kako,osecanja i ponasanje,suze itd…
    Sve je bilo ok,injekcije su me bolele i tresla sam se od njih,bile su bespotrebne.Kasnije sam mnogo istrazivala o tome,jer sam zelela da znam sta mi se desilo zdrava sam i lepo sam vodila trudnocu kao i pripremala se zanju,htela sam da znam gde sam pogresila i nasla odgovor:
    Vodite ljubav bez problema ali ‘semena tecnost dalje od grlica materice tokom cele trudnoce,ustvari skoro cele…reci cu na kraju zasto’ jedan hormon koji sadrzi sperma izaziva odvajanje ploda od zida materice,zato cesto dolazi do spontanog,krvarenja itd…
    Jedino kada sperma treba da zavrsi u vagini je verovali ili ne poslednja nedelja trudnoce pa nadalje sve do porodjaja,jer pomaze kod izazivanja pripodnih kontrakcija.To su me opet posavetovali kada mi je puko vodenjak a nisam imala kontrakcije,pa sam zavrsila na famoznoj horor indukciji.

KOME JE MUKA DA CITA:

ZAKLJUCAK:sperma u toku trudnoce dalje od grlica materice a u poslednjoj nedelji pa nadalje slobodno ako mozete svaki dan hehe,bice bolje za vas,laksi su prirodni bolovi neko vestacki izazivani,ja sam se mucila 14h ali zato sledeci put znam sta cu,moje dve drugarice su me poslusale i nije bilo progesterona,indukcije i ostalih “gluposti“ a dobile su kontrakcije na vreme i brzo se porodile obe prvorotke kao i ja.

P.S.Ja se izvinjavam ako sam vas ugnjavila ali morala sam ovaj podatak da kazem,da ovo podelim sa vama,jer se mnogi prevare i jer sam prosla kroz to.
    Pozdrav :caos:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

maxmara postoji tema,,sex u trudnoci,, nalazi ovde pod trudnocom na drugoj strani

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

u svakom slucaju hvala na ovako divnom podatku i tvoje iskustvo koje si podelila sa nama,medjutim evpo ja 8 mesec 33 nedelja imam odnose :ukrevetu: i nista mi se nije do sad desilo,mada nijedna zena nije ista kao i sto je svaka trudnoca ista,hvala ti jos jednom sto si ovaj tekst posvetila nama trudnicama i buducim mamama :ukrevetu:

maxmara
    Član
    maxmara

Ooo nisam znala pa da novajlija…Nema na cemu,bilo mi je bitno da ono sto pouzdano znam podelim sa vama i da sa tim budete sve upoznate,da ako vam se desi znate od cega je,ja naravno opet ponavljam pricam samo za trudnoce koje su potpuno normalne i bez komplikacija.Naravno Ivana svaka trudnoca za sebe iako sve normalne idu manje vise po istoj zici na osnovu cega su i knjige napisane.
    Pozdrav :caos:

katarina
    Član
    katarina

Znala sam za to i sa mm sam imala odnose ali sa kondomom zbog infekcija ili bilo koje druge bolesti sve dok mi babica nije rekla :ukrevetu: dan prenego sam se porodila dala mi taj recept koji je uspeo!

dr Avluela

Sperma sadrzi prostaglandine, tj. supstanca koja se daje za „sazravanje “ grlica materice kod indukovanog porodjaja (u vidu vaginalnog cepica ili gela). Zato preporucujemo da za vreme trudnoce sperma ne treba da ostane u vagini. Sa druge strane, sperma je pozeljna u vagini u zadnjim danima trudnoce,upravo zbog tog efekta „sazrevanja “ grlica.
    Moji profesori ginekologije su se ponekad saljili i govorili da zene koje znaju za to ne daju mira muzevima :ruganje: :ukrevetu: :ukrevetu:
    Sto se tice krvarenje posle/ili u toku seksa, to moze biti i zbog hiperemije grlica materice (sto je normalna za vreme trudnoce).
    Naravno upaznjavajte seks, ali sa merom i strogo vodite racuna o higijeni. :caos:

maxmara
    Član
    maxmara

Eto jos jedno,ali ovoga puta strucno misljenje je potvrdilo moju pricu i jako mi je drago zbog toga.
    Hvala ti puno DrA.. :-*

aptjiha
    Član
    aptjiha

volim i ja sex i rado ga se secam….. 😥 😥 😥 meni je strogo zabranjen jer je jedna beba mnogo nisko, a s obzirom na cinjenicu da sam muza stigla sa velicinom stomaka, mislim da bi to bilo neizvodljivo. u svakom slucaju, ko moze, neka uradi koji put i umesto mene 😥 😥 😥

Irssa
    Član
    Irssa

aptjiha – 10/12/2006 10:21 PM

volim i ja sex i rado ga se secam….. 😥 😥 😥 :

I meni je sex bio zabranjen jer sam odrzavala :trudnica: .A sada, posle porodjaja necu moci dok mi rana ne zaraste, ali obzirom da su mi popucali konci…necu uskoro, bar ne u ovoj godini

svila
    Član
    svila

Ja se plasim svega otkako sam saznala da sam opet trudna,i pokusacu da izbegavam sex koliko god mogu jer sam imala spontani prosle godine.
    Citam na drugom forumu gde su 2 trudnice u roku od 3 dana pocele da krvare nakon sexa,jedna je izgubila bebu 🙁 a druga ceka da vidi sta ce biti.

Tacno me hvata panika kad pomislim na to he

maxmara
    Član
    maxmara

Svila ako ti nije muka procitaj tekst gore cisto radi informisanosti o jednom delu svega toga.A trudnice mislim da gresite,ne trebate se plasiti osim ako spadate u trudnoce visokog rizika,a sto se tice seksa posle porodjaja ipak treba sacekati onih sest nedelja sto se tice vaginalnog porodjaja,ne treba siliti nista jer ce sve doci na svoje mesto kao sto je bilo pre,ili bar dok se vi ne osetite spremnim,ipak je sve to tada ispomerano.

Svila mir u glavi je najbitniji uvek a pogotovo sada,a to ces postici samo ako nadjes odgovore na sva svoja pitanja i strahove,zato se informisi o svemu sto te zanima iz raznih izvora pa stvori neku svoju sluku i tako postupaj,takodje vazno je ne opterecuj dragog s tim jer nema potrebe on tu nista ne moze promeniti osim sto se moze osecati paralisan do kraja ipak on treba da se oseca slobodno i bez strahova a to ce postici samo ako mu das podrsku kao sto je nadam se i o tebi pruza svo to vreme.
    Ja sam se od pocetka ponasala normalno sto se toga tice,isto kao i pre.I imala sam krvarenje u pocetku i prepala se na smrt!Ali posto sam se ponasala besprekorno dok mi se to nije desilo htela sam da saznam gde jer sam ipak negde pogresila.Informisala se saznala i to prenela vama ovde.Tak kada sam saznala o cemu se radi nastavili smo mm i ja da se ponasamo potpuno opusteno do kraja bez ikakvih bolova i problema samo svakim mesecom sve neznije naravno hehhehe
    Tako da vidis iako imas problema u pocetku mozes nastaviti po starom jer seks nije uzrok vec uvek nesto drugo,pa sta bi onda bila sva ostala aktivnost penjanje uz stepenice i razne druge stvari i napori.Ovo je nesto sto cini tebi dobar osecaj,vezu izmedju mame i tate,divna osecanja i trenutke i na kraju najlepse okruzenje za razvoj te male srecice u stomaku.Nemoj vam to uskratiti.
    Nadam se da sam uspelabar malo da vam promenim misljenje.
    SAMO NAPRED.
    Pozdrav.

tigric
    Član
    tigric

Maxmara divno je sto si koncizno objasnila ovu mozda pomalo tabu temu pojedinim uplasenim mamama!!!
    UZIVAJTE VISE,CAK I AKO TO RADITE REDJE!!!!!!! :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ljubav: :ljubav:

mamina_mrvica

U prvoj trudnoci nije bilo nikakvih zabrana, prepreka, i sve je izmedju mene i dragog proticalo najnormalnije. E sad, mi je zabranjen sex jer sam prokrvarila, a sad pocinjem da razmisljam da to nije od sexa, jer prosto se nismo pazili.

tigric
    Član
    tigric

Ja bih malo neznosti:ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ukrevetu: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav:
    Ali dragi je vec zahrkao :spavam: :spavam: :spavam: :spavam:

Ella
    Član
    Ella

Mi smo i dalje aktivni kao i ranije 🙂 Iako smo promenili neke poze, zbog stomaka 🙂 Ali ne zalimo se…
    Mada u pocetku mi zaista nije bilo do sexa. Iako nisam imala mucnine, ni bilo sta drugo, ipak nisam imala ni neke volje. Vise sal volela da se mazim, ali da se ne zavrsi sexom.
    Sada se opet volja za sexom vratila, i dobro je sto je tako 😉

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 286 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.