Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 7 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Sex posle carskog

• dr Avluela

Kada ste imale odnose posle carskog?

petra
    Član
    petra

ja sam tek posle tri meseca imala prvi sex,prvo nisam mogla zbog rane,a posle toga nisam imala zelju,ali sve je doslo na svoje mesto tako da je sada sve u redu 🙂

dr Avluela

Petra sta znaci „zbog rane“? Bolela rana na kozi ili materica?

petra
    Član
    petra

bolela me je rana na materici,na kozi ranu nisam ni osecala ali mislim da nije toliko ni bolelo koliko sam ja umislila u svojoj glavi a i hormoni su mi divljali tako da mi sex nije ni padao na pamet

dr Avluela

A kako si shvatila da boli rana na materici? Jer rana na materici na bi trebalo da boli? Kada si imala sex te bolelo ili uvek te bolelo?

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

a jaoooooo, molim vas pojasnite ovo oko divljanja hormona i nemanja zelje za seksom?
    J ase jako bojim hormonalnih reakcija na organizam

petra
    Član
    petra

Avluela kada pipnes svoj stomak na mestu gde ti je rez ti nemas apsolutno nikakav osecaj kao da diras sto pored sebe (barem je kod mene bilo tako),pa sam sama zakljucila da me boli rez na materici(mozda sam gresila),inace nista me nije bolelo prilikom odnosa zato sto sam ja napravila malo poveliku pauzu od porodjaja do sexa.
    Jelenaorg sto se tice zelje za sexom posle porodjeja to je kosd svih razlicito neko ima zelju malte ne odmah neko nema ,ja je nisam imala,a sto se tice hormona ni zbog toga ne moras brinuti samo ti malcice menjaju raspolozenje ali nista strasno,ja sam posle prodjaj bila zbunjena,uplasena znala sam da menjam raspolozenje na pet minuta,ali to je brzo proslo.Zato se opusti i razmislaj kako ces uskoro imati svoje malo zlato u narucju 🙂

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

E ovo se zove ohrabrujuci i potpun odgovor pun optimizma. bas ti HVALA :cvecko: :cvecko: :cvecko:

petra
    Član
    petra

nema na cemu 😉 🙂

dr Avluela

Kada pipnem rez i deo koze okolo nista ne osecam jer su preseceni zivci ,ali kasnije osecaj se vraca.Znaci rez ne boli.Jedino sto vise smeta nego boli je ispod pupka pa nadole,a mislim da je to mesto preseka aponeuroze trbusnih misica (kod mene je uradjeno takvom tehnikom a mislim da u Srbiju ne rade tako-rez na kozi horizontalno,ali posle se ne seku trbusni misici pa je oporavak brzi).
    Znaci tebe Petra bolelo mesto ispod rane?Stalno ili kad si radila? Ili samo kad si imala sex?
    A da,i koliko dugo ste imale lohije,tj.krvarenje posle carskog?

petra
    Član
    petra

neces verovati ali ja sam krvarenje imala tacno sest nedelja,nekad je bilo slabije nekad je bilo malo jace,Avluela rana bi me malo bolela ako bi se preforsirala u nekom radu,naravno nista tesko nisam dizala,ali kao sto rekoh nista me nije bolelo tokom prvog odnosa zato sto je od porodjaja do prvog odnosa proslo tri meseca ,a tada te vec nista ne boli,sve dodje na svoje mesto

skorpijamaya

Ja sam se posle oba carska reza usudila na
    taj experiment zvani sex posle 2 meseca.
    Ne boli materica vec rez koji je dubok ,
    sečeno više slojeva kože,stomaka,materice..itd
    to boli jer lagano zarasta,a dole ne boli ništa
    ali je nekako usko i teže ulazi ,da smo se našalili
    da nije dr.zašio pored rane i to dole,lol 😆

Aiko
    Član
    Aiko

Ja sam pitala moju doktorku, ona kaze da ako je sve ok, sex se preporucuje posle sest nedelja. Rekla mi je i da se ne preporucuje duze stajanje na nogama prvih sest nedelja. Jel vama isto to receno?
    Lohije bi trebalo takodje da traju toliko.

Ja imam pitanje za vas. Kazite mi molim vas da li je normalno da mene posle tri nedelje boli, tacnije da imam neprijatan osecaj oko rane u materici kad hodam duze od 20-ak minuta? I nekako mi je donji stomak izrazen kao da se materica spusta, ali vise na desnu nego na levu stranu (nadam se da me razumete :doomed: )
    Na pregledu pre dve nedelje sve je bilo ok.

pozz :caos:

petra
    Član
    petra

meni je takodje donji stomak bio izrazen,to bi trebalo da se sredi nemoj brinuti,a sto se tice bolova ja sam takodje imala neprijatan osecaj oko rane kada se zamorim ,i sigurno par nedelja nisam mogla da nadjem sebi adekvatan polozaj za spavanje

Aiko
    Član
    Aiko

jao petra hvala, pade mi kamen sa srca 🙂 Jer mene ne boli nista dok se ne zamorim, ali sam se uplasila sto mi je donji stomak takav. Tripovi :doomed:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.