Ova tema sadrži 252 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pegica 7 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 253 ukupno)

Simptomi pred porodjaj

• Iki
    Član
    Iki

Drage mame, kako ste se vi osecale pred sam porodjaj ili nekoliko dana pre? Da li ste primetile neku razliku u svom organizmu ili je bilo sve normalno i bum odjednom beba krenula? Sta je sa spustanjem stomaka, da li se to obavezno desava i primecuje ili ne mora da znaci? Ja sam u 39 nedelji i ocekujem moju bebu svakog dana, ali ne osecam skoro nikakve promene, sem ponekad, uglavnom nocu malo veci pritisak u stomaku? Da li je to vec jedan od znakova?
    Unapred zahvalna
    buduca mama 🙂

vesna srce

Prvo ćao pa da pričamo 🙂 Ja sam se porodila 12.12 2005 u Beogradu gradskoj bolnici,na sam dan termina porođaja.Inače nisam imala nikakvih problema u trudnoći.Redovno sam se šetala,čak mi 2 dana pre porođaja.Dan pre porođaja počele su da me bole prepone i imala sam glavobolju,naravno nisam uzimala ništa protiv bolova.Taj dan tj.te nedelje sam spremala nedeljni ručak pohovala meso ,supu,grašak kao da se neću porađati.
    uveče kada sam prilegla malo da pružim noge vau osetila sam guranje glavice i To je bilo to.Počeo me je boluckati stomačić ali ništa strašno.Spavala sam celu noć,ali uz male bolove i širenje. 😉
    Jutro je bilo hladno,na kolima se uhvatio led,a mene je moj dragi odveo u porodilište.
    Na pregledu doktor je konstantovao da sam otvorena 6 cm,i uz moj osmeh i pitanje :“da li ću do večeri dobiti bebu?“,sa osmehom rekao.“o da!“.
    Zatim su sledile pripreme i rađanje novog bića.Doktorka mi je probila vodenjak u 20.50 a moj dečak se rodio u 23.10.
    To je naj srećniji momenat u mom životu,čin rađanja,prvi put ugledati svoje dete.
    Od tada ne skidam osmeh sa lica jer on je moje srce.Pozdrav i cmok

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Iki – 15/5/2007 12:14 PM

Drage mame, kako ste se vi osecale pred sam porodjaj ili nekoliko dana pre? Da li ste primetile neku razliku u svom organizmu ili je bilo sve normalno i bum odjednom beba krenula? Sta je sa spustanjem stomaka, da li se to obavezno desava i primecuje ili ne mora da znaci? Ja sam u 39 nedelji i ocekujem moju bebu svakog dana, ali ne osecam skoro nikakve promene, sem ponekad, uglavnom nocu malo veci pritisak u stomaku? Da li je to vec jedan od znakova?
    Unapred zahvalna
    buduca mama 🙂

E pa ovako je to bilo kod nas!
    Dan pred porodjaj:
    Taj dan nisam mogla nikako da se namestim (isti dan kad sam usla u 40 nedelju), nisam mogla da sedim, da llezim da pricam, bila sam dosta nervozna. Na gacicama sam primetila neku onako brankastu sluz (kao kad je kraj menzisa).
    Vece:
    Sedela sam sa kumom i pricale smo najnormalnije ali ja i dalje nisam mogla da se namestim nikako, poceo je da me bolucka stomak kao kad treba da dobijes pa ti se sire svi ti kanali, nista strasno. Kada sam krenula da izvucem krevet za spavanje i kako sam se sagnula tako me je malo nesto preseklo u stomaku, mm je to primetio da sam se nesto trgla i rekao da se sklonim (i on je bio primetio moje promene te veceri). Legla sam da spavam i tada je bas sve jace poceo da boli stomk pa stane tj. izgubi se taj bol. Zaspala sam.
    Sledece jutro (dan kada se poradjam):
    Stomnak me je i dalja boleo i bolovi su bili malo jaci, nazvala sam prijateljicu i trazila da mi objasni simptome, kada je rekla predpostavila sam da je to. Popili smo kafu i krenuli u porodiliste, stomak je pocinjao sve jace i jace da boli (sav bol vezujem za menstruacione bolove) i mislila sam da nikad necemo stici. Kada smo stigli pregledali su me i rekli da sam otvorena 2 prsta i da ce se beba do jutra roditi (ja sam bila blesava i mislila da ti kad gledas odole uz pomoc ogledalca da ces videti kako se otvaras (zamisli koji mozak) pa sam usput ja govorila mom mm da nece biti nista od porodjaja i da se vracamo kuci).
    Oko 5 sati popodne pocela su i ledja da mi bas sevaju (kao da ti neko ubode no i brzo izvadi), slabo sam se otvara pa su mi dali klistir (ono da ides u wc da ispraznis sve iz debelog creva) koji je meni pomogao i za 15 min sam se otvorila jos 4 prsta. 😆
    Babica mi je rekla ako mozete setaj sto vise (sto sam i radila) i kada bude pocelo da vam se ponovo ide u wc (tj. da ces osetiti da ces morati da kakis) da tada ni slucajno neodem u wc vec da im se javim. Zadnjih 25 min nisam mogla ni da sedim ni da lezim a kamoli da setam, pocela sam da osecam jak pritisak u predelu donjeg stomaka i mislila sam da cu se ukakiti (bebina glava pritiska debelo crevo i zato se ima taj osecaj). Rekla sam babici sta mi se desava ona je rekla da je vreme da idem u salu, nekako sam se natakla gore na onaj sto i jedva legla, skinuli su mi carape a ja sam kukala kako ce mi biti hladno ;] , tada su mi probusili vodenjak i okrenuli na stranu, dosle su one najjace kontakcije koje ti oduzimaju dah, stezu zeludac i izazivaju mucninu (ja sam mislila da cu povracati), te kontrakcije nemogu nikako bolje da ti objasnim i tada sam jenostavno osetila kako mi se stvara pritisak u donjem delu stomaku tj. osetila sam kako je beba krenula. Okrenuli su me na ledja i posle 7 jakih napona (10 min) rodio se moj Aleksa :zvezda:
    Nadam se da sam ti bar malo pomogla ;] iskreno sam se trudila.

Ps: Slusaj sta ti govori babica doktor je tu ako nesto krene nedaj boze kako netreba i posle da te sredi.

Puno poljubaca i sad ce jos malo bebac da ti stigne :trudnica: :beba:

Iki
    Član
    Iki

Hvala vam puno, ja sam sinoc osetila neki pritisak u donjem delu stomaka, pa sam mislila da ce mozda beba krenuti. Ali posto je sada sve normalno izgleda da nece. Malo sam nestrpljiva kad ce vec i da li cu znati da je to taj osecaj kad stvarno porodjaj pocinje tj. kontrakcije.
    Srecna sam sto imam vas, pa mogu da saznam infomacije iz prve ruke :-* :love: :-*

Beca
    Član
    Beca

Iki kada procitas Alekovu pricu, ni ja se ne bih plasila i samo daj Boze da tako i kod nas sve prodje.Moja prijateljica se porodila pre 2 meseca i slicno joj je tako bilo, bolelo je, ali ona kaze da su joj ti momenti kada je imala najace bolove bili zanemarljivi jer je bila pod utiskom i iscekivanjem da bebica izadje.
    Iki iskreno se nadam da ce sve biti ok i da ces sve hrabro da izdrzis, pa da nam se uskoro javis sa tvojom pricom dok budes mazila svoji bebanicu malu!

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Naravno da ce biti sve ok nemoj da mi posustajete i da se plasite to kad krene ode i prodje sve. ;]
    Cim cujete svog bebca sve zaboravljate…. :zvezda:

Puno Vas pozdravljam, ljubim i pruzam svu svoju moralnu podrsku. Javite sta je bilo i kako. Iki neznam da li si jos kod kuce ili ste otisli, pisala si danas ali opet mislim na tebe i tvog bebca. :love:

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Nisam imala nikakve simptome, a prenela 10 dana, na kraju carski

Iki
    Član
    Iki

Tu sam jos uvek, i jedva cekam da vam prenesem svoja iskustva, bice to uskoro.
    Ljubim vas, cmokic

ivy
    Član
    ivy

malo mi je frka!!!

na pregledu prosle nedelje dr mi je rekla da se beba vec malo spustila ali da ne ocekuje porodjaj pre termina(4,jun)

sinoc dok sam setala osetila sam kontrkcije,minut-dva zatezanje stomaka i to je bilo to. zakljucila sam da su to lazne(brekston-hiksove) jer se nisu ponovile vise ni jednom. medjutim danas sam zakljucila da mi se stomak prilicno spustio. vidi se o oka da je dosta nize a i bebu osetim skroz dole. u krstima imam blago neprijatan osecaj,kao pre mece i po dnu stomaka ali me ne ziga nista i ne steze mi se stomak.

da li je neka od vas imala takve simptome i da li znate sta oni znace?

vesna srce

Ja bih ti savetovala da se javiš u savetovalište kod svog ginekologa koji ti vodi trudnoću.Ti si ušla u 9 mesec ako jesi beba može da te iznenadi 🙂 ,mada samo beba zna sama da odredi momenat kad će izaći iz mamine trbe :love:
    puno te pozdravlja jedan Nemanja od 17 meseci .
    Ja sam mog maleckog rodila na sam termin porođaja.Dan pre porođaja su me bolela krsta,prepone glava;uveče sam osetila širenje grlića,zatim sam dobila kontrakcije(blage) i ostalo je istorija 🙂 Meni se stomak nije spustio ni na samom porođaju.
    Sve najbolje

daca77bg
    Član
    daca77bg

Ivy procitala sam u knjizi da kod prvorotki dolazi do spustanja stomaka 2-4 nedelje pre porodjaja. Da bi bila mirna mozda je bolje da odes do lekara. Jos malo pa nam stize mala :beba: :bravo: :bravo:

ivy
    Član
    ivy

hvala vam!!!

juce sam bila da se dogovorim sa anesteziologom oko epiduralne i on mi je rekao da brinem bez potrebe,da je sve ok i da se ne ocekuje porodjaj pre termina…

meni se to desilo iznenada,u danu, pa sam se tako isprepadala.

sad sam vec navikla na stomak tako nisko i cekam mirnija bebca…

Masha&Tasha

:bravo: Ivy, cekamo bebu!!!Ne brini nista, sve je to Ok, ni sam porodjaj nije tako brz, imaces vremena za sve!Ja sam bila veliki panicar,al sad shvatam bespotrebno, sve se to jednostavno oseti kad je bas taj pravi trenutak i od tad imas jos dosta vremena! Ja sam stigla i kosu da operem i da se isfeniram i nasminkam. MM sam obavestila tek posle svega da ne bi panico i to kroz salu jer je on za sutra uvece planirao neku veceru, a ja mu kazem da cemo sutra uvece biti roditelji i da od vecere nema nista ( 2 dana pre termina po UZ).Tog jutra me je odvezao u bolnicu i onda jos 13h sati tamo, sto bas ne bih pozelela i vama! 😉

ivy
    Član
    ivy

ja nocas pomislila da je krenulo…

poceo mi se stezati stomak pa sam skontala da su to brekston-hiksove konrakcije,medjutim za pola sata opet i malo me zignulo u dnu stomaka. za nekih 35min opet ali me 2 puta zignulo i posle toga nista. mm i ja cekali jos nekih sat i onda pomalo razocarani krenuli na spavanje…

citala sam da se desava da trudnice pred porodjaj dobiju proliv,a ja ga imam vec dva dana a bas vodim racuna sta jedem.

imam jos jedno pitanje: Kako vam se beba ponasala u tom periodu kada pocnu kontrakcije? Da li se smiri ili i dalje lumpuje u stomaku?

moj beban je stalno u pokretu i uopste mi vise ne prija kad pocne puno da se vrti,razvlaci stomak na sve strane i to zna prilicno da zaboli…

ummi-emina

Ivy,meni je tako bilo prvo na pola sata,i zignulo bi me kratko,mogla sam da podnesem to,kratko bi trajalo,pa sam u toku dana imala bolove,sve sam to mogla da podnesem,sve pomalo pa prodje,e uvece negde oko 3 sata,je pocelo sve jaci i jaci bol da bude,stezala sam se,cupala jorgan,carsav,sve dokle me nebi uminuli bolovi,jer nisam htela da idem kod lekara,dok nebude na 5 min,jer u prvoj trudnoci sam se namucila,otisla odmah posle prvog bola,pa cekala 2 dana gore,i tek se na indukciju porodila.Znaci kad su mi bolovi poceli na 5 min,tek tada su me odveli u bolnicu,i za 10 minuta sam se porodila.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 253 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.