Ova tema sadrži 252 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pegica 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 241 članaka - 241 do 253 (od 253 ukupno)

Simptomi pred porodjaj

• Fifika
    Član
    Fifika

Meni je danas termin za porodjaj. Dr me je primio na odeljenje u subotu 23.1., pregledao, uradio ctg-kaze odlican ctg,nema kontrakcija, idi ti kuci i dodji u sredu 27.1. I tako dodjoh ja kuci, nemam nikakve bolove, malo me povremeno nesto zigne dole,ali to je pretpostavljam bebac koji gurka, izlazi mu se. Medjutim pre pola sata sam bila na wc solji, imala zatvor,jedva sam kakila . i Kad sam se obrisala na papiru je bilo malo sluzi, a kad pogledah dole ono visi kao cvrsto skuvan puding. Ja se obrisem .ali ne primetih ni malo krvi na njemu. Sad ne znam da li je sluzav cep ili nije i da li on uvek mora da bude krvav?
    S obzirom da mi je ovo druga trudnoca, kad bih mogla da ocekujem da porodjaj krene? Sa prvim detetom sve mi se desavalo na odeljenju,indukovan porodjaj, tamo prekidanje vodenjaka i kontrakcije ,tako da me sad malo hvata panika da cu sve to sada da zapocnem kod kuce ili…
    Ako neka moze da mi pomogne ,bila bih joj zahvalna.
    Pozzz

Estella
    Član
    Estella

Fifika, ne znam da li je od pomoci, ali su nam na vezbicama rekli da kod drugorotki cim ispadne krvavo sluzavi cep – pravac porodiliste. Ali, mozda je to kod tebe samo pojacan sekret, u krvavo sluzavom cepu treba da ima kao koncica krvi. Da li imas mogucnost da nazoves dr telefonom? U svakom slucaju, drzim ti palceve!

Fifika
    Član
    Fifika

Zaboravih da napisem da mi je u subotu pored ctg-a radio i amnioskopiju, gledao valjda grlic. Pa mozda je od tog pregleda ili …? Znaci na toj sluzavoj masi velicine manjeg oraha nije bilo tragova krvi, vec je bio nesto izmedju pudinga od vanile i belanceta ,ali je vise vuklo na neku tvrdo zelatinastu zuckasto-providnu masu.
    :neznam:

Fifika
    Član
    Fifika

Cula sam se sa mojim dr-om i on kaze normalno da se ponasam, nije pominjao da dolazim nesto hitno, idem sutra kod njega na pregled pa prekosutra na odeljenje, ako nesto ne bude ranije. Nije bilo krvi ni malo,pa me to buni,ali posto mi je danas termin, pomislih kako je kod mene sve skolski i kao po satu od menstruacija, preko zaceca i ostalog, pomislih porodicu se bas na sam dan termina. Videcemo. Hvala ti na odgovoru.
    Inace, ja se sad najedoh pasulja i kiselog kupusa ,pa ako krene danas bice veselo. 😆

vele
    Član
    vele

fifika, to je cep, i verovatno je ispao od amnioskopije. vidis, meni je ispao 2 ned. pred 2. porodjaj, isto bez krvi, a sa prvim detetom, ispao mi je onako krvav, ujutru u 5, a 2,5h kasnije sam se porodila.

Fifika
    Član
    Fifika

Vauuuu, 2 nedelje ,Vele jel si ti preterala termin ili je cep ispao nesto ranije? Meni su govorili s obzirom da je druga trudnoca i da je bebac krupan,bice ranije, ali ja evo dogurah do termina i nista jos uvek. Ja sam do sad bila napolju. Iako je -6 stepeni ,ja se dobro obukla i jedno 45 minuta laganim hodom odsetala do centra grada, sama,sto mozda i nisam trebala. Nemam kontrakcije,ali povremeno osetim kao blage menstrualne bolove.ali ne mogu da kazem da se javljaju u istim vrem.razmacima. Sto bude,bice! 😉

vele
    Član
    vele

Fifika – 25/1/2010 18:41 Vauuuu, 2 nedelje ,Vele jel si ti preterala termin ili je cep ispao nesto ranije? Meni su govorili s obzirom da je druga trudnoca i da je bebac krupan,bice ranije, ali ja evo dogurah do termina i nista jos uvek. Ja sam do sad bila napolju. Iako je -6 stepeni ,ja se dobro obukla i jedno 45 minuta laganim hodom odsetala do centra grada, sama,sto mozda i nisam trebala. Nemam kontrakcije,ali povremeno osetim kao blage menstrualne bolove.ali ne mogu da kazem da se javljaju u istim vrem.razmacima. Sto bude,bice! 😉

eh fifika, mnooogo ranije. 20 dana pre vtp-a sam rodila drugog sina, 17. jula, a negde pocetkom jula mi je ispao cep. a dr je na kontroli 9. jula upisao u karton porodjaj, malo sam ga otegnula 😆 17. mi je pukao vodenjak, a morali su da mi izazivaju kontr. jer ih nije bilo ni za lek :>

Fifika
    Član
    Fifika

I danas ni k od kontrakcija. Bebac je jos uvek jako aktivan. Ne znam da li da vise setam ili da se primirim?

MilicaCale

fifika, uzivaj. Moze beba da kasni i vise od deset dana. bolje nemoj da razmisljas o tome, kad krene, znaces.
    Janni, Sava je na kraju osmog meseca imao dimenzije za 39. nedelju, a skoro do tada sve tacne mere po nedeljama. Moj dr je rekao: brzo ces ti. A rodio se u 40. nedelji, sa 3700 (sto je tacno prosecna kilaza za decaka). Jos sam bila i uzasno aktivna (putovala do pola devetog i selila se u toku devetog meseca, i to na treci sprat bez lifta), tako da merenja na uz znaju bas da pogrese. Samo se opusti i uzivaj. Desice se kad se desi.

dijana87
    Član
    dijana87

I meni je dr rekla da mi daje jos 3 dana u 37. ned. jer sam celu trudnocu prelezala…medjutim ja se porodila 4 dana pre termina…A kontrakcije odmah bile na 5 i 7 min. Nisam ni prokrvarila a ni vodenjak pukao nije… I sat vremena kuci bila uz te kontrakcije i 5 prstiju otvorena u bolnici kada sam stigla… I da, neposredno pre tih kontrakcija sam bila jaako nervozna!

Pegica
    Član
    Pegica

Samo da javim da sam se porodila 24.1.Iste sam simptome imala kao dva dana pre,sto sam vam opisala, s tim sto sa imala jace kontrakcije nego tog dana.Bebi je 11 dana poranio,i super smo prosli na porodjaju.:)

Estella
    Član
    Estella

Pegice, cestitam od srca! Da ste zivi i zdravi 100 godina! :bravo: :bravo: :bravo:

Pegica
    Član
    Pegica

Hvala puno,Estella. 🙂

Gledanje 241 članaka - 241 do 253 (od 253 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.