Ova tema sadrži 462 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 463 ukupno)

Siroko povijanje

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

interesuje me kako ste vasu decu povijale od rodjenja da li je to bio samo pamper pelena ili siroko povijanje tipa pamper pelena pa obicna pelena i svedska pelena,kazu da je siroko povijanje zdravo za kukove i da se deca trebaju tako povuijati do 6 meseca,ovde u Francuskoj praktikuju samo pampers pelenu,a kod nas u Srbiji siroko povijanje,ja sam od jedne bosanke koja ide na odmor zamolila je da mi donese dva paketa obicnik pamucnih pelena i plus jedno pakovanje svedski pelena da imam za svaki slucaj,posto ovde nema da se kupe takve pelene,interesuje me kako ste vi povijale vasu decu.

katarina
    Član
    katarina

Ja sam samo pampers tako od pocetka pa do kraja nisam menjala pelene i bez sirokog povijanja ranije se verovalo da je siroko povijanje dobro za bebu a danas se vise ne praktikuje,ako je dete sa normalnim kukovima rodjeno onda samo pampers a ako ima iscasenje kukova onda ti i doktor sam kaze siroko povijanje ili sta vec…to su samo price,kad se samo setim da me je moja majka povijala sa pelenama i onda pojas ruke zavezane joj kad se samo setim kako je ranije bilo pa eto danas od rodjenja dete se oblaci pa tako i sa pelenama…

petra
    Član
    petra

ovde u Srbiji jos uvek se koristi siroko povijanje tako da sam petra povijala i u pampers i svedske do setog meseca

katarina
    Član
    katarina

Petra jel ti doktor tako rekao ili neko od rodbine?Ja sam ovde u Nemackoj i ovde to godinama ne rade…nisam ni ja a i sve poznanice,prijateljice…mozda se u Srbiji jos praktikuje ali ovde odavno ne…zasto ako nije potrebno? :hmm: kako se beba oseca u takvom polozaju :hmm: postavite se vi na njeno mesto 6 meseci rasirenih nogu? :hmm: nisam za to ako nije potrebno…ipak je ovde medicina malo razvijenija od nase u Srbiji a i gledanje na sve to…mi nazalost zaostajemo malo :neznam:

…danijela…

svo troje dece siroko povijanje,znaci pampers,plus obicna sa svedskom,a kad nestane pampersa dodam jos jednu obicnu

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ma da ali meni se nesvidja kako Francuzi neguju decu,ovde nemogu da nadjem one bele pamucne kapice koje se bebi stavljaju posle kupanja,na svim sajtovima sam procitala da je siroko povijanje jako dobro preporucuju ga pedijatri,ipak sam ja toj zeni rekla da mi donese pamucne pelene i svedske narucila sam i nekoliko kapica,meni se nesvidja kako se radi u Francuskoj

katarina
    Član
    katarina

Ivana kad budes bila u bolnici dolazice ti pedijatar svaki dan pa ce ti objasniti kako bi trebala da radis opet ti kazem nisam za siroko povijanje ovde to ne praktikuju…a ti odluci sama videces sta tvom detetu prija ja nemogu da verujem da je bebi tako udobno budi ti 6 meseci u tom polozaju rasirenih nogu..logicno mi nije :hmm:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ne znam sta cu raditi Katarina ali ipak sam se obezbedila unapred sa tim pelenama,one su dobre i sluze za mnogo stvari osim povijanja,znam da ovde u bolnici pokazu ti kako da ga kupas,negujes pupak,kako da ga povijas i sve to ali ipak sam zelela da cujem i ostala misljenja :caos:

Irssa
    Član
    Irssa

ja cu moju bebu da povijam siroko, cula sam i od patronoznih sestara i od drugih, iskusnijih ljudi da je siroko povijanje zdravo za pravilan razvoj kukova i kicme.

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam koristila samo pampers,ako je potrebno detetu siroko povijanje,sam ce ti doktor savetovati,kad pregleda dete i vidi da mu je to potrebno,mom Marku to nije bilo potrbno,tako da ga nisam povijala..

katarina
    Član
    katarina

Eto Stanislava izgleda da samo ja i ti imamo isto misljenje ne kapiram ako detetu nije potrebno siroko povijanje zasto onda???

Standzi
    Član
    Standzi

ma….
    ali svako ima svoj metod i svoje misljenje,svako zeli najbolje za svoje dete!

Manana
    Član
    Manana

I ja sam siroko povijala ali nisam bas bila presrecna zbog toga.Ovde se to jos uvek praktikuje ali ja isto mislim da ako se detetu od pocetka kukovi razvijaju kako treba nem potrebe za tim.Ali sta da se radi kad Srbija uvek kasni…Ja sam to Boci praktikovala do 4. meseca a posle kako kad i nije mu nista falilo,samo je bio daleko srecniji jadnicak kad sam mu skinula trista pelena.Ali naravno,svako odlucuje i radi sa svojim detetom sta misli i ako neka mama misli da treba ovako ili onako sigurno nece naskoditi svom detetu.

kalet
    Član
    kalet

Kod nas je sada nova metoda, siroko povijanje samo prvi mesec, onda ultrazvuk kukova, pa ako je sve Ok samo pampers. Ovde vazi misljenje da treba siroko povijanje i ja sam moje dete tako do 6 meseci, a od tada pampers.

May05
    Član
    May05

Ni ja nisam povijala bebu,pelene sam imala ali posle kupanja da je posusim jer bolje upijaju vodu,a ni kapice nisam nikad koristila imala sam ih 10-tak ali nikad nisam stavila bebi na glavu,mada su sveki i moja mama donijele i povoje da povijam bebu 😯 ali ja i mm smo im rekli da smo mi odlucili da od toga nema nista i mi cemo odluciti hocemo li povijati bebu ili ne.ipak to je nase dijete 😆

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 463 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.