Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 89 ukupno)

Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

• Tijancica
    Član
    Tijancica

Ivy i dajem joj kad god ona hoce, ali nekad pomislim da mi mozda mlijeko nestaje ili da joj nije dovoljno, pa se preplasim.
    Stvarno ne bih voljela da ne skontam, pa da mi ostane gladna.

ivy
    Član
    ivy

ne nestaje mleka ne brini samo nastavi sa dojenjem,bice sve ok za par dana,ako lepo spava i ne place mnogo nije gladna sigurno

Cvetic
    Član
    Cvetic

Ivy, super ti je tekst!!

Tjancice, ne nestaje ti mleko, sigurno. Najbolja uteha ti je da se spakujes sutra i odvedes bebu negde da je izmere i videces da je naprednula bas lepo.
    Pelene su takodje dokaz da lepo sisa. Drugi mesec je naj, najburniji i najvise dodaju na tezini. Sto vise sisa, to ces vise mleka da imas, mleko se ne moze potrositi, garantujem ti.

Cvetic
    Član
    Cvetic

Jecco sad sam procitala tvoj post. Ako su ruzicaste bradavice propracene sledecim:

-Probadajuca ostra bol koja ne prolazi zavrstekom podoja,
    -Sedefast ,gladak izgled bradavica,bradavice na vrhu svetlo crvene ili roza
    -Bradavice su ispupcene i nadrazene vecinu vremena i osetljive na brushalter, majice
    -Bol je intenzivna usprkos odlicnom polozaju bebe na sisi.
    -Uzimala si antibiotike neposredno pre, za vreme trudnoce ili tokom porodjaja.

Ako je ovo to sto si osecala najverojatnije se radi o sooru, ili mleccu, ilti kandidi bradavica. Ovo kod nas reeeetko prepoznaju lekari i ne bakcu se vakvim „sitnicama“.Ne bakcu jer ne doje. Ne znam kako je kod koleginica, mozda nije ovo toliko poznato ali veruj veoma ,veoma je cesto.
    Ja sam imala STRASNE bolove. Pila sam 2 brufena svakih 4 sata prvih 2 nedelje nakon porodjaja a Angelina je dobijala po 500gr nedeljno skoro i hvatala bradavicu shampionski ,a ja sam htela da se bacim pod voz od bolova dok nije konacno dosla patronazna u posetu i dala mi Micatin kremu(nas Daktanol)
    Angelina nije imala NIKAKVE, ALI NIKAKVE simptome.Nakon 2 mazanja prestala sam da placem kad dojim, i vec sledeceg jutra sam uspela da nadojim dete a da ne pravim grimase od bola.

Jos jednom cu napomenuti-NIJE NORMALNO DA DOJENJE BOLI! UVEK IMA RAZLOGA.
    Najcesci razlozi su u 90% los polozaj bebe na bradavici, a u 10% ragade(zbog loseg polozaja) i soor.

Nemoj sebe da krivis, bol je jeziva. Meni se soor ponovio jos dva puta i oba puta da nije terapije ne znam kako bih dojila. Ja sam pila antibiotike za vreme trudnoce i primala za vreme porodjaja, nazalost. To je bio razlog.

bubili74
    Član
    bubili74

Tijancice ne nestaje ti mleka, nemoj da odustaneš. To je skroz normalno. I Joja je imala tu fazu, a napredovala je baš koliko treba. Mislila sam da nikad nećemo izaći iz faze jedem na svaka 2 h.

Evo jedan stari recept za mame koje imaju problem sa mlečacom. Ja sam ga primenjivala sa Stankom, a bila sam lenja i sa manjkom vremena sa ove 2 šmizle. Prokuvate malo sode bikarbone u 100 ml vode i prohladite. Pre svakog podoja premažete bradavice time, bebi ne smeta, a sprečava razvoj mleččaca

vojnovici
    Član
    vojnovici

bubili74 – 3/3/2008 09:47 Evo jedan stari recept za mame koje imaju problem sa mlečacom. Ja sam ga primenjivala sa Stankom, a bila sam lenja i sa manjkom vremena sa ove 2 šmizle. Prokuvate malo sode bikarbone u 100 ml vode i prohladite. Pre svakog podoja premažete bradavice time, bebi ne smeta, a sprečava razvoj mleččaca

Podrzavam, ja sam isto mazala, niti smo imali sor niti bilo kakav drugi problem, a ako ti dete koristi dudu, mozes koristiti i za dudu!

Cvetic
    Član
    Cvetic

Jeste soda bikarbona pomaze da bi sprecili ali meni nista nije pomoglo osim konkretna terapija. Nisu sve zene sklone, kao sto rekoh antibiotici bas uprskaju stvar. Sa sinom nisam imala nikakvih problema u tom smislu…

ivy
    Član
    ivy

ja sam grudi cistila acidi boricijem svako vece i isto uvece posle kupanja bokiju na dudu stavljala daktanol i nikad nismo imali problema

JOgi
    Član
    JOgi

E trazim ovu temu danima
    Znam da sam je negde videla i nikako da je nadjem.
    Elem, mi smo sada u fazi treceg meseca, odnosno dok je mama nasla temu prosla nas je faza. Ogi inace sisa na 3-3.5 h ali je ulaskom u treci mesec skratio vreme izmedju podoja na 2.5-3h, bio je razdrazljiviji, isl. Sad se vracamo u normalu, malo nas izgleda zeza sor (bradavice su bolne dna dodir, javlja se bol prilikom dojenja i vrh bradavice je belicast), ali i za to sam ovde nasla resenje.
    Hvala vam devojke, divne ste. :love: :love: :love:

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

I mi smo imali te faze kad smo samo jeli, necete vjerovati, ali kad smo imali oko 2,5 mj, znali smo sisati na svaki sat i po !!!!!!!!! Zene, ona bukvalno nije silazila sa moje sise. Ja sam mislila da gladna i odvela sam je na vaganje, kad ono …. Djevojka dobila 500 g za 10 dana 🙂
    A sto se tice bolnih bradavica i ja sam imala te faze, i upaljene grudi od prvog dana, samo treba voditi racuna da vam bradavice nisu vlazne, tj, da redovno mjenjate uloske za grudi, jer je vlazno podrucje idealna sredina za razvoj gljivica. Mi smi ipak istrajale u dojenju i to nam je jos uvijek zadovoljstvo jer nemamo jos zubice.

ivy
    Član
    ivy

Bice vam zadovoljstvo i kad niknu zubici…Boki od 6. meseca ima 6 zubica i ujeo me par puta kad su tek nikli dok nije navikao da ih ima hehe….od tad nije

JOgi
    Član
    JOgi

Mi smo u nekom cudnom skoku. Pomagajte.
    Vec sam negde napisala da u sred sisanja pocne da place, i tako par puta, smiri ga samo cucla, coka je par sekundi onda je ja izvucem i ponudim dojku, on nastavi neko vreme i onda opet, i tako nekoliko puta.
    Ali smo se na to navikli.
    Sada nam se vec nekoliko noci desava da se probudi u 02 da jede. On uvece zaspi do 21 najkasnije 21.30, pre toga je kupanje i sisanje. Do pre par dana prvo budjenje je bilo oko 05. E sad odjednom ubacuje jos jedan nocni obrok oko 02-02.30. I lepo neznam sta cu. Nije meni tesko da se budim, ja ga ionako nadzirem nocu, nego me brine zasto tako brzo ogladni. Inace on sisa za svaki obrok samo po jednu dojku i to u trajanju 10-15 minuta.
    Ako je neko imao slican problem ili zna sta bi mogao da bude uzrok ovome, recite.

:caos:

Cvetic
    Član
    Cvetic

Cao Jelena,
    To je tipicno za skok u razvoju. U pravu se da brze ogladne tada jer kolicina mleka je dovoljna za 3 mesecnu bebu a sada treba malo povecati jer je beba porasla u medjuvremenu. To nikako ne znaci da treba da ga dohranjujes vec samo da mu se ne meshas u „posao“ koji on radi a to je da sam poveca proizvodnju cescim dojenjem. To moze da traje 48 sati do nedelju dana i nakon toga stvari se obicno srede.
    Sto se tice plakanja na dojci,najcesce je u pitanju nestrpljenje da nadodje mleko i ti si odlicno resila taj problem sa varalicom, nekad i ja to radim.Pomaze i blaga masaza dojki dok sisa prema bradavici da opustis acinuse i nadodje brze mleko kao i prstima da pre nego sto uhvati iscedis kap dve mleka nezno. Radi to svaki put kad zaplace. I to je privremeno ne brini.
    I budjenje nocu je svojstveno tom uzrastu. Plus primetices da sada sve trpa u usta i zvace, jer pocinju nepca da muce pa i to je neprijatno dok doji.Mozes mu pre podoja dati varalicu koja je na nekoliko minuta bila u zamrzivacu da utrne usta malo.
    Ne cekaj da zaplace za podoj vec mu ti nudi kad vidis da je proslo 2-3 sata ili kad se tek probudi, ili kad pocne da kenjkucka, a plac je kasni znak gladi i tada nervozno sisaju.nadam se da sam bar malo pomogla.
    Dobila sam PP ;]

ivy
    Član
    ivy

Cvetic je sve pojasnila odlicno :bravo:
    to je kod vas skok u razvoju koji se desava oko 3. meseca(nije pravilo da mora u dan ili sedmicu biti tacno)
    javljaj kako napredujete!

JOgi
    Član
    JOgi

Cvetic Veliko hvala.
    Nocas se opet probudio u 02.30 da jede, ali je inace lose spavao citavu noc. Mislim da ga muce zubici, osete se nazubljeni vrhovi u donjoj vilici i desni su mu crvene i nadute.
    Imala bih jos jedno pitanje (malo sam dosadna)
    Mleko mi ocigledno nadolazi u vecim kolicinama, zbog gore pomenutog skoka u razvoju, ali ne nadolazi ravnomerno u celu dojku, vec se prepuni deo ka spoju sa drugom dojkom, ka dekolteu a u spoljnim delovima je dojka mekana. Prepunjeni deo je dosta bolan. Da li je i to normalna pojava ili…?
    Veliki pozdrav

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.