Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 89 ukupno)

Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

• Mary
    Član
    Mary

samo da kazem da je tako bilo i kod mene, taj deo mi je bio tvrd ko kamen ( neko vreme)

vojnovici
    Član
    vojnovici

JelenaPetrovic – 21/3/2008 10:01 Imala bih jos jedno pitanje (malo sam dosadna) Mleko mi ocigledno nadolazi u vecim kolicinama, zbog gore pomenutog skoka u razvoju, ali ne nadolazi ravnomerno u celu dojku, vec se prepuni deo ka spoju sa drugom dojkom, ka dekolteu a u spoljnim delovima je dojka mekana. Prepunjeni deo je dosta bolan. Da li je i to normalna pojava ili…? Veliki pozdrav

Nosis brus jel da? Mislim da je to to, i meni je isto tako bilo, na neki nacin tamo gde su grudi u dodiru sa bilo cim sto ih i najmanje steze, tamo su mekane, a na onim drugim mestima, budu prepune mleka i tvrde pa i bolne, bitno je da ih izmasiras, ako ti beba ne popije svo mleko iz grudi, moze da ti se stvori grudvica i da se upali, samo ih dobro izmasiraj, ako ti to ne pomogne izmuzi to mleko. NIJE NORMALNO DA SU GRUDI TVRDE I/ILI BOLNE!!!

JOgi
    Član
    JOgi

Vojinovici
    Bas sam sinoc razmisljala o tome, da li je mozda zbog brusa, jer je bolan onaj deo grudi koji “viri“ iz brusa, a neki dan sam kupila novi brus koji malo vise pokriva grudi u odnosu na sve ostale koje imam. I bol se smanjio u pocetku a aonda i nestao. Definitivno je zbog toga. Hvala za ideju.

bubili74
    Član
    bubili74

E kod nas izgleda ovi skokovi malo kasnije dolaze. Sad sam malo vrtela film i videla da je ona imala krizu u 4 mesecu, a evo sad opet krizira. Budi se noću a odavno spava po celu noć. Preživećemo preživećemo ….

slatkica
    Član
    slatkica

bas sam primjetila sad ce imat 3 mj i sve cesce doji!

Cvetic
    Član
    Cvetic

Drz’ se slatkice, proci ce :HAG:

jaca2210
    Član
    jaca2210

joj,lana do pre tri dana HAOS.pocela je opet nocu da se budi u 2 pa u 4 pa u 7.a tako je lepo spavala od 19 do pola 7.a preko dana NERVOZA ne zna ni ona sta bi.nadam se da je to to i da stvarno prolazi za 15ak dana?!!

J.D.
    Član
    J.D.

Ovako je meni rekla babica, a potvrdila doktorka-pedijatar, skokovi se javljaju uglavnom oko 4 i 7 meseca i tada se treba posebno voditi racuna o grudima…izmlazanje obavezno posle podoja pa makar vam posle bebinog obroka ostale i dve kapi, jer to su periodi kada moze lako doci do mastitisa. Ne mora znaciti da je to kod svih nas tako- neki su skloni neki ne tj. neki jednostavno imaju predispoziciju…

мирка

Код нас је изгледа дошло да скока….Јуче је сикила 100 пута и имала сам утисак да су ми груди цео дан полупразне. Чак је синоћ први пут сикила из обе сике.

Brandza
    Član
    Brandza

hehe mirka…dobrodosla u klub :)….i Leona ima skok u razvoju…sisa po ceo bozhiji dan,uopshte nema pravila niti odredjenog vremenskog intervala kao shto je do sada bilo,malo je nervoznija nego inache,ali trudimo se da ovaj period shto lakse pregrmimo…

Mako
    Član
    Mako

Расту бебе, расту. :bravo: :bravo:

мирка

После оног дана кад је сисала 100 пута, уследила су 2 дана слабог сисања. Ја јој нудила више пута, јер дојке хоће да ми пукну, а она ни да чује. Чак је пар пута почињала да плаче кад јој приближим сику. Од јутрос опет све нормално….

MINA PO
    Član
    MINA PO

Joj Mirka, ista situacija…Pre par dana mi je i ,ozak isisala, a juce ni da cuje, povuce par puta i to je to…Cak u par navrata padne u takvu dreku kad je prinesem siki, da je to bilo strasno…Ja se uspanicila, fontanela joj udubljena, ili je zedna ili je gladna, pa nalivaj kasicicom kamilicu…ma strasno celo popodne i uvece se posteno nasikila…

мирка

Ма, то су ти мале шмизле! :smizla: :smizla: Само да нас насикирају :andjeo: :andjeo: :andjeo:

мирка

Ево, мене опет мој Цврчак зафркава кад је сисање у питању….јуче је испразнила сике до последње капи, а данас плаче чим их угледа. Нећени воду. Не знам како није ни жедна.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.