Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

Ova tema sadrži 88 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  bojana ns 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 89 ukupno)

Skokovi u razvoju-Vazno za dojenje

• ivocka
    Član
    ivocka

Medo potpuno si u pravu.

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

E zenskice imam jedno pitanje.Mozda je malo nevezano za temu,ali neznam gde bih mogla da ga postavim.Da li postoji mogucnost da beba ima grceve ako budem pocela da pijem bez alkoholno pivo zbog mleka?

DraganaR
    Član
    DraganaR

Ma naravno da mozes jedna casa dnevno nista ne skodi!Samo napred!!! :cvecko:

bojana ns
    Član
    bojana ns

ako neko ima dobar savjet nek pomogne sto prije…
    sta da radim sa bebom koja hoce da sisa na svakih sat vremena ali samo minut dva pa u dojkama ostane mlijeka uvijek a ona onda vristi gladna i nista ne pomaze da ju vratim ponovo da sisa i tako je stalno gladna a ako joj dam tako cesto da jede onda po cijeli dan povraca jer stalno pije novo mlijeko na ono prethodno koje jos nije ni svareno i tako imam danima vec nervoznu bebu koja nece ni da spava ni da jede…posteno se najede i spava smo ako nekim cudom zaspi i odspava bar tri sata pa se onda fino nasisa i zaspi a sve ostalo je samo mucenje…
    ako je i to neki skok u razvoju kod nas onda traje odkako se rodila,imala je svega 10-ak dana normalnih akmo ih sve zajedno zbrojim 🙁
    a ja bih stvarno htjela samo da ju dojim a ne vidim kako

Cvetic
    Član
    Cvetic

bojana ns – 4/1/2009 08:54

ako neko ima dobar savjet nek pomogne sto prije…
    sta da radim sa bebom koja hoce da sisa na svakih sat vremena ali samo minut dva pa u dojkama ostane mlijeka uvijek a ona onda vristi gladna i nista ne pomaze da ju vratim ponovo da sisa i tako je stalno gladna a ako joj dam tako cesto da jede onda po cijeli dan povraca jer stalno pije novo mlijeko na ono prethodno koje jos nije ni svareno i tako imam danima vec nervoznu bebu koja nece ni da spava ni da jede…posteno se najede i spava smo ako nekim cudom zaspi i odspava bar tri sata pa se onda fino nasisa i zaspi a sve ostalo je samo mucenje…
    ako je i to neki skok u razvoju kod nas onda traje odkako se rodila,imala je svega 10-ak dana normalnih akmo ih sve zajedno zbrojim 🙁
    a ja bih stvarno htjela samo da ju dojim a ne vidim kako

Draga Bojana, bas tako i izgleda dojenje novorodjenceta, imamo i temu Dojenje novorodjenceta pa procitaj i uporedi svoje iskustvo sa drugim majkama.
    Dojenje u prvih 2-3 meseca ima nutritivna svojstva ali i mnoga druga.Beba je bila u tvom stomaku 9 meseci i sada je odjednom odvojena.Kontakt sa majkom je od presudnog znacaja u ovim prvim mesecima i dojenje je najlaksi i najzdraviji nacin i za majku i za dete da to ostvare.
    Beba tebe trazi, tvoju toplinu, miris, mleko, dojku ….deo toga je hrana ali veliki deo je uteha i ljubav. Budi strpljiva, i budi sada na raspolaganju stalno kada beba zatrazi. Uvek ide prvo dojka pa sve ostalo. Kada beba ojaca malo vise,sto obicno bude oko 8-10 nedelja pocece da sisa krace i efikasnije ali sada je jos mala. Jednostavno je slobodno vracaj na sisu uvek kada zaplace osim ako nije potrebno presvuci je , raskomotiti i sl. Nekada jednostavno vole samo da budu u rukama i da se malo setkaraju po kuci.
    Maratonska dojenja su alfa i omega prvih 12 medelja i nista cudno ali presudno za dalje dojenje.
    Ja ne bih odlagala sisanje i ne bih dohranjivala NI PO KOJU CENU jer sada je presudno da beba stvori sigurnost i dovoljno mleka, da bi posle bilo lakse.
    Uzivaj i ne brini, sve je normalno i u redu.
    Pozdrav.

PS -STO SE TICE: NOVO-STARO MLEKO U ZELUCU TO SU MITOVI I LEGENDE.
    Nudi bebi obe dojke podjednako i ne brini za predmleko i zadnje mleko, znaju one sta rade . :-* :-*

bojana ns
    Član
    bojana ns

hvala ti Cvetic, evo vec dva dana ju samo dojim i nista drugo ne dajem osim malo vode ili caja posle sisanja (zbog sora-ima ga bas puno i nikako da se rijesimo toga)
    nadam se da nije gladna i da cemo uspjeti potpuno da izbacimo dohranu,a ja sam pokupovala sve moguce cajeve,vitamine i kojekve biljne kapsule za poboljsanje kvaliteta i kolicine mlijeka pa vidjet cemo kako ce ici…
    hvala jos jednom :-*

cokoladica

Htela bih da vas zamolim za misljenje/savet:

Moja bebana iskljucivo siki, i do sad je imala svoj ritam nocu – siki pa zaspi oko 22h, probudi se jednom tokom noci (oko 4-5h) da opet siki i onda spava do 8-9h.

Poslednjih par dana je pocela opet da se budi na svaka 2-3 sata, tipa u 2h, pa u pola 5, pa u pola 7, pa u pola 9…

Mene brine da joj mozda moje mleko nije vise onako „jako“, tj. da je ne zasiti dovoljno? Ili je mozda neki skok u razvoju? Ima 3 meseca i 11 dana.

bojana ns
    Član
    bojana ns

Cokoladice pa vjerovatno je skok u razvoju posto ima jedan oko treceg mjeseca

olga75
    Član
    olga75

Marija je par dana nemoguca, svakih sat i po trazi siku,kenjka se i place ceo dan.Trpa rucice u usta i balavi.Cisto se bojim sta ce biti nocas.Da nije skok u razvoju?

84d
    Član
    84d

cokoladice, ja bih rekla da je to skok u razvoju….izgleda da i mi imamo sad ovaj u 6.mesecu…Elem Boki samo sisa i počeo je da se često budi noću a da mi mleko nije ok ne bi napredovao kilogram za malo više od mesec dana…Dakle kontam da nije gladan jer je mleko izgubilo jačinu…Ja stojim iza toga da je mamino mleko prilagođeno njenoj bebi i da nema dobrog ili lošeg mleka…

cokoladica

hvala devojke 🙂 Evo nocas se vratila na stari ritam, videcemo da li ce da potraje… 😆

bojana ns
    Član
    bojana ns

Dali je moguce da sad ima skok u razvoju???Tri dana vec sisa svakih sat vremena i nervozna je samo tako, a i kad ju skinem sa sise odma navali na ruku, kao da je stalno gladna

cokoladica

Bojana, mozda to sa rucicom ne znaci da je gladna, i Daria isto ima dane kad non stop glaba pesnicu, a znam da je dobro sikila.

bojana ns
    Član
    bojana ns

ma neznam ni ja vise cokoladice sta joj to znaci…problem je sto ona sisa svega 5 min i onda nekad trazi nakon pola sata opet a nekad je mirna 2, 3 sata

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Drage moje,moj Viktor 25 puni 3 meseca i od juce je pobrljaveo nacisto.Nece da spava i malo,malo pa trazi da sisa?Ja mislim da je skok u razvoju.Sta vi mislite?
    Nista ga ne boli jer kada ga stavim da sisa on je miran.Koliko to moze dugo da traje?

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 89 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.