Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Slavski kolac

• Olja78
    Član
    Olja78

Drage moje,ovo je moj slavski kolac(nisam ga uslikala dok je bio ceo,nadam se da ne zamerate)sama sam ga pravila…Volela bi ako neka od vas voli da pravi da razmenjujemo iskustva,uopsteno o ukrasima…

crvena sonja

Olja lepo izgleda mada me izgledom podseca na tortu.
    Napisi recept i kako pravis ukrase.

Olja78
    Član
    Olja78

Sonja nema tu neki poseban recept,testo se pravi klasicno kao i kiselo testo,a ukrasi se prave od brasna i vode,i razvlace se na masini za rezance,da budu tanki i onda se modlama prave ukrasi tj cvetici…

simona78
    Član
    simona78

treba mi hitno recept za slavski kolac. pisite, please, drage kuvarice!

olja, tvoj je divan, ali ja sam daleko od toga 🙁 tj. kuvarica pocetnica 😳

MilicaCale

Juhuuuu, zenice, imate li slike svojih slavskih kolaca?
    Treba da napravim jedan sledeceg vikenda, a ponestalo mi je ideja i ne bi da se ponavljam.

myche
    Član
    myche

i meni bi trebao recept za slavski kolač, žene pišite!!!

MilicaCale

recept, na zalost, nemam. Slava je Sv. Nikola, znaci posna, znaci, pravi se obican hleb (kvasac, so, malo secera, malo ulja, voda, brasno)

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja sam imala u kompu slike od slvskih kolaca,ali nazalost muz ih obrisao greskom:( Imala sam cetiri nacina ukrasavanja.

MilicaCale

smrc.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Devojke,pa evo ovde puno ideja za saranje slavskog kolaca 🙂

http://www.coolinarika.com/tag/slavski-kolac/

MilicaCale

puuuuno hvala, ukrala sam nekoliko ideja, kacim sliku u ponedeljak (ako uspe :))
    cak mislim da mogu da nadjem jos dve, stare slike…

myche
    Član
    myche

i ja ću za nedelju da umesim slavski kolač, nisu mi problem ukrasi koliko to što nemam dobar-isproban recept za samo testo kolača 🙁
    pa ko ima neka pozajmi 🙂 bila bi mu zahvalna :*

MilicaCale

Mogu da ti dam moj recept, samo sto je to obican recept za hleb. Ali znam mere 🙂
    U pola litra mlake vode razmutis jedan mali kvasac, kasiku brasna i kasiku secera. Kad naraste, dodas u brasno:
    1 kg brasna, dve kasicice soli, malo ulja (mozda pola case, ili manje).
    Sve se umesi i ceka da naraste (bar duplo od pocetne zapremine). Kad naraste, premesi se i preseli u duuuuboku serpu. Ceka se da naraste (ponovo duplo) i za to vreme sara.
    Kolac se ubaci u hladnu rernu, koja se ukljuci na 225 stepeni (ili 250, ako je slaba rerna kao kod mojih). Tako se pece jedno pola sata ili vise, dok ne porumeni, pa se malo smani (mozda na 180, ili 200) i dalje susi. Ako je dobio previse jaku boji, pokrije se papirom. Pece se jos neko vreme, sigurno blisu sat. Pecen je kad je dosta laksi nego sto je stavljen unutra.
    Fora koju sam juce nasla je da se vruc, kad se izvadi iz rerne, premaze secerom razmucenim u vodi (ovo daje sjaj, kao kad se maze jajetom)

MilicaCale

Da bi bila sigurna, mozes da se danas-sutra castis jednim ovakvim bez dekoracija, tek da probas da li ti odgovara.

myche
    Član
    myche

Milice hvala ti puno !!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.