Ova tema sadrži 31 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 7 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Slavski kolac

• MilicaCale

Nema na cemu. Ipak su oba moja snimka nestala.

MilicaCale

Evo ovako:
    napravila kolac. Ispekla i malo pregorela (nikako da se dogovorim sa maminom rernom), ali ipak stavljam slicice:
    Prvo, ukrasi: tematski, za nasu porodicu: golubovi (mir), knjige (za studente :)), somovi (za tatu) i birenca (u kojima je svako video sta je zeleo: mama bubnjeve, jer ne pije, brat rakijsko bure, sestra kriglu a zet cep :))

By milicajovanovic at 2010-12-21

Onda namontiran kolac, u prastaroj serpi koja se koristi samo jednom godisnje: za pecenje slavskog kolaca

Uploaded with ImageShack.us

na kraju, rezultati.

Ukrasi po obodu se ne primecjuju, moracu da stavljam nesto drugo. Isto, venac sa oboda je zbrisao, sto mi se obavezno desi, zato sto kolac puno naraste.
    Osim toga, zadovoljni smo. 🙂

MilicaCale

I, slike su oooogromne, izvinjavam se, ali nemam sad kad da ih smanjujem.

myche
    Član
    myche

Milice kolač ti je prelep!
    Ja sam moj pravila po tvom receptu, samo nisam imala vremena za neko lepše ukrašavanje.
    Što se tiče ukusa bio je prelep!!!

MilicaCale

myche, tvoj je jos lepsi, zato sto si ga lepo ispekla.
    Vidim foru, porastao je, pa su ti zbrisale dekoracije (isto kao i meni). Dakle, recept za sledeci put (za obe):
    sacekas da naraste, pa pred stavljanje u rernu dodas venac (premesen sa jos malo brasna) i krst. Ja ovako postignem da mi krst ostane gore, ali jos nisam naterala venac… Verovatno bi ga trebalo staviti malo dalje od ivice serpe, samo, koliko… I tako nema mesta za ukrase… Mozgujem do sledece godine.

myche
    Član
    myche

da, venac i krst se ne vide na slici, dogodine ću probati da kasnije stavim venac.Pekla sam ga na dodjem spratu tako da je bio na sredini rerne i pokrila sam ga papirom za pečenje

MilicaCale

da, da, trebalo je da spustim resetku.

myche
    Član
    myche

od kraja ćemo mi i napraviti savršen slavski kolač!!! 🙂

MilicaCale

Da znas, jos nekoliko godina pokusaja i pogreski (a ja pokusavam vec 5 godina) i uspece nam 🙂

MilicaCale

i, vreme je za novi kolac. U nedostatku vremena i inspiracije, moj je bio cvetni (i jednostavniji nego ikada do sad). A ovog puta skoro da nije izgoreo :wink:, ali je zato mnogo ruzniji od proslogodisnjeg 🙁

myche
    Član
    myche

Milice, kolač je odličan!!!
    Mi smo ove godine preskočili pravljenje istog jer je mužu baba umrla pa kažu da se ne pravi…Tako da mi ostaje da čekam do sledeće godine

katarina
    Član
    katarina

Photobucket

katarina
    Član
    katarina

MilicaCale

wow katarina… mnogo vam je dobar taj kosovski stil 🙂

katarina
    Član
    katarina

hvala Cale…..

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 32 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.