Ova tema sadrži 7 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  baky 8 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 8 (od 8 ukupno)

Slavski pokloni

• srecna mama

Pozdrav dragi forumasi,

Interesuje me sta pokloniti za Slavu, pri tom da ne bude poosudje, escajg, platno za Slavski kolac,nadstolnjak, casa za vino. 🙂 Nadam se da nisma konfuzna :> jednostavno, interesuje me da li postoji nesto zanimljivo, da nije peskupo, ljudi kod kojih idemo na Slavu sve ovo gore navedeno imaju, nesto s ene bih bas odlucila da kupujem nesto slicno jer trebalo bi mi dosta novca , a i mozda ne bih potrefila ukus. :roll:Sve u svemu da li ste mozda u Crkvenim prodavnicama primetile da postoji nesto zanimljivo, jednistveno a da moze da bude lep poklon?

Takodje bih zamoila dame iz Bgd-a da mi kazu gde postoje takve Crkvene prodavnice u kojima postoji veci izbor takvih suvenira, poklona, moze i da bude neka knjiga koja ej prikladna kao poklon za Slavu recimo nek aCrkvena, ali meni zaista ne pada napamet koja bi to mogla biti.Znam da postoji knjiga "zivotni put Svetog Jovana", "Slava Sveti Jovan","Slave", "Slavski obicaji" i tome sl. ali to sve imaju.

Hvala :cvecko:

njamiii
    Član
    njamiii

Crkvene prodavnice imas u Patrijarsiji, zatim na Bulevaru preko puta JAT-a i u Zdanovoj (mislim da je to prodavnica Ruske pravoslavne crkve). To su one za koje ja znam 🙂 I u Hramu Sv. Save ima neka radnjica, nisam nesto ulazila, pa ne znam kakav im je asortiman, ali ako ima nesto da te posebno zanima javni pa cu da gvirnem 🙂
    Mm-ov drug koji je zavrsio likovnu akademiju mu je jedne godine za slavu naslikao ikonu i poklonio. To mi je jedan od ovako lepsih poklona.

srecna mama

Da, ikona je jako lep poklon naravno.Jednom prilikom dok smo boravili na Zlatiboru, videla sam sliku Patrijarha Pavla, mislim da bi moja tetka bukvalno se odusevila tim poklonom, ali nisam kupila.Nisam cak ni pitala ni posto je , jer pretpostavljam da je jako skupa, recimo velika njegova slika je 250 eura.

hippeia
    Član
    hippeia

Nisam ti od koristi, ali me interesuje- zasto pokon za slavu? Je l’ to neki obicaj ili…? Kod nas se na slavu ne nosi nikakav poklon.

srecna mama

Hippil kod nas je obicaj , kafa, vino,cvece, i neki poklon blizoj rodbini.Ako u porodici ima dece, onda se deci nosi cokolada.Neke zene praktikuju i domacici nose i ratluk, keks, ili bonbonjeru pored svega navedeneg.

Evo sta sam ja tetki ponela: poklon( napisacu posle sta, mozda bude nekom od koristi) kafu, mm je nosio bez obzira sto smo zajedno pice i cvece.

Kao poklon sam joj kupila nadstolnjake u obliku srca tri komada, za svakodnevno rucavanje.Mnogu su mi bili slatki, i sto je najbitnije njoj se jako dopalo.

katarina
    Član
    katarina

ni kod nas se nista ne nosi na slavu niti se zove za slavu vec rodbina zna kome je kad i idemo na veceru..ja volim da odnesem deci cokoladu ili neku igru(tipa ne ljuti se covece) ;AKO IMAJU DECE;I NEKU FLASU VINA al to samo da ne bih isla praznih ruku..

baky
    Član
    baky

Kod nas se nosi, vino, kafa i deci cokolade, e sad ko hoce kupi jos nesto, ali to nije obavezno… Samo vino i kafa su obicaj..

baky
    Član
    baky

A moze neka lepa flasa za rakiju kao poklon…

Gledanje 1 članaka - 1 do 8 (od 8 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.