Ova tema sadrži 125 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Milka!! 6 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 126 ukupno)

Sluzni cep

• Biterlemon

Hajde malo da procaskamo o ovoj temi ono sto mi se danas desilo bas me zabrinulo, naime desilo mise da danas popodne zateknem sluz skroz stegnutu providnu, ne znam ni sama kako da opisem pa me je prosto strah da to nije sluzav cep jer je skroz rano. Sa prvo trudnocom se nesto jasno ne secam jer sam gotovo celu imala obilan sekret, uzas ne znam ni sama sta da radim.
    Inace pre nekoliko dana je dok. konstatovala da je posteljica prvi stepen starosti, sto je opet rano za nedelju u kojoj sam ja.

pregnancy week by week

dida
    Član
    dida

Mila, sluzav cep je prosaran…kao krvnim kanalicima, ima sukrvice u njemu i nije bas cisto providan….
    To ti verovatno nije to ali mozda da pitas doktora jer ocigledno kako ga ti opisujes to nije obican sekret…

May05
    Član
    May05

ja sam pred kraj trudnoce imala jako puno sekreta toje bilo 1 maja(a porodila sam se 6)dobro se sjecam,samo sto je kod mene bio zelene boje,tri dana sam isla u bolnicu i svaki put je bio drugi doktor i svi su mi rekli da je to normalno i da je sve ok,i onda sam ja zatrazila da 3 maja ostanem u bolnici i da mi pocnu davati cepice da dobijem bolove.tako da ti nista tacno nemogu reci sta bi to moglo da bude,ali mene je bilo pravo strah za bebu.moram napomenuti da je meni termin bio 21 aprila,a porodila sam se 6 maja.

Biterlemon

Ne mislim da nije sluzav cep, mozda samo reakcija na gin. pregled jer sam na njemu bila pre samo pet dana, inace ono sto me je i uplasilo jeste ustvari i neobicni bolovi medjutim to su ili BH kontrakcije ili mozda reakcija na maleni suljic koji uspeo zbog tvrde stolice da se pojavi u svakom, danas sam puno bolje i mnogo mirnija.

pregnancy

trillian
    Član
    trillian

Treba mi mala pomoc odnosno razjasnjenje:
    Jutros kad sam se probudila, pri tusiranju, ispao mi je komad neceg, pa recimo kao mesa tj. dela tkiva, spolja sluzavo unutra vlaknasto. I ako nije bilo praceno krvarenjem, kako mi je ovo prva trudnoca i zatrudnela sam posle godinu dana pokusavanja, pomislila sam na najgore. Odmah sam otisla kod ginekologa, koji je, da skratim pricu, konstatovao da je to sluzni cep iz grlica. Da napomenem da sam na samom pocetku 11 nedelje. Kada sam na UZ videla bebu i otkucaje srca, nista mi vise nije bilo vazno i sva pitanja su isparila iz glave. Medjutim prijateljica koja ima malog decaka rekla mi je da tej cep ispada tek pre samog porodjaja. Ima li neko iskustva sa tim? Sada sam vec uplasena, mada da je sve ovo nesto jako lose predpostavljam da bi mi doktor rekao. Da li postoji mogucnost da to nije „taj“ cep koji ispada pre porodjaja?

Karli
    Član
    Karli

Draga,nemoj puno da se sekiras!Poslala sam ti privatnu poruku kome da se obratis!

bveselinovic

ja sam sad u 38 nedelji i pojavio mi se ogroman sekret a i lekar mi je rekao da je beba vec spremna ali isto nemam sukrvice vec je skroz providan pa se i ja brinem jer kontrola mi je tek u ponedeljak pa neznam sta da radim a i imala sam pregled juce pa mozda je i to

tijanast
    Član
    tijanast

bveselinovic, verovatno ti je samo pojachan sekret, meni je sada sekret skroz braon, skoro crven i dr mi je rekao da je to taj chep, ako nemash bplpve sachekaj ponedeljak, a zashto idesh na carski rez, jel si ti tako htela?

Beca
    Član
    Beca

Ja isto mislim da nije u pitanju sluzav cep kod tebe bveselinovic.Citala sam juce da je jedan od znakova da je porodjaj blizu, pojacana leukoreja, koja je providna i nema mirisa i da je to normalno.Za svaku drugu vrstu pojacanog sekreta treba hitno konsultovati dr, mislim ako je zuckast, ima miris itd.Mislim da ne treba da brines.
    Tico pa i ti si blizu… :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

Bambina.
    Član
    Bambina.

E sad cu ja skolski:

Krvavo-sluzavi cep je nesto sto, izmedju ostalog, stiti bebu od infekcija ali kad ispadne ne mora da znaci da je porodjaj poceo.
    Moze da prodje mesec dana ili 2 sata od ispadanja cepa pa da vam krenu kontrakcije ili da imate visoko ili potpuno prsnuce vodenjaka.
    Iskljucivo su prskanje vodenjaka i/ili kontrakcije indikatori porodjaja.
    Krvavo-sluzni cep, kako mu i ime kaze, je prozet malim krvavim koncicima i moze da se desi da se i po ceo dan razvlaci po gacicama ili da vam ispadne u jednom komadu dok piskite (kako kod koga).
    Takodje moze da se desi da vam krenu kontrakcije i da vam cep ispadne tek na porodjajnom stolu pa ga zato i niste videle ali sve ga imamo.

malo sam vas udavila :doomed:

kika
    Član
    kika

MENI JE IZASAO KAO SUKRVICA ALI GUSTA 15 DANA PRE PORODJAJA. BAS KAO STO JE BAMBINA OPISALA. KAO ONO KAD VAM SE ZAVRSAVA CIKLUS, DA BUDEMO „PLASTICNI“.

tijanast
    Član
    tijanast

Da li neko zna da li je normalno da bue bash tamno braon, ili je to neshto drugo?

Aiko
    Član
    Aiko

Normalno je. Ne brini.

unicorn
    Član
    unicorn

Evo maloprije sam otišla da obavim malu nuždu, i primjetila sam izvjesnu količinu sluzi nakon mokrenja (nije bilo malo, ali više od iscjetka), pa me zanima kako to izgleda i koliko prije početka porođaja se to dešava.
    Nama su u školici rekli da je to bijeli iscjedak sa malo krvi, ali iako kod mene nije bilo krvi, ipak sam se malo uspaničila jer imam još dobar mjesec ispred sebe… Inače je bebica bila jako aktivna zadnjih par dana, a ja imam kao neki pritisak u donjem dijelu stomaka i leđa.
    Žene, javite mi molim vas, hitno mi je…

Mako
    Član
    Mako

И нас у школици уче да је то предзнак скорог порођаја.
    Сећам се да сам гледаја неку документарну емисију где су пратили неку трудницу, њој је испао чеп у седмом месецу, и остало ми у сећању да због тога више није смела у базен. Нормално се породила.
    Немој се напрезати за сваки случај, и јави се неком др да провери да ти провери грлић.
    Ма има жена које буду по два месеца доста отворене, па чак и прођу термин, и оних код којих се све то заврши за пар сати.
    Само без панике, битно да ти је водењак цео.
    :caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 126 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.