Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zek4pek4 9 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 117 ukupno)

Solarijum

• Maki
    Član
    Maki

I ja sam išla nekoliko puta pre 2-3 godine i to sam jedva izdržala jer je i mene strah od kad spustim onaj poklopac i od onih lampi.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

izzykg – 26/9/2006 8:54 AM

I ja sam išla nekoliko puta pre 2-3 godine i to sam jedva izdržala jer je i mene strah od kad spustim onaj poklopac i od onih lampi.

😆 😆 😆

Amara
    Član
    Amara

jesam,ranije sam isla i to zbog estetskog izgleda,zbog opustanja i uzivanja.Stetno je svakako,to sam znala odavno,ali mnogo stosta je stetno,pa i dalje to upotrebljavam. 😕
    U trudnoci nisam isla,niti dok sam dojila,to smatram neozbiljnim.Mislim da nije problem ako se umereno ide na solarijum,znaci nikakvo preterivanje i samo ako su dobre lampe,ako je cisto i novo.Moja sestra drzi kozmeticki salon i znam da su zene dolazile i zalile se kako su dobile neki uzasni svrab na kozi jer solarijum nije ciscen kako treba.A opekotine se ne mogu dobiti ako se na solarijum ide pripremljen i ne preteruje sa minutazom.

gocica
    Član
    gocica

:> pa zanimljivo je da je toliko vas protiv,nisam ni ja nikad isla(prirodno taman ten),ali sam skoro cula jednu informaciju od jedne studentkinje medicine,a to je da solarijum tri puta ubrzava razvoj malignih celija…pa sad zamislite ako vam se neka celijica koleba na koju ce stranu,a vi joj pomognete da se odluci sa solarijumom?! :blabla: neznam…nikad ne znamo sta nosimo u sebi

petra
    Član
    petra

ja se kao i Stanislava plasim solarijuma,ne volim da budem zatvorena u onome imam osecaj kao da sam u sanduku,malo morbidno ali ja se tako osecam

Manana
    Član
    Manana

Isla sam samo jednom i to pred maturu da bih malo samo potamnela,zbog haljine,i vise nikad posle toga.Jedva sam izdrzala da budem zatvorena tako,sto kazete kao sanduk! :buljavko:

Mina
    Član
    Mina

Isla sam par puta obicno u jednoj godini ,obicno zimi, cisto se lepse osecam kad malo preplanem ali nisam preterivala nikad.I ruzno mi deluje kad vidim neku zensku ko s rostilja da je skinuli… 🙄

ZZ
    Član
    ZZ

odem tri puta mesečno,znači na 10 dana jednom 10-15 min..umereno korišćenje i u proverenom salonu ,ne može da škodi..a lepše izgleda i bolje se osećam..protiv sam preterivanja i svakodnevnog prženja,to nije ni zdravo ni lepo..

maja22
    Član
    maja22

jesam jednom i dobila sam alergiju po nogama,u pocetku me bio strah a posle nisam htela da izadem.

sakicar
    Član
    sakicar

Solarijum, :anene: :anene: :anene:, nikako.

kika
    Član
    kika

EVO I MOG ISKUSTVA.
    MOZDA NEKOM ZAZVUCI KONTRADIKTORNO, ALI ICI CU REDOM.
    MENI JE NA NEKI NACIN SOLARIJUM SPAS.
    KAO I SVI LEKOVI, NESTO LECI, A ZA NESTO JE RIZIK. ZATO TREBA IMATI MERU.
    RIZIKUJEMO I SA TOLIKO NAMIRNICA, PA NE ZIVIMO U PARANOICNOM ODRICANU.

OD DESETE DO TRIDESETE GODINE SAM BILA ALERGICNA NA SUNCE. ZAMISLITE NAJLEPSA LETA SVOG ZIVOTA DA PROVEDETE KRIJUCI SE CELOG LETA OD SUNCA, AKO SE VEC I NADJETE NA MORU, NA IZLETU, U GRADU U PODNE, ONDA SU TU OBAVEZNO DUZI RUKAVI, AKO SU IPAK BRETELE, ONDA JE TU – KOPRIVNJACA, MA KREME,A AKO NE USPE, NEKAD I INJEKCIJE U HITNOJ UZAS. NIJE MI BILO VAZNO DA POCRNIM, BILO MI JE NEDOSTIZNO DA NEMAM TEGOBE U VIDU KOPRIVNJACE.
    I TAKO SE NA NEKI NACIN OSETIS, BLJAK, DALEKO OD SVIH…MISLIM, NIJE TO MENI SMETALO KATASTROFALNO, ALI SAM CELOG ZIVOTA CEZNULA DA SE SUNCAM I KUPAM I SETAM I GRLIM SA DECKOM ONAKO U MORU, NA PLAZI , MA………
    ONDA SAM 2003 OKTRILA GALENIKIN „KALTEGAL“. CAROBNE VITAMINSKE TABLETE KOJE SPRECAVAJU POJAVU ALERGIJE, ALI IM TREBA TAKODJE BLAGA POMOC. U VIDU SUNCANJA.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

OD TADA, DA BIH SE PRIPREMILA ZA LETO, I STOPROCENTNO IZBEGLA ALERGIJU, U APRILU I MAJU ODEM DESET -DVANAEST PUTA U SOLARIJUM, NIKADA CESTO I NIKADA DUGO. IDEM U NAJSTROZIJI SOLARIJUM U GRADU GDE JE SAVRSENO CISTO, SAVRSENO SKUPO I NIKAD NIJE GUZVA. ZNACI NIKAD NIKAD NISAM CEKALA NA RED, NIKAD LAMPE NISU BILE USIJANE, UVEK SVE RADE, UVEK SE I PRE I POSLE MENE SOLARIJUM PRED MOJIM OCIMA DEZINFIKUJE, UVEK SAM U TOJ PROSTORIJI KOJA JE VELIKA SASVIM SAMA, A SAM APARAT JE OGROMAN I KOMFORAN TAKO DA MOGU DA SE POTPUNO OPUSTIM I TIH DESETAK MINUTA SPAVAM KAO ….IH………
    POSTEPENO MORAM DA AKTIVIRAM KOZU, DA NE BI DOZIVELA SOK U TOKU LETA, I TO JE SVE.

ZGRAZAVAM SE ZIMSKIH PREPLANULIH LICA, TUZNO MI JE TO.

POSTOJI NEKA LEPA LOGIKA U SVEMU, I KAD JE ZDRAVLJE U PITANJU, I LEPOTA.

TAKO SAM PROSLOG LETA , VEROVALE ILI NE, PRVI PUT U ZIVOTU POCRNELA, I PRVI PUT U ZIVOTU SAM UZIVALA NA MORU KAO SAV NORMALAN SVET, KUPALA SAM SE SA CERKOM DO MILE VOLJE, UZIVALA SAM SA SVOJOM PORODICOM KAO NIKAD U ZIVOTU, KONACNO SLOBODNA I ZASTICENA.

Karli
    Član
    Karli

Ja ne smem da idem na sunce i isto tako i u solarijum zbog lupusa,jer se bolest tada rasplamsa!To mi je jako zao!I kada sam smela nisam isla u solarijum zato sto cim malo grane sunce ja pocrnim,nije bilo potrebe!Sada bih isla kada bi smela!
    To je super i treba ici ali umereno!

kika
    Član
    kika

KARLI, I JA SAM 20 GODINA MISLILA DA LEKA NEMA,A ISPOSTAVILO SE DA GA IMA, I NE ODUSTAJ OD TRAGANJA, MOZDA IMA NACINA.

Karli
    Član
    Karli

Nikada ne odustajem !Kopam i rukama i nogama,kako da ostanem trudna tako i lupus da pobedim!

kika
    Član
    kika

LUPUS….AJDE KOPACU I JA.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.