Ova tema sadrži 116 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zek4pek4 9 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 117 ukupno)

Solarijum

• Mary
    Član
    Mary

idem u solarij,ne pretjerujem… isla sam cisto da popunim dnevni raspored. sad u trudnoci ne idem, a za kasnije sigurno cu otic ponekad.

Brandza
    Član
    Brandza

Evo i jedan mali apel na sve forumasice da budu oprezne sa solarijumom…ja sam oduvek bila ljubitelj preplanulog tena..isla sam u solarijum i leti i zimi,maltene svakodnevno,bila sam "ovisnik" :O …pocetkom 2004 mi se pojavila bela fleka na ledjima,ali nisam tome pridavala veliki znacaj…da bi u leto iste godine fleka presla u izraslinu velicine graska…u prvi mah sam pomislila da je rec o masnom tkivu,ali sam ipak odlucila da posetim lekara..od opsteg sam dobila uput za dermatologa,pa uput za Kamenicu na grudnu hirurgiju…radila sam scintigrafiju,i otkrili su da imam tumor izmedju 2 rebra,koji se u roku od mesec dana troduplo povecao…hirurg mi je zakazao operaciju vec za nedelju dana…i receno mi je da ce izvaditi,pa tek onda uraditi biopsiju…na srecu nije bio kancerogen ni maligan…Njihovo obrazlozenje je da je nastao (ili je samo ranije i vise "reagovao") usled zracenja solarijuma…od tada vise ne idem u solarijum,mislim da je oziljak od 7cm dovoljan razlog za to…preterivala sam i nisam razmisljala o posledicama,koliko kog minimalnog,ali ipak stetnog zracenja…Nadam se da ce mnoge od vas iz mog iskustva izvuci neku pouku…bolje biti i "sirko" nego ugroziti svoje zdravlje

pregnancy week by week

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Generate Your Own Glitter Graphics @ GlitterYourWay.com - Image hosted by ImageShack.us

Jecka
    Član
    Jecka

Nisam ljubitelj solarijuma. Išla sam samo pred svadbu jer sam pre toga nabacila neku radničku boja pa sam morala da izjednačim. Ne mogu da kažem da mi nije prijalo, naprotiv, koristila sam i neke zaštitne kreme pa je to sve lepo mirisalo na plažu i more.
    Lepo mi je da vidim devojku koja je umereno pocrnela ali prepečene NIKAKO. Mislim da ubuduće ako budem išla da će to biti samo za neke posebnije prilike.
    p.s. TRUDNICE, SOLARIJUM NIKAKO.

Julija SG
    Član
    Julija SG

Ja sam ranije isla povremeno u solarijum. Sad vec dugo nisam bila. Obavezno odem prije letovanja i mora par puta i stvarno nikad ne izgorim. Ruzno mi je kad neko pretjeruje sa solarijumom, pa izgleda onako vjestacki prepeceno! Mislim i da nije pretjerano zdravo, lezati tamo svaki dan.

Tijancica
    Član
    Tijancica

Mistery – 3/8/2007 19:44

Osim toga, klaustrofobicna sam.

I ja 😆 Najvise zbog toga sam odlagala svoj prvi odlazak u solarijum. Kada sam konacno otisla pitala sam djevojku gdje mogu da prekinem „suncanje“ ako mi pozli, ona mi je pokazala i gledala me tako zacudjeno.
    Ali nista mi nije bilo. Cak stavise navukla sam se na solarijum. Tih par minuta koje bi provodila u njemu bas su bili opustajuci i radovala sam se svakom novom odlasku. Zbog toplote osjecala sam se kao da lezim na plazi, a zbog ventilatora imala sam osjecaj kao da vjetric pirka. Pa jos i muzika. Divota.
    Kasnije sam procitala da uv zrake oslobadjaju hormon srece pa se lako moze postati ovisnik o solarijumu. Tada sam shvatila da moja „radovanja“ imaju i naucno objasnjenje, a ne samo da je to stvar u mojoj glavi.
    😉

mima80
    Član
    mima80

U solarijum sam isla dva puta, i to pred svadbu. Inace, nisam ljubitelj suncanja, narocito ne u solarijumu, a narocito su mi grozne iskvarcovane devojke zimi, bas mi je to nekako neprirodno. U solarijumu se dobija nenako specificna boja, bas se provali ko je bio na suncu a ko u solarijumu. Nekako mi je to sve bezveze. Svako voli da pocrni, ali treba imati meru

Mary
    Član
    Mary

brankice bas si me uplasila…

Angel
    Član
    Angel

Nikad nisam niti cu ici na to, neprirodan put za crnjenje, deluje vestacki i ne svidja mi se kad u sred zime vidim crnu devojku. Ja sam pobornik umerenog suncanja na suncu leti i kraj price. :klanjam:

ma-ta
    Član
    ma-ta

Isla, ali obzirom da imam jako osetljivu kozu, pojavi mi se alergija, tako da mi vise ne pada na pamet! A iskreno, volela bih…. :doomed:

cicanich
    Član
    cicanich

ranije sam isla, do duse, ne tako cesto…
    sada, i da hocu, nemam vremena…

dragana024

Išla sam pre trudnoće, ali ne preterano.
    Ne volim kada se iz aviona primeti da je devojka „kvarcovana“…
    Sve može ali sa merom…

kika
    Član
    kika

MA GROZNO JE SVE STO JE PRETERANO….I ZIMI, PA BRONZANA….
    NISAM ISLA OD PROLETOS, I NECU DO SLEDECEG MAJA, CISTO OPET DA SE PRIPREMIM ZA MORE, ILI SAVU, I DA NE DOBIJEM ALERGIJU U VREME KADA HOCU DA UZIVAM NA PLAZI .

SVE IMA SVOJU GRANICU…….

ivy
    Član
    ivy

mayya – 15/7/2007 05:37

Jos sam cula da ne sme ni dok doji$! Ah te srece i radosti kad sam cula da ipak sme!!! 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Ej bre mayyo pa ja nemam pojma da sme…Bas si me sad obradovala :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Ja idem redovno u solariju,2puta mesecno i mnogo se bolje osecam kad malo potamnim ten.

Ljudi svakodnevno rade mnoge stvari da bi se bolje osecali,jedna od stvari koje ja radim je solarijum!!!

Odmah u ponedeljak idem!!! Bas sam srecna sad :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Inace da dodam meni se od solarijuma iscisti lice,ni jedna krema ni preparat mi ne pomazu ali solarijum u toku meseca jednom tj 2puta u 3dana i imam kozu kao beba

uniona
    Član
    uniona

Ivy, u pravu si za ciscenje koze. I ja sam primetila da mi se nakon odlaska u solarijum koza procisti, a i kozmeticarka mi je rekla da posle tretmana treba otici 1-2 x u solarijum, valjda da se skupe pore, ne znam tacno.
    ja svake godine idem u solarijum pred pocetak leta, ali ne preterano, zavisi kako kad, 5,6,7 puta, jer onda nemam problema sa crvenilom koze na moru, a takodje i kada dodjem sa mora, pa se mi se koza ljusti, odem par puta kako bih izjednacila ten
    zimi ne idem u solarijum

Selena
    Član
    Selena

nisam nikad isla u solarijum niti planiram da idem!kada idem na more pocrnim,kada ne idem na more ne pocrnim.sve mi je jedno.nije mi bitno da budem crna.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 117 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.