Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke Spavanje i uspavljivanje blizanaca

Ova tema sadrži 15 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Blonde 10 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 16 ukupno)

Spavanje i uspavljivanje blizanaca

• Guest
    Član
    Guest

Ko o cemu ja o spavanju i uspavljivanju 🙂

Da li bude jedan drugoga?

Da li spavaju celu noc, i od kada su krenuli da spavaju celu noc.

Da li se ljuljuskate, nosate, ljuljate krevece u isto vreme, ili samo spustite zatvorite vrata i izadjete ( ovo je meni i dalje naucna fantastika ) 😆

tanja.
    Član
    tanja.

Sa spavanjem generalno nikada nismo imali problema -kao „neki“ 😛 🙂 🙂
    Salu na stranu, jedino imamo problem sto dugo vole da spavaju pa nocu djuskamo u krevecima nekad i do 23h
    Celu noc su „sastavili“ vec od petog meseca , od cetvrtog smo uveli mlecne kashice za veceru a veoma je zasluzno i adaptirano mleko kojim smo (na zalost 🙁 ) tada vec potpuno zamenili siku , tako da posle vecere spavanjac negde oko 21h i onda ujutru tek oko 5-6h mlekce i dalje na dva tri sata

E sad nocas je bio izuzetak … 🙁

pereca
    Član
    pereca

Ovi moji ne spavaju tako lose, kupamo ih oko 19-20h i jedu oko 20-21h, pa onda oko 02h pa 05 pa 08h. jedva cekam da preskoce ovja u 02h!! Ali nisu jos zainteresovani za to.

Uspavljujem ih tako sto ih posle klope stavim u krevetac, pa ako to ne ide onda Matiju u ljuljasku u dnevnu sobu a Luku u ono za prepovijanje isto u dnevnu sobu, pa onda zaspu negde oko 22h kako kad.Ali cesto se i bude negde do 23h imaju bas lak san. Pa onda ispadne duda jednom, pa vracaj dudu, pa onda drugom i tako 500 puta dok ih ne stavimo izmedju nas i onda je malo bolje. uvek sam govorila da mi deca nece spavati u krevetu ali inac ene bih uopste spavala:neznam: :zevam: . Tako ce biti dok ne prodju grcevi pa cemo videti sta cemo.:hmm:

TwinMama
    Član
    TwinMama

Ja nemam pojma kada ko spava….jos se nisam uhodala a ni oni…trudimo se da bude slicno kao kod perece ali se uvek nesto poremeti.
    Danas sam npr zaspala zajedno s njima posle podne i probudila me je cika i vriska u pola 8…oni gladni a vreme im za kupanje…ako im dam da jedu pa ih kupam povracanje sledi…ako ih kupam gladne vristace uzasno…ja ih nahranila i planiram kupanje kasnije…a mozda i preskocimo…

Da li kupate vase blizance svakog dana?
    Ja vec dva puta preskocila za ovih mesec dana 😳

A sta radite kada vriste posle podne i dodje vreme za kupanje a oni umorni i bas bi tada spavali?
    Nama su u skolici za trudnice rekli da nije potrebno pridrzavati se satnice za kupanje i da se to moze u bilo koje doba dana i da tako malim bebama i nije potrebno svakodnevno kupanje ali ja smatram da im ipak treba neka rutina i red a i lepse spavkaju posle…

I mnogo vole da spavaju pored nas u krevetu ili na tatinim grudima 🙂

Umalo da zaboravim…imaju li vase bebice svoje krevetice ili su u jednom…moji su za sada zajedno i ne bude jedan drugog

LediIv
    Član
    LediIv

ciao mame, ja se sunjam pa cim vidim temu o spavanju, eto mene, blizanci ili ne 😉 .
    moram samo da kazem – pereco, zeno, opusti se, bre, njima bas nista nece faliti da ih kupas svaki drugi dan (pa ili obojicu tad, ili svaki dan po jednog), a cak ni svaki treci. samo im dobro operi guzu posle kakenja i nemas sta da brines, bebama uopste nije potrebno toliko kupanja. stavise, samo utice na isusivanje koze. jedino sto je dobra strana kupanja je sto to onda moze da im bude deo vecernjeg rituala koji im signalizira da se blizi spavanje, pa kao u teoriji onda ce bolje da spavaju. kod ivana i kod lene to uopste nije palilo. lena je spavala odlicno bez ikakvih rituala, a ivanu nikakvi rituali nisu mogli da pomognu… tako da ja mislim da je ta prica preterana, mada sigurno ima dece kojoj to znaci.
    i jos da dodam – mm i ja smo se u svakoj trudnoci (a imala sam tri do sada, jednu izgubljenu) nadali da ce biti blizanci… ali eto nista za sad… a ima ih u familiji tu i tamo. videcemo, mozda sledeci put 😉

scingelic
    Član
    scingelic

Moji su kao bebice spavali u jednom krevecu,pa onda u odvojenim,pa kada je dosla Mina na svet imali smo musku i zensku sobu,do prosle godine! Mna vise nije htela da spava sama(tj bez brace)pa je presla u „musku“ sobu!
    A tek da vidite kako mi spavamo…. Prvo smo spojili dva troseda(kauca) pa ispalo kao veeeliki francuski(jer momci nece da spavaju bez tate),pa se tu uglavila i Mina,pa ponekad i ja! Znaci svi petoro! Ujutru se nije znalo ko gde spava,cija noga je na cijoj glavi(obrcu se po 500 puta u toku noci)! I onda smo konacno ubacili jos jedan krevet u sobu pa sada tu spavam sa Minom,a Aleksa i Andrija sa tatom u „francuskom“.Tako je to kod nas!
    Inace kao bebe blizanci su se budili nocu,plakali,pa je to ostalo i sada(mnogo manje ali desava se). Secam se proslog leta koliko su vristali jednu noc,cuo je citav komsiluk.Hvala Bogu pa Mina spava dobro!
    I sada nece da zaspu sami,mora neko da legne sa njima.To je obicno tatin posao(kada ne radi),dok ja sredjujem…
    Eto tako je to kod nas…

scingelic
    Član
    scingelic

Dobro jutro mamice duplice!

Kako ste spavali nocas?

Pozzz

TwinMama
    Član
    TwinMama

Spavali smo fino…ja u sredini a oni pored mene. Pokusala sam par puta da ih stavim u krevetac ali sam odustala…spavalo mi se…nisam mogla da ih slusam vise 8)

pereca
    Član
    pereca

Mi vec dve noci ne spavamo, nadam se da ce ova setnja uciniti svoje :zevam: :spavam: . Oni posle kupanja idu u svoje krevece i tu spavaju ali kada nocu pocne haos onda ih prebacimo kod nas. Mm radi i ne moze u drugoj sobi da spava ( imamo dnevnu sobu ali ne moze jos da se spava u njoj nemamo nista na razvlacenje) tako da sta je tu je. Oni i jedu sve sto im das, iz cega god da im das i spavaju svugde, tamo na institutu nije vredelo da se bune samo da ih jos mi ovde ne razmazimo mnogo bice ok.

Prvo su bili u jednom krevecu ali smo ih brzo prebacili u odvojene, poceli su da se guraju nogama i da bude jedan drugog.

mi ih kupamo svako vece i ja to bas volim, nije mi tesko i mm i ja uzivamo u tome, ali nije nam problem da nekada i preskocimo. Luka sada zbog operacije nije mogao da se kupa i nista mu nije falilo,tako da TwinMama kupaj ih kada ti odgovara.

Brundica
    Član
    Brundica

Spavale su zajedno u krevecu od prvog dana (razdvojene urolanim, zavezanim peskirom) do trenutka dok nisu pocele da se okrecu i pridizu.
    Od prelaska na flasicu i malo kasnije kasicu spavaju nocu bez budjenja, a ako se i desi da se jedna probudi, malo mleka resi problem. Ne bude jedna drugu u takvim situacijama, ali se zato uvek zajedno bude od 6-6:30 – bata nikad u vrtic nije zakasnio, a mama i tata kao da rade u firmi bez vikenda i odmora 😆 .

Mi se uspavljujemo u SF fazonu – spustim ih, ususkam, posaljem poljupce u vazduh (jer ako se sagnem u krevece, krene kikotanje i izazivanje) i izadjem, nekad moram da se vratim i ponovim celu radnju jer se razigraju, ali sve u svemu same zaspe.

E ali 🙂 …  od pre 2 meseca morala sam da uvedem dezurstva za popodnevno spavanje, jer su se amazonke izvezbale da preskacu iz kreveca u krevetac i da se penju u batov krevet na polusprat i isti uniste od skakanja. Sve dok me vide da sam u sobi, ne mrdaju i tako zaspe 🙂 .

Natasajvc
    Član
    Natasajvc

Moji spavaju u odvojenim kreveticima. On se budi vise puta u toku noci tek toliko da uzme flasicu, koju ja naravno moram da dodam. Povremeno se toliko prodere, da i nju probudi i to vrlo cesto zavrsi njihovom igrom u sred noci… Ona inace spava bolje, ali evo vise od godinu dana nisam prespavala noc u komadu.
    Uzgred ja imam jos troje dece, a i one nekada omase wc, nesto pricaju, setaju u snu… Morace jednom da prodje.

TwinMama
    Član
    TwinMama

Moji vec danima spavaju u korpama u kojima smo ih izneli iz bolnice…nigde nece osim u njima…vole da su ususkani:)

Maaarija
    Član
    Maaarija

Sta to bese san!
    Moje se bude oko 05.30-06.00 i vise nema spavanja!
    Inace imaju svaka svoj krevetac, nisu nikad spavale kod nas u krevetu, a i mm i ja radimo!
    Iako su u odvojenim krevetcima, tuku se i cupaju i stipaju i ujedaju, ali kada se maze, to je za film!
    Ovako su stvarno super, nemam primedbe!

Pozz koleginicama
    Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Blonde
    Član
    Blonde

Odmah po dolasku iz porodilista ja sam uvela disciplinu sto se jela i spavanja tice! Klopali su na 3 sata tj. dojila sam ih i to istovremeno jer drugacije stvarno ne znam kako bih jer je u prvo vreme to oduzimalo jako puno vremena. Iako sam ih dojila u ponoc su dobijali dohranu da bi sto duze spavali. Budili su se negde oko 5 kasnije i 6-7 klopali i nastavljali da spavaju do 9. Damjan je malo vise zezao sa uspavljivanjem posle te ranojutarnje klope a danilo se uspavljivao sam u krevetcu. Samo ga spustim i on malo suska po krevetcu, gleda u igracke i zaspi. Damjana sam cesto morala da stavljam pored nas u krevet do 9 ujutru. Kad su napunili 5 meseci ukinuli smo nocni obrok (taj u ponoc). Zadnji obrok im je oko 21:30 (adaptirano mleko). I jedno dve nedelje su spavali celu noc bez problema. Onda su krenuleone vrucine i poceli su da se bude zedni. Poceli smo da im dajemo caj. Onda je nastao haos, budili su se svako malo i trazili caj. Sad evo kad je ovako zahladnelo bude se mozda jednom ili dva puta traze caj a u 5-6 dobiju mleko i nastavljaju da spavaju do 7-8.
    U pocetku su spavali u istom krevetcu razdvojeni urolanim peskirom ali kad su vec poceli da se mrdaju i okrecu prebacili smo ih pa sad svako spava u svom krevetcu. Inace mi imamo one prenosive Graco (contur electra delux). Potpuno sam zadovoljna sa njima. Sluze samo za nocno spavanje a danju spavaju u kolicima (HauckRoadStarDuo), ljuljasci ili ogradici u dnevnoj sobi. Skroz sam htela da im razdvojim dan i noc i zato je spavaca soba samo za nocno spavaje. Damjana ja uspavlajujem, tacnije egnemo na nas bracni krevet, dam mu mleko i obn tao i zaspe na flasici. Nekad se desi da ne zaspe ali se vrti onda pored mene i zaspe za par minuta kad nadje polozaj koji mu odgovara. ja ga samo prebacim u krevet. Batu uspavljuje tata u dnevnoj sobi, obicno u kolicima. Da mu flasicu i on cesto zaspi na flasici a ako ne malo ga provoza kolicima i on zaspe.
    Preko dana ih stavim u kolica, dobiju caj i obicno tako i zaspu!
    Cini mi se da je sve stvar istrajnsti i treninga! 🙂

duckiduca
    Član
    duckiduca

Blonde – 28/9/2009 16:19 Odmah po dolasku iz porodilista ja sam uvela disciplinu sto se jela i spavanja tice! Klopali su na 3 sata tj. dojila sam ih i to istovremeno jer drugacije stvarno ne znam kako bih jer je u prvo vreme to oduzimalo jako puno vremena. Iako sam ih dojila u ponoc su dobijali dohranu da bi sto duze spavali. Budili su se negde oko 5 kasnije i 6-7 klopali i nastavljali da spavaju do 9. Damjan je malo vise zezao sa uspavljivanjem posle te ranojutarnje klope a danilo se uspavljivao sam u krevetcu. Samo ga spustim i on malo suska po krevetcu, gleda u igracke i zaspi. Damjana sam cesto morala da stavljam pored nas u krevet do 9 ujutru. Kad su napunili 5 meseci ukinuli smo nocni obrok (taj u ponoc). Zadnji obrok im je oko 21:30 (adaptirano mleko). I jedno dve nedelje su spavali celu noc bez problema. Onda su krenuleone vrucine i poceli su da se bude zedni. Poceli smo da im dajemo caj. Onda je nastao haos, budili su se svako malo i trazili caj. Sad evo kad je ovako zahladnelo bude se mozda jednom ili dva puta traze caj a u 5-6 dobiju mleko i nastavljaju da spavaju do 7-8. U pocetku su spavali u istom krevetcu razdvojeni urolanim peskirom ali kad su vec poceli da se mrdaju i okrecu prebacili smo ih pa sad svako spava u svom krevetcu. Inace mi imamo one prenosive Graco (contur electra delux). Potpuno sam zadovoljna sa njima. Sluze samo za nocno spavanje a danju spavaju u kolicima (HauckRoadStarDuo), ljuljasci ili ogradici u dnevnoj sobi. Skroz sam htela da im razdvojim dan i noc i zato je spavaca soba samo za nocno spavaje. Damjana ja uspavlajujem, tacnije egnemo na nas bracni krevet, dam mu mleko i obn tao i zaspe na flasici. Nekad se desi da ne zaspe ali se vrti onda pored mene i zaspe za par minuta kad nadje polozaj koji mu odgovara. ja ga samo prebacim u krevet. Batu uspavljuje tata u dnevnoj sobi, obicno u kolicima. Da mu flasicu i on cesto zaspi na flasici a ako ne malo ga provoza kolicima i on zaspe. Preko dana ih stavim u kolica, dobiju caj i obicno tako i zaspu! Cini mi se da je sve stvar istrajnsti i treninga! 🙂

:bravo: :bravo: :klanjam: :klanjam: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

SVAKA CAST LEGENDO !!!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 16 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.