Ova tema sadrži 330 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Bojana Tamindzic 8 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 331 ukupno)

Spavanje u trudnoci

• Aiko
    Član
    Aiko

Da li imate, ili ste imale probleme sa spavanjem kad ste usle u 5-i, 6-i…itd. mesec? Ja inace spavam na stomaku i sad izmisljam kojekakve poze, jer ne mogu samo sa strane da spavam, a ni na ledjima mi ne odgovara. Plus, idem nocu u wc kao fontana 😆 Tako da mi je nocu zurka :>
    Koja su vasa iskustva? :kucam:

Prex
    Član
    Prex

Draga moja, potpuno te razumem. I ja sam ranije spavala na stomaku, i morala sam da prestanem kada sam saznala da sam trudna. Inace u knjizi „Sta da ocekujete dok cekate bebu“ koja je po meni i najbolja „trudnicka“ knjiga, pise da spavanje i na stomaku ali i na ledjima zaboravis u trudnoci. Na stomaku iz ociglednih razloga, ali i na ledjima nije dobro jer materica a kasnije i beba kako raste isuvise pritiskaju unutrasnje organe i izazivaju dodatne probleme. Tako da ti je jedino resenje da se naviknes da spavas na boku.
    Meni je u pocetku isto bilo tesko jer sam navikla da spavam na stomaku, a sada sam se nekako navikla, mada imam puno problema. Cesto se probudim nocu jer me boli kuk na koji se oslanjam pa moram da se okrenem na drugu stranu, i tako po nekoliko puta u toku noci. A i strasno me muci gorusica pa me i to budi i ne mogu da spavam. Znam puno zena koje su mi rekle da su se u trudnoci lepo naspavale i da su stalno bile pospane, i bas sam ljubomorna. Ja patim od nesanice, i generalno malo spavam.
    Inace kuma mi je takodje rekla da je stavljala jastuk izmedju nogu i ispod stomaka, kao i da je spavala skoro u polusedecem polozaju, i da joj je sve to pomoglo. Meni licno nije, ali probaj, mozda tebi pomogne. Srecno u svakom slucaju!!! :HAG:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jaoj muke nase trudnicke! Ja nemogu da spavam prvo beba mi je strasno aktivna nocu pa samo sutira i udara,smiri se samo kad tata stavi ruku na stomak,pa zatim gorusica mada izbegavam dajedem uvece zainjeno i ostalu hranu koja izaziva gorusicu,mada i materica pritiska zeludac i stvara se zeludacna kiselina,ja spavam i na levom i desnom boku ali nekad doje da nemogu da se okrenem i onda drmam muza u pola noci da mi pomogne da se okrenem na drugu stranu,a sto se tice mokrenja preko dana je ok,ali pred spavanje prvo odem jedno 10 puta u wc, pa onda u toku noci ustajem na svaka 2 sata da idem da mokrim,ali ajde da stvarno idem da mokrim sve je to nesto minimalno a imam osecaj kao da cu da se ispraznim za 50 litara ali ne,ali dobro do 5 meseca me mucile mucnine,povracanja,vrtoglavice,sad me muci sve ovo gore navedeno,ali dobro ostalo jos 12 nedelja do porodjaja izdrzacu ja to hrabro :trudnica:

malimiš
    Član
    malimiš

Isto kao i ti samo što me je još uz sve što si nabrojala u poslednja dva meseca trudnoće mučila i gorušica 😕 jedva sam čekala da se porodim a kad se rodila beba onda tek nikako da se naspavam,još uvek sam neispavana :>

Sneki
    Član
    Sneki

Ja, i posle 2. trudboce, i dan danas se budim skoro na svaka 2 h :galamdzija:

MissGak
    Član
    MissGak

Ja sam jedna od onih koje su se tokom trudnoce naspavale…zato me je sve ovo kasnije uhvatilo nespremnu 😆

simke
    Član
    simke

Hello svima…………
    spavanje……hahaha…….za mene sad vec pacenje….sad cu 8 mesec….pocelo je sa gorusicom pred spavanje…onako za laku noc….a sad vec pocinju akrobacije…..nikako se namestiti.I kad zaspem onda 16 puta na wc tokom noci…i tako u krug do jutra…….Ali…..sve cu ja to zaboraviti kad bebac dodje na svet……sto ne znaci da ce onda biti spavanja onako opusteno…ali videcemo…… :spavam: :anene: :galamdzija:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jaoj meni nije nista tesko kao naprimer taman sam isla u wc i legnem i pocne dremka da me hvata i evo ti opet besika daje uzbunu da treba da idem u wc ne mogu to me iscrpljuje i bas me nervira trcim non-stop muke moje 🙁

ummi-emina

ja nemam problema sa polozajem,naucila sam se na boku da spavam i OK,ali zato imam sa besikom,kao i mnoge trudnice,na svaka 2 sata ustajem,i mokrim,sto kaze Ivana mislim kozna kolko cu,kad ono savim malo,pa posle me jos vise muka uhvati sto se budim za tako malo.

Mirche
    Član
    Mirche

Ja nisam imala velikih problema sa spavanjem, jedino sam se pred porodjej budila cesto, trckala u wc ali valjda i od nervoze ne moze da se spava.
    I ja sam stavljala jastuk izmedju nogu kada sam spavala na strani i meni je pomoglo, bilo mi je lakse.

petra
    Član
    petra

meni se spavalo na pocetku trudnoce,a na kraju nisam mogla da spavam jer sam po celu noc trckala u wc 🙂

Hanan
    Član
    Hanan

Ja stvarno nemam problema sa spavanjem…ustajem svaka 2-3 sata u WC ali odmah opet zaspim…namjestim se lahko, stavim jastuk između nogu i za tren sam zaspala

Maki
    Član
    Maki

I ja sam u početku imala probleema jer sam spavala samo na stomaku, posle sam morala da se priviknem na drugi položaj. Pokušaj sa jastukom da nađeš najbolji položaj i ja sam tako, nisam spavala mnogo noću ali zato ujutru kad zaspim ne mogu da se probudim do 12h, preko dana mi je bilo najslađe da spavam.

Jagodica bobica

Drage buduće i sadašnje mame želim samo da vam kažem da kao i vi isto mi je teško da spavam pošto:
    1. nisam navikla na leđima da spavam
    2. sa strane me jako šutira (izgleda da je neki fudbaler u pitanju)
    3. o WC-u da i ne govorim
    ali rešenje za to ima bar u mom slučaju a to je
    1. jastuk između nogu
    2. ne večerati kasno i ne jesti jaku hranu
    3. piti soka umesto vode
    4. i najvažnije ubediti sebe da moraš da spavaš jer kada dođe beba siguno ćeš još manje spavati
    ZATO SPAVAJTE DOK MOŽETE
    u svakom trenutku kad god vam se prispava – SPAVAJTE

:spavam: :spavam: :spavam:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 331 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.