Ova tema sadrži 85 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 86 ukupno)

Srce foruma

• Beca
    Član
    Beca

Nesto sam razmisljala, pa sam zelela da vam svima predlozim, da pokusamo da se organizujemo i napravimo nasu licnu fondaciju.

Mozemo da otvorimo neki ziro racun na koji bi mogle da uplacujemo priloge kad, kako i koliko ko moze i da na taj nacin pokusamo da pomognemo nekim nasim dragim ljudima, recimo nekim clanicama kojima je to neophodno.
    Isto tako, mozemo da skupljamo, odecu, obucu, igracke… i na taj nacin pomognemo kako odredjene institucije tako i pojedince.

Mozda bi problem bio prostor, ali mozda i ne bi ako bi se trenutno okupljali oko pojedinih akcija i sve skupili, pa ispred nase fondacije odneli na poklon.
    Jedino bi bilo malo nezgodno za nas koje zivimo u inostranstvu i u drugim republikama bivse Juge.

Moj predlog je da se nasa fondacija zove „srce foruma“
    Sta mislite o tome?

kika
    Član
    kika

…IDEJA JE LEPA…POZITIVNA…
    JA JESAM ZA TO DA SE OKUPLJAMO ILI PRILAZEMO KONKRETNO , NPR PELENE ZVECANSKOJ, TO MI JE OK…
    TAKO DAJEMO SVI-SVIMA, KOLIKO KO MOZE.

A OVAJ FAZON „KASA UZAJAMNE POMOCI“ MI JE STRAN.
    MISLIM, UKOLIKO NEKA OD NAS OSETI DA ZELI NEKOJ OD NAS DA POMOGNE , POSTOJI DISKRETAN NACIN, POSTOJI PP I LICNI RAZGOVORI…..
    KAD DARUJES , DAJ LJEVICOM DA DESNICA NE ZNADE…..ili vec tako nekako pise u novom zavetu….

bubica
    Član
    bubica

Ideja je dobra i ja je podržavam…Da se bilo šta daruje, ne treba shvatati kao pomoć, već kao poklon nekom, ma koliko imao i ma kako živeo…Poenta je u tome da treba imati osećaj za druge, jer smo svi mi deo celine, koja je nedeljiva…

Nikita
    Član
    Nikita

kika – 18/6/2008 22:00 …IDEJA JE LEPA…POZITIVNA… JA JESAM ZA TO DA SE OKUPLJAMO ILI PRILAZEMO KONKRETNO , NPR PELENE ZVECANSKOJ, TO MI JE OK… TAKO DAJEMO SVI-SVIMA, KOLIKO KO MOZE. A OVAJ FAZON "KASA UZAJAMNE POMOCI" MI JE STRAN. MISLIM, UKOLIKO NEKA OD NAS OSETI DA ZELI NEKOJ OD NAS DA POMOGNE , POSTOJI DISKRETAN NACIN, POSTOJI PP I LICNI RAZGOVORI….. KAD DARUJES , DAJ LJEVICOM DA DESNICA NE ZNADE…..ili vec tako nekako pise u novom zavetu….

Slazem se sa Kikom da je vrsta prikupljanja novcane pomoci malo neprijatna situacija(mozda i gresim :neznam:),a inace ja sam tu za svaki vid pomoci…

bubica
    Član
    bubica

Lično mislim da su predrasude u pitanju koje treba razbiti…Radila sam u firmi (železnica Srbije je u pitanju)i ja vodila našu kasu. gde smo svakog meseca davali istu sumu novca, napravili spisak kojim redom se svakom deli suma tog meseca i NIKO to nije shvatao kao Kasu uzajamne pomoći…I niko se nije osećao povredjenim, a tu sumu je koristio prema svom nahodjenju…Zar je greh nekom pomoći ili zatražiti nečiju pomoć?…Onako, normalno bez savijanja kičme i kukanja?…

Tinna
    Član
    Tinna

kika – 18/6/2008 22:00 …IDEJA JE LEPA…POZITIVNA… JA JESAM ZA TO DA SE OKUPLJAMO ILI PRILAZEMO KONKRETNO , NPR PELENE ZVECANSKOJ, TO MI JE OK… TAKO DAJEMO SVI-SVIMA, KOLIKO KO MOZE. A OVAJ FAZON "KASA UZAJAMNE POMOCI" MI JE STRAN. MISLIM, UKOLIKO NEKA OD NAS OSETI DA ZELI NEKOJ OD NAS DA POMOGNE , POSTOJI DISKRETAN NACIN, POSTOJI PP I LICNI RAZGOVORI….. KAD DARUJES , DAJ LJEVICOM DA DESNICA NE ZNADE…..ili vec tako nekako pise u novom zavetu….

Meni je ova ideja o.k. Kiko, u pravu si i ti da ukoliko osetimo da bi trebalo nekome da pomognemo, uradimo na drugaciji nacin. Medjutim ne poznajemo se ovde svi izmedju sebe, ipak nas ima puno. A ako bi da fondacija zazivela, mozda bi ja pomogla nekome koga ne poznajem, a i ti nekome sa kim nisi ni razgovarala na forumu. Ideja jeste dobra, ali mislim da za to treba dosta vremena i da ce i to kao i sve pratiti problemi. Mozda ovo zvuci surovo, ali verovatno ce se pojaviti i neki novi clan, koji ce se javiti za pomoc, a pri tom ih uopste nema… Nemozemo da stavimo paucinu na to i mislimo da toga nema, ima i te kako. Jedino da neko bude policajac pa kome treba pomoc ide od kuce do kuce, pa da gleda kakva je situacija, a to mi je tek bezveze. Eto ja sam za , a i protiv:neznam:

Mirche
    Član
    Mirche

Beco, meni se ideja svidja jedini je problem kako to realizovati. Malopre sam na jednoj temi rekla kako sam RoditeljPortal nije uduzenje ili organizacija i da ne moze da ima ziro racun (moze ali je puno papira potrebno da se to sve odradi) i da ja licno pored mog posla nemam dovoljno vremena da preuzmem na sebe tu akciju. To je sto se racuna i novca tice.
    A sto se pomoci u stvarima, garderobi, igrackama tice, kao sto smo organizovali ovu akciju za decu iz zvecanske planiramo niz drugih akcija, evo bas je na temi o susretu na Palicu pomenuto kako ima jedan dom „Kolevka“ i da im je siguno mnostvo stvari potrebno. I za one koji dolaze iz inostranstva i koji zele da pomognu, nacicemo neki prostor da stavimo stvarcice dok ne odnesemo pomoc jer je vama teze da dojdete i u odredjeno vreme donesete ili poslaljete pomoc. Javite se Nikiilaki ili meni na pp i dogovoricemo se oko preuzimanja.
    Pomoc za clanove foruma…hm, lepo ali moguce su malverzacije, ne znam kako to da izbegnemo?

Tinna
    Član
    Tinna

Mirche – 26/6/2008 09:33 Beco, meni se ideja svidja jedini je problem kako to realizovati. Malopre sam na jednoj temi rekla kako sam RoditeljPortal nije uduzenje ili organizacija i da ne moze da ima ziro racun (moze ali je puno papira potrebno da se to sve odradi) i da ja licno pored mog posla nemam dovoljno vremena da preuzmem na sebe tu akciju. To je sto se racuna i novca tice. A sto se pomoci u stvarima, garderobi, igrackama tice, kao sto smo organizovali ovu akciju za decu iz zvecanske planiramo niz drugih akcija, evo bas je na temi o susretu na Palicu pomenuto kako ima jedan dom "Kolevka" i da im je siguno mnostvo stvari potrebno. I za one koji dolaze iz inostranstva i koji zele da pomognu, nacicemo neki prostor da stavimo stvarcice dok ne odnesemo pomoc jer je vama teze da dojdete i u odredjeno vreme donesete ili poslaljete pomoc. Javite se Nikiilaki ili meni na pp i dogovoricemo se oko preuzimanja. Pomoc za clanove foruma…hm, lepo ali moguce su malverzacije, ne znam kako to da izbegnemo?

Pa da, to sam i ja pomenula, skartljivo je zbog malverzacija…

Beca
    Član
    Beca

Naravno da sam i ja razmisljala o svemu tome, ali jednostavno citajuci po forumu pozelela sam da nekako pokusamo pomoci.
    Licno obratiti se nekome na pp, mozda je malo neprijatno, i sam covek kao pojedinac verovatno ne moze izdvojiti dovoljno, ali kada bi zajedno pokusali bilo bi lakse.
    Hvala za informaciju oko mogucnosti za donosenje stvarcica.

Mene je u svemu ovome povela ideja o zajednistvu.
    Lepo je kada se ljudi okupe oko neke humane ideje.

ivy
    Član
    ivy

Meni se bas svidja becina ideja,bas mi je zao sto ne nailazi na podrsku

gorana
    Član
    gorana

Ne samo da ne nailazi na podrsku nego malo ko i ima uopste zelju da kaze svoje misljenje,bar mi se tako cini po broju odgovora i po broju pregleda teme.Nego da se vratim na sustinu.
    Shvatila sam o cemu Beca prica jer sam i ja citajuci po forumu u jednom momentu dosla na ideju da se nekome kome je potrebno novcano pomogne.Znam da nas je pokrenula ista prica…
    O.k je ako vecina smatra da to nije u redu(novcani prilog) i da se obratimo na pp,ma koliko bilo neprijatno bolje i to nego ostati „gluv i slep“ za tudju nevolju.
    Beco imas veliko srce!

Tinna
    Član
    Tinna

Ajaoj, nemojte pogresno da shvatite, evo prva se prijavljujem da pomognem, zaista i ideja je vise nego divna, ali samo sam prokometarisala da moze doci do malverzacija od strane nekog novog clana. Pa naravno da zelim pomoci bilo kome na ovom forumu gde provodim veci deo dana.

Molim vas, ne uzimajte za zlo ono sto sam napisala, znam da se moglo protumaciti na dva nacina

gorana
    Član
    gorana

Nije uopste problem,niti je tvoj post pokrenuo temu u pogresnom pravcu.Jasno je da si osoba koja zeli da pomogne jer si rekla svoje misljenje i javila se na ovo temu.Bez brige,bar sa moje strane!!!
    I ja sam svesna da je realizacija ideje veoma teska i kompikovana.

ivy
    Član
    ivy

Ni ja takodje nikome ne zameram ali odmah je ideja odbacena.
    mislim da bi trebali organizovati da se otvori ziro racun. moze mirche ili neko drugi da otvori privatni racun(mislim da ceo forum nema problem nepoverenja kada je mirche u pitanju) pa da polako sakupljamo novac. Nece propasti,bukvalno mozemo da uplacujemo koliko ko ima i onda kad moze. A taj novac mozemo kasnije da prilozimo raznoraznim organizacijama. Evo meni recimo pada na pamet…kad budu akcije prikupljanja novca za operaciju bolesnog deteta,da se moze dati prilog u ime ovog foruma i njegovih clanova. To je jedan primer a isto tako taj novac moze da se da ugrozenim porodicama,izbeglim licima itd… Nase malo njima bi puno znacilo.
    Da nas 100 uplati mesecno po 500din,to je 50 000din a priznacete da to nije mala cifra acisto sumljam da bi bilo manje s obzirom da forum ima 100-200 poseta dnevno.
    koliko bi to znacilo jednoj izbegloja porodici sa kosova…

Tinna
    Član
    Tinna

Naravno, ja imam poverenja u Mirce, neka nam se ona javi pa mozda to i zazivi…ja bih volela!

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 86 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.