Ova tema sadrži 85 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  T3 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 86 ukupno)

Srce foruma

• Beca
    Član
    Beca

Ivy, Gorana … :HAG: :HAG: :HAG:
    Devojke, iskreno mi je drago da me je konacno neko razumeo.
    Ja zelim pomoci, prvenstveno clanicama kojima je pomoc potrebna, znaci nekome za koga znam da je u problemu i tako malo mu je potrebno da pokusa da ga resi.
    Nazalost, danas svega ima, pa tako mozemo i da ocekujemo sve i svasta, ali isto tako znam da smo sakupljeni ovde sa raznih strana, imamo veze sa raznim delatnostima, pa da nas nece biti lako prevariti…
    Devojke hajde da pokusamo da se organizujemo…
    Bilo bi lepo, jer ovde smo, delimo puno toga…

leptiric
    Član
    leptiric

Podrzavam vasu akciju.
    Ideja je super.
    Trebao bi se otvoriti jedan ziro racun,gde bi se novac uplacivao.
    koliko ko moze ,i kada moze?
    Dali bi bila sredstva namenjena,nekome sa foruma,nekoj organizaciji,ili izbeglim ili prognanima.
    nekako bi se vec nasao dogovor.

katarina
    Član
    katarina

😯 tek sam sad videla ovu temu 😳
    naravno da podrzavam svaki vid pomoci …vec 7 god pokusavam na sve nacine da pomognem kako znam i umem,susrecem se sa raznim ljudima(ponekad pomislim nemaju srce vec kamen)..sto se nas iz inostranstva tice licno mene volela bi da pomognem ..
    pre nekoliko god sam sakupila kamion stvari,igracke a i namernice i krenula sa mm za Srbiju…desilo se to da su nas na svim granicama pustili bez problema jedino su nasi pravili probleme i terali nas da platimo carinu 😯 posle nekoliko sati rasprave i izbora vratiti se ili platiti,platili smo :galamdzija: bila sam besna jer nisu imali razumevanje a nisam mogla 1800km ponovo nazad..
    Kad bi postojala neka fondacija ili neki dokumenat da je namenjeno njima ne bi mi pravili probleme :hmm: neznam kako al ako neko ima neki predlog rado bi pomogla…sto se novca tice nije problem i to se moze resiti..

Zhunga
    Član
    Zhunga

Drage moje tek sada sam videla ovu temu 🙁
    ja sam oduvek bila za ovako nesto, cak sam na poslu i drzala kasu pomoci i bila clan (i predsednik tako neke fondacije)
    Naravno da podrzavam , samo treba da se organizuje

Beca
    Član
    Beca

Rekla sam vam da sam ideju dobila citajuci po forumu.
    Ima medju nama dragih i plemenitih kojima bi mogli drugarski pomoci u njihovoj velikoj borbi.Naravno, ja ovim putem zelim da nas sve okupim na jednom mestu i da nam svima bude plemenitost na prvom mestu.
    Delimo tugu, strepnju, srecu, osmehe… sve sto je inace tesko podeliti u jednom virtuelnom svetu,pa podelimo i radjanje jedne nove nade, novog osmeha za nekog od nas… za pocetak.
    Katarina svaka cast!
    Mogu zamisliti kako vam je bilo, nasa posla 🙄 …

Mirche
    Član
    Mirche

Zenske, hvala vam na poverenju, pokusacu da saznam kako bi to moglo pravno ali i prakticno da se izvede pa javljam. Ako nesto saznate, javite.

Tinna
    Član
    Tinna

Mirche – 30/6/2008 09:15 Zenske, hvala vam na poverenju, pokusacu da saznam kako bi to moglo pravno ali i prakticno da se izvede pa javljam. Ako nesto saznate, javite.

Bambina.
    Član
    Bambina.

ja zdusno podrzavam ovu ideju!!!! mosil da je to lep predlog ali sad treba da vidimo kako da ga realizujemo.
    koliko sam se raspitala Roditelj portal ne moze da otvori racun jer nismo udruzenje gradjana vec samo internet domen a da postanemo udruzenje je malo komplikovano. Jedini nacin je da Mirche otvori svoj privatni dinarski racun ali bi uplate morale da budu ISLJUCIVO u DINARIMA. Za uplate iz inostranstva bi morala da otvori devizni racun ali se onda postavlja pitanje osnova po kome joj neko u iz inostranstva uplacuje novac.

moramo jos malo da se raspitamo kako da resimo neke zakonske prepreke

Beca
    Član
    Beca

Bambi, Mirce :HAG:

Iki
    Član
    Iki

Takodje podrzavam Becinu ideju. Samo znam da je verovatno tesko to organizovati i napraviti tako da stvarno niko to ne zloupotrebi.
    Razmisljala sam o tome i mozda bi se to moglo i na ovaj nacin urediti. Forumasici kojoj je stvarno potreban novac (za npr. operaciju deteta ili sebe) sigurno ne bi bilo sramota da to ovde iznese, napise broj svog ziro racuna i onda svako od nas koliko moze da neki iznos, tako je mislim bolje nego pojedinacno na pp. Sta mislite na taj nacin, mozda bi to bilo izvodljivo?
    Verovatno bi se neki pri tom osecali nelagodno, ali stvarno za tim nema potrebe, jer mi smo tu i verujem da bi vecina nas bile veoma srecne i ponosne kad bi znale da su svojim udelom nekom ovde pomogle, bar bih ja bila.

maleenaa
    Član
    maleenaa

Ma i ja sam za to.Neka Mirche otvori ziro racun dinarski a mi iz inostranstva kad dodjemo u Srbiju lepo zamenimo eure i uplatimo na taj ziro racun u dinarima i gotovo 🙂

Mary
    Član
    Mary

pa moze otvoriti i devizni, mi iz inostranstva mozemo da uplatimo u bilo kojoj valuti a to moze da stigne u Srbiju u dinarima.
    broj IBAN ili S.W.I.F.T i stvar resena.

biki
    Član
    biki

😳 😳 i ja tek sad ovo vidim.Ideja je fenomenalna i je podrzavam :bravo:

katarina
    Član
    katarina

Mary – 2/7/2008 11:44

pa moze otvoriti i devizni, mi iz inostranstva mozemo da uplatimo u bilo kojoj valuti a to moze da stigne u Srbiju u dinarima.
    broj IBAN ili S.W.I.F.T i stvar resena.

ee tu ima jos jedan problem..posto Srbijs nije u EU banke i tamo i ovamo uzimaju proviziju…12%
    posaljes 100e -12% pa vi vidite dal se isplati…
    neko rece kad stignemo u Srbiju e to je najbolje resenje za nas iz inostranstva!

Iki
    Član
    Iki

Da, to je problem. Ovde to drugacije funkiconise, zna se koliko kosta bez obzira na sumu. Imam slucaj da je neko slao 20e dole u Srbiji, a usluga banke i sve sto ide uz to je bila 50e. Strasno je skupo.
    Najbolje je ili kad se ode dole ili nekog zamoliti da uplati pa tom nekom kasnije vratiti.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 86 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.