Ova tema sadrži 832 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  alhemicarka 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 833 ukupno)

Sta jedu vase bebe?

• kalet
    Član
    kalet

Moj decko ima 9 i po meseci, naravno jos ne jede sa zaprskom i przeno. Nemam pojma sta vise da mu spremam. Pomozite sa nekim predlogom.

Standzi
    Član
    Standzi

Moj sin ima 13 meseci…i ja stvarno nemam pojma sta VISE da mu spremam…ponekad mislim da mu se nista ne svidja..osecam se smotana za to…
    Kad je imao 9 meseci ,koliko se secam kuvala sam mu pirinac u mleku,puding,spanac sa sitnim spagetima…sitne makarone u paradajz sosu…Davala sam mu corbice sa hlebob kad sam kuvala nesto..Ali stvarno nemam pojma…i meni dosadi da stalno spremam nesto kuvani i ja bi nesto „konkretno“ 😆
    U toj situaciji ne znam sta cu s njim…Pa uvek imam kasice za bebe u zlatnoj rezervi 🙄 To nikad ne odbija…Ne znam kako da ti pomognem kad i meni treba pomoc i ideje…Super sto si otvorila ovu temu…Nadam se da cemo naici na neku kreativnu mamu 😳 😀

Mirche
    Član
    Mirche

Ja da se setim…davno nam je bilo 9 meseci…
    S obzirom da volite zelje ili blitvu mozda vam se svidi. Mom Pavlu sam ovo spremala:
    (napomena: ja sam njemu, prve godine, za moj ukus pravila bljutava jela ali je on to voleo i nije se bunio 😀 )
    Skuvam sargarepu, celer, krompir i malo belog luka, posebno skuvan blitvu, i posebno dobro isprzim jaje na malo margarina. Izgnjecim sve to viljuskom i pomesam. Ovo sam morala tako da zbuckam jer nije jaje voleo na drugaciji nacin, jedino je pristajao kroz ovaj buckuris, ali mislim da moze i kuvano jaje.
    Uglavnom sam kuvala ili dinstala povrce sa malo mesa, pravila kombinacije raznoraznog povrca po sistemu sto vise povrca-to bolje. Zaprsku inace retko pravim, tako da je sa godinu dana jeo skoro sta i mi…

I popara…to i dan-danas voli….
    Ako se setim jos neke interesantne kompinacije, pisem…

kalet
    Član
    kalet

Ma i ja forsiram povrce i voce, ali mi se smucilo, a kako je njemu nemam pojma. Ja njemu stavljam soli, rekli su mi da moze. Naravno, to je bljutavo, ali i ja volim poprilicno neslano. Moja drugarica ima kuvar, ali stvarno da mu pravim kule i gradove, ne mogu i nemam vremena. Koliko samo mi zene imamo obaveza, pa jos i taj rucak.Srecom da voli da jede, a i mm ne bira mnogo, za razliku od mene.
    Ako se setite neceg jos, pisiteee!!!

Manana
    Član
    Manana

Ne znam sta da vam kazem…Moj bebac jede sve sto i mi,i to davno. 😀 Jednostavno mislim da ne treba ni preterivati sa tom bebecom,bljutavom hranom.Mozda i gresim,ali mom bebcu nista ne fali,nije debeo,nije ni mrsav,nije anemican…itd.Da kucnem u drvo!Ali ni mm i ja ne jedemo masno prezacinjeno i sve to sto on ne bi smeo. 😀 Tako da nemam problema sa jelovnikom.A da vam pravo kazem jedva je i docekao da jede ljudski sa nama! ;] Mislim,i onako ce to da jede citav zivot,a i doktorka mi je rekla da od 9 meseci moze da jede sve povrce,tako da…Mada sam mu ja davala i ranije. 8) 😉 😛

vania
    Član
    vania

Potpisacu Mananu….

Manana
    Član
    Manana

he,he.hvala!obicno se mame ne slazu sa ovakvom ishranom bebaca… 🙄

vania
    Član
    vania

Da, znam…. ali ne marim… :>

Manana
    Član
    Manana

Ni ja… 😀 8) 😆 :>

petra
    Član
    petra

posto smo mi jos mali,jedemo jos uvek kasice od voca i povrca

kalet
    Član
    kalet

Petra, jos neke dve nedelje i ti ces da imas isti problem. Pa i moje dete jede voce i povrce i meso, samo sto mu vise ne pasiram, nego seckam na komadice.

markova mama

A kakav vam je dnevni raspored hranjenja, mislim, kad sta bebac rucka?

Manana
    Član
    Manana

:caos: Sve isto kao i mi… :bravo: :>

Nina
    Član
    Nina

Moja Nina jos uvek samo sisa, mada razmisljam da joj uvedem nesto novo. Mozda neki sokic za pocetak.

Manana
    Član
    Manana

Prvo idu sokici i kasice od sargarepe i jabuke… 😛 Pa postepeno i pomalo uvodis i druge…ali samo one na kojima pise da odgovaraju starosti tvoje devojcice…zbog alergija i nekih sastojaka koje imaju neke vocke a bebe jos uvek nemaju dovoljno razvijeno sve sto im treba ne bi li svarile to… :neznam: Tako mi je bar moja doktorka objasnila… :klanjam: :caos:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 833 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.