Ova tema sadrži 2,680 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Iva&Lule 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 2,641 članaka - 2,641 do 2,655 (od 2,681 ukupno)

Sta kuvate danas? 2. deo

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ha,ha,ha nema sanse da ga nateram…On je pre jeo spanac dok je isao u skolu,pa je tada rucao u skolskoj kanitini,a ovde uvek ima 2-3 vrste povrca,a cesto puta mu se zalomilo da mora i spanac da jede,i to onako samo obaren:lol: Inace,jede pitu sa spanacem kad napravim to voli.Zato ja i Luka jedemo umesto njega,obozavamo spanac,blitvu…
    Cas sam juce razmisljala gde bi mogla da nabavim koprivu,nisam vidjala da se prodaje,a cula sam da je jako lepa kada se spremi sa palentom i sirom.

Nisi napisala kako ti je ispala kora od belanaca i da li si pekla na prevrnutom plehu?

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milice,gotov pasuljko i odavno smo ja i Lule rucali 🙂 Spanac se oseca malo i bas se oseti nekako i to mi je mmmm…Ne znam da li ti stavljas sargarepu, ali ja jesam rendanu,crni i beli luk,lolber,spanac i stvarno je ukusan.:lol:

Obecala sam muzu da cu da mu napravim kolac od sargarepe i cimeta,samo sto sam ovaj put pekla u kalup za maffine 🙂

MilicaCale

mljac, ivo, izgleda ukusno. U ovu varijantu pasulja ne stavljam sargarepu ni lorber, ostalo stavljam. Imam drugu, zovem je corba, tu kuvam pasulj, sargarepu, celer, paskanat, papriku, paradajz, crni luk i pasulj, pa na kraju dodam mentu. Fino, dijetalno.
    i mafini su mljac.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Samo da znas da je moj muz pojeo dva tanjira pasulja:wink: Ostalo je vrlo malo za sutra 🙂

MilicaCale

wuahaha, jesam ti rekla. Jos da mu spremis pire od spanaca (besamel sos sa spanacem) i da proglasi da ponovo jede spanac (tako sam ja sa mojim)

Saky
    Član
    Saky

Samo da prijavim da sam danas spremila zapecenu testeninu sa tikvicama i bas mi se dopala.Brzo,jednostavno i ukusno

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milice,napisi recept za taj pire od spanaca :-*

Saky,zaista lagano i ukusno! Drago mi je da si isprobala 🙂

MilicaCale

kulinarka ima slican recept, a evo ga i moj (babin):
    proprzis (izdinstas) glavicu crnog luka, pa dodas 4 kasika brasna. Kad se proprzi, dodas litar mleka i pakovanje spanaca (skoro pola kg. smrznutog, ili blansirano oko 1kg) i dosta belog luka. Kuva se jos neko vreme, da se malo zgusne.
    Uz to odlicno ide dinstana piletina ili jaje przeno na oko.
    Ovu kolicinu nas troje rucamo i ostane za veceru (posto smo ljubitelji, pojedemo ostatak uvece). Za probu mozes pola kolicine.
    Kod nas, danas, sladak kupus bez mesa (Dragi tako voli)

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milice,znaaaam:) Pa meni i Luki je to omiljeno jelo,to obicno jedemo sredom kad on ne ide u skolicu.Da,mi stavljamo jaje na oko odozgo :p Samo sto ja kupujem smrznuti spanac i bas je onako gust i nema potrebe da dodajem brasno.Ja ga malo proprzim na puteru i pri kraju dodam tecnu pavlaku i jos malo kuvam i to je to.
    Danas ja i moj sin rucali “Tarte paysanne“ tj. seljacka pita sa paradajzom 🙂

Slika i nije nesto ali je mmmm mljac….

Mozart
    Član
    Mozart

Milice,tek kad sam poslala poruku sam shvatila da je ono sargarepa.Ja je ne stavljam u musaku,sad cu da probam.
    Iva divna ti je ta pita. Jel to prhko testo?
    Lici mi na testo za kis loren.Ja imam dosta recepta za kis al svugde stavljaju lisnato.
    Ako imas neki dobar recept za to „francusko ‘ testo ti napisi recept.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Mozart,evo imas recept za testo ovde http://forum.roditeljportal.com/trudnoca-postst5733p173_Sta-kuvate-danas–2–deo.aspx pogledaj nekoliko stranica unazad,pravila sam i sa prazilukom i crnim lukom 🙂

Mozart
    Član
    Mozart

Hvala Iva!

srecna mama

Ja sam danas napravila Uskrsnjeg zeku, i slani rolat.Torta je u pripremnoj fazi.Izabrala sam „Fanta“ tortu.Rucak za Uskrs kao i uvek, pravi sveki:)

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Srecna mama:bravo: zeka ti je extra:) mogu misliti kako ti se samo dete obradovalo 😉

Ovo su nasa jaja 🙂

Moja/MilicaCale 🙂 Kapri torta

malisha75
    Član
    malisha75

Zene, sve od reda ste za :respekt:
    Obidjem vas povremeno, i samo dobijem apetit, a cini mi se da cu moci da vam se aktivnije pridruzim za jedno dve godine :upomoc:

Gledanje 2,641 članaka - 2,641 do 2,655 (od 2,681 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.