Ova tema sadrži 2,680 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Iva&Lule 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 2,656 članaka - 2,656 do 2,670 (od 2,681 ukupno)

Sta kuvate danas? 2. deo

• srecna mama

Hvala na komplimentu:)

Ivo, fantasticna su jaja, a tek sto imas korpicu, stvarno imas tako neke intersantne stvarcice da je to za svaku pohvalu.Moja svekrva i ja smo zajedno farbale jaja, ali nam je iz ne znam kog razloga popucalo najmanje 20:roll::( .Inace, ove godine kao i prethodnih je moja tetka sarala jaja, a ja sam ove god.crtala neke zeke, pa je ona to voskom dalje precrtavala:)

Evo da vidite kako njena jaja izgledaju, i zeke.:)

Ovo su moja jaja

Ovde se bolje vide

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

srecna mama,kao i prosle godine jaja tvoje tetke su prelepa :bravo:
    Jedna moja rodjaka uvek sara sa voskom i farba ih samo u crvenoj boji 🙂
    Moram i ja da nadjem da kupim tu saraljku:)

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Danas smo imali za rucak ove velike ruzice sa spanacem,sirom i jajima 🙂

srecna mama

Ivo, tebi ide bukvalno sve od ruke, tako da ako uzmes saraljku u ruke, ne sumnjam u tebe:) .Ja sam isto mislila da sl.godine saram, malo pomalo, ucila bih se postepeno.Zao mi je da mucim tetku jer joj svake god.rodbina narucuje/zamoli da im sara jaja, Tako da ona verovala ili ne, isara oko 200 kom.

Ruzice fenomenalne, nema sta.

MilicaCale

Ivo, i ja obicno koristim smrznuti spanac, ali mi mleko i brasno znace, da malo razblazim ukus spanaca (za one koji ne vole). I pavlaku izbegavam 🙂
    Kakva je bila torta?
    Ja ovih dana zabusavam: 4 dana posete nasima, pa su oni kuvali, pa sad 4 dana u nisu, ali su nam poslali hranu, pa ponovo nekoliko dana oko prvog maja. Znaci, ozbiljno kuvanje tek sledeceg meseca 🙂

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milice,torta je bila super,i jako ukusna.Ja prepolovila meru,ali opet je bila velika za nas dvoje,posto Luka je pojeo samo pola parceta.U koru od belanaca sam dodala pecene lesnike,ali sam ih samlela pa su bili kao prasina i to je bilo ok,kora mi je bila bas bas extra.I juce se vratili iz setnje i puno dvoriste dece i komsinica iznela deci sok u plasticnim casama.Odem do stana i isecem tortu pa na papirne tanjire i odnesem deci da se zaslade.Tako je i bolje,Ostala dva parceta za mog dragog 🙂
    Luka je dobio puno cokoladnih jaja,zeka,plus sto smo isli u park da trazimo jaja tu je pronasao dosta,a ja okrecem glavu i trudim se da ne gledam u njih:)
    Mi nismo preterivali sa jelom,u nedelju isli u crkvu i posle kupili samo 2kg pecenja i ostalo je malo,jeli uz kupus salatu.Tako nismo i za Bozic preterivali i osecali smo se super 🙂 Sreca nisam imala goste,inace da jesam ,onda ne bih mogla da izbegnem.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Danas za rucak: sarmice od zelja 🙂

MilicaCale

ivo, mljac. bas sam planirala da ih spremi, ali je zelje zavrsilo u pasulju i proji. Ako ti nije tesko, daj ponovo recept za bele pihtije. Neces mi verovati, ali jedina strana na ovom forumu koju ne moze da otvori je bas ta, gde si dala recept.
    Slavimo rodjendan 14, pa moram do tada da smislim torte i predjela. Predjela sam smislila, ali torte… Trebaju mi dve za rucak za matore i jedna za igraonicu. U kombinaciji su kapri, svarcvald, najlon i vasina.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milice evo linka http://www.coolinarika.com/recept/bijele-pihtije/ samo nemoj da stavis 60gr zelatina mnogo je,ja sam stavila 30gr i bile su cvrste 🙂 Da,ja sam i grasak stavljala…

MilicaCale

hvala. secam se da je coolinarka, ali se ne secam tacno koji. Tako sam i planirala, da u stvari napravim cvrstu rusku salatu 🙂

Mikac
    Član
    Mikac

Evo ja da se javim prvi put na ovoj temi,nemam puno vremena, inace bih se cesce javljala sa slikama i iskustvima.
    Iva, dugo gledam sta sve spremas i odusevljena sam, mnogo toga i ja pravim, ali ti stvarno imas puno ideja i smisla za sve. Bravo i za ostale mame, sada cu postaviti sliku cheescake, koja je ostala od vecere u ponedeljak, kada smo imali puno gostiju. Na meniju su bile salate, mimoza, sopska, urnebes, projice, rostilj i piletina u pavlaci sa sampinjonima, na kraju cheescake

MilicaCale

ijao, sto ja volim cheescake…

Mikac
    Član
    Mikac

Cale, videla sam pre neki dan na Coolinariki prelep recept za tortu, zove se jadranski vetar, planiram da je pravim, ali mozda ti za rodjendan ne zelis da isprobavas, mada je ovaj recept prilicno jednostavan.http://www.coolinarika.com/recept/jadranski-vjetar-/

Mikac
    Član
    Mikac

Pa napravicu vam sledeci put kad dolazite, usavrsila sam ga, i nije sa slatkom pavlakom kako ga mnogi prave.
    Znas, mozes neku od onih slatkih torti za predjelo za rodjendan, ili neki rolat, to je izdasno, a lepo i lako se transportuje 🙂 u stomak:)

MilicaCale

torta je mljac, pravim cim budu sveze jagode.
    za predjelo sam vec smislila: bele pihtije, mimoza salata, salata od makarona sa kikirikijem, rolat sa spanacem, krem sirom i sunkom, rolat sa sirom, paprikama i belim lukom (odnosno „trljane paprike“), bombice od sira i susama, punjena jaja (zumanac, majonez, crni luk i persun) mantije (ili varijanta sa sirom i kupljenim korama), cvet pogaca i standardno rezano…
    Torte su sve proverene i pravljene, muka je samo da odlucim koje za gde 🙂

Gledanje 2,656 članaka - 2,656 do 2,670 (od 2,681 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.