Ova tema sadrži 543 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 544 ukupno)

Sta kuvate danas? 3. deo

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Mikac:bravo: bas si bila vredna ;]

Ja nikako da spremim nesto,sve nesto na brzaka ili vec vidjeno 😐 Bas sam lenja8)

Mikac
    Član
    Mikac

Hvala Iva. Kod mene je sve ili nista, ili pravim po 5 stvari u isto vreme, ili totalno nista 🙂
    A ti imas razloga da odmaras, uzgred, cestitam ti novu trudnocu i da sve bude lepo i lako. A toliko si nas puta odusevila svojim recetima i slikama, da nemam reci
    Saky, super je recept za puzice, stvarno, ali treba malo vise brasna ipak, i moze slobodno vise nadeva, ja sam stavljala kackavalj, sunku i origano. Bitno mi je da se mom malisi dopalo posto nije bas neki ljubitelj hrane. Imam i odlican recept za pancerote iz rerne, koje su super ukusne a ne prze se.
    A recept za macnchmellow sledi:

Potrebno: 5 jaja, 200 grama secera, 200 grama brasna, 1 kesica praska za pecivo, 2 kasike kakaoa, 2 dl. mleka, 1 dl. ulja, 1 kesica zelatina, 100 g. cokolade.
    1) Zumanca umutiti sa 200 g. secera, dodati mleko, ulje, brasno, prasak za pecivo i kakao. Masu sipajte u podmazan pleh i pecitena 180 stepeni, 20-30 minuta, zavisi od rerne, moja je dosta jaka.
    2) Zelatin potopite sa 4 kasike hladne vode, kada nabubri zagrejte na vatri neprestano mesajuci. Umutite belanca u cvrst sneg, dadjte 200 grama secera i mutite dok se secer ne istopi. Zatim sipajte otopljen zelatin i mutite jos malo. Sipajte na pecenu koru i vratite jos malo u rernu. Kolac prelijte cokoladom.

Napomena, praviti u vecem pravougaonom plehu, jer belanci mogu da izadju. Prijatno, ovaj kolac deca mnogo vole, oprobano juce:)

Nemanjina mama

Šta ovde ima novo??
    Gde su „moje mame“
    Xoćemo još više da aktiviramo temu? 🙂 🙂 :-*

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ooooooooo ne mogu da verujem ko je to svratio na kuvanju 🙂 Nemanjina mama,ma nema te zeno ovde 100god.Ovde je malo zatisje kao i uvek u toku leta,jos malo pa se okupljamo i nastavljamo gde smo stali 🙂 A ti slobodno kaci slike,ja se uzelela tvojih kuvarancija 😉

Nemanjina mama

Moram…
    Idem sad baš da mesim jedne posebne kiflice, kakve sigurno niste jeli 8) 😆
    Pa ćem da stavim:lol:

Nemanjina mama

Ups, pa ja ne znam da postavim sliku, otkad je renovirano 😕

Selena
    Član
    Selena

I ja bih da ubacim neku sliku,ali nece :neznam:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Iva&Lule;765510 wrote: Sinoc napravila Luki da ponese na piknik,kao i kolac sa visnjama :)))

Pizza puzici sa sunkom,ementalerom i parmezanom 😉

Kliknite na ovu slike,otvorice se album i postavite :)))):wink: 😉 😉

Selena
    Član
    Selena

Hvala Iva :-*

Evo skoro sam pravila kolac sa tikvicama.

Uploaded with ImageShack.us

Selena
    Član
    Selena

Ivo,a ovu pitu sam pravila po onom tvom receptu,pita sa lukom i sunkom!Bila je mljac :p

Uploaded with ImageShack.us

krissty
    Član
    krissty

Evo da se i ja pridružim ovoj temi, mislim gledajuci vase slike i djakonije ja sam onda jos u prvom osnovne,al polako, izveštiću se:))) Punjene tikvice i brza keks torta sa kupinama (oba recepta sa coolninarike, i tamo sam postavila slike)

krissty
    Član
    krissty

Danas smo ručali škarpinu u sosu od crnog vina:)

krissty
    Član
    krissty

Danas smo za ručak imali škarpinu u pelat sosu sa crnim vinom 😆

krissty
    Član
    krissty

I za dezert čokoladne kocke, za mm sa šlagom, a za mene bez, uz dobru crnu kafu

Dorothy
    Član
    Dorothy

Nisam bila na ovoj temi sto godina, pa evo me malo :-)))
    Belo meso, pomfrit i punjeni sampinjoni

Som u slanini i rizoto

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 544 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.