Ova tema sadrži 543 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 511 članaka - 511 do 525 (od 544 ukupno)

Sta kuvate danas? 3. deo

• Mikac
    Član
    Mikac

Njam, lepo zvuce ti mafini, samo je meni tu recimo sargarepa visak, ovo ostalo je super.
    Danas suljpa i to se tradicionalno jede dva dana, prvi dan redak, drugi zapecen.

MilicaCale

🙂 nema viska, sto vise sakrivenog voca i povrca, to bolje (a ukus sargarepe se ne oseca, a i odlicno se slaze sa cimetom :wink:)

Mikac
    Član
    Mikac

Juce opet skusa iz folije i vitaminska salata, dinstani sampinjoni i pileca supica.
    Danas pilece belo na grilu i rizoto sa povrcem, laganica, supa od juce ostala.

MilicaCale

evo, ja sinoc donela pilice, pa odmah i utrosila visak: obarila meso danas za paprikas i spremila i supu (i pastetu od mesa). Danas dodajem sopsku salatu a imam rostilj od juce, tako da necu morati da brinem…

Mikac
    Član
    Mikac

Juce musaka sa grilovanim tikvicama i mlevenim mesom,ostalo i za danas.po podne u planu kiflice sa sirom

MilicaCale

u medjuvremenu paprikas, pa grasak sa pavlakom i salatom od krastavaca… pa juce lagano: kajgana, dinstani sampinjoni i sopska salata
    danas supa sa knedlama i sos milaneze, sa pilecim mesom… imam ostatke od vise stvari, pa ponovo odmaram od kuvanja, ali uvih dana definitivno padaju i neke punjene tikvice, verovatno recept od mikac…

Mikac
    Član
    Mikac

njam njam
    ,i u subotu imali spagete bolognese, juce rostilj, danas cemo grasak i ostatke rostilja.

Mikac
    Član
    Mikac

Preksinoc palacinke da isprobamo novi dzem od jagoda
    Sinoc proja,pravila baka
    Danas djuvec sa ribicem,za veceru pita sa sirom,opet zivela baka

MilicaCale

bravo za baku !
    kod nas samo punjene tikvice (a la mikac) i supa sa knedlicama… ostalo se jede hladno, direktno iz frizidera

Mikac
    Član
    Mikac

Mi danas pohovane tikvice,jednom u sezoni da nam prodje volja, i supica pileca.

MilicaCale

i mi tako, po nekad ,da nam prodje volja, u protivnom nisu przene.
    a evo i puno ideja sa tikvicama: http://branka-mirkovic-kuvar.blogspot.com/?z

i brzinske „sarmice od zelja“ https://www.youtube.com/watch?v=oCW6yERQiS4

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Danas corba od raznog povrca. Ne mogu da odolim koliko ima jeftinog povrca na pijacu, a corbe svi volimo, pa i bebac! Stavim razno povrce, skuvam kratko, izblendiram, dodam neku fidu, ili ne, zavisi koliko je gusta i stvarno bude divno. A naseckam i celera, persuna, belog luka…
    Tikvice grilujem na pek papiru, mislim da bih se u momentu ugojila kao slonica kad bih pojela pohovane :)))))))))))))))) Trip! :)))))))))))))))

MilicaCale

corbice puno volimo, tako da su cesto vecera (pa ko je gladan, doda i sendvic) i ostanu i za rucak: bela pileca, krompir corba, paradajz corba, corba sa sampinjonima…
    tikvicama radim sta stignem :wink:. Sta cu kad volim. Evo, juce sam ih stavila u djuvec.
    znaci, sinoc sam neplanirano bila puno vredna, tako da sam spremila djuvec, supu, domacu pastetu i humus.
    za danas planiram i pitu sa visnjama (ako se namolimo da ocistimo visnje koje su se upravo razmrzle) i majonez od soje, koji se spremam da napravim vec dva meseca… (sta da radim kad puno volim domace namaze :))

Mikac
    Član
    Mikac

Joj Cale sto si ti vredna…
    kod nas juce slane palacinke sa sirom kecapom i sunkom, danas djuvec sa raznim povrcem i piletinom

MilicaCale

jesam, jednom u dve nedelje 😉
    kod nas danas identican djuvec 🙂

Gledanje 511 članaka - 511 do 525 (od 544 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.