Ova tema sadrži 543 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Olga Gromova 5 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 544 ukupno)

Sta kuvate danas? 3. deo

• MilicaCale

ja sam sinoc proju sa sirom i punjene tikvice, da imam za ova dva dana… a onda ide vikend i vise vremena za izmisljanje…

Mikac
    Član
    Mikac

I mi smo juce imali proju i neke ostatke uz to
    danas musaka sa tikvicama ,paradajzom i mlevenim mesanim mesom

MilicaCale

za vikend bili vredni: u subotu peceno pile (samo pile i so) i mesano povrce iz rerne
    juce skusa, dinstana sargarepa i pire, plus skuvan pasulj za danas… sto znaci da do vikenda kuvam jos jedan rucak, a onda idem u goste 😉

Mikac
    Član
    Mikac

Uh cale bas si bila vredna, sve lepo zvuci:)
    mi danas pilav i povrtna supica, za veceru zapeceni makaroni sa kobasicama, jajima, sirom, i paradajzom, njam njam

MilicaCale

i jos jedan dzem od kajsija juce. probala novi secer za dzemove od dolcele i cini mi se da radi isto tako dobro kao dzemfiks i dzemko. a sta kuvati za sutra?….

Mikac
    Član
    Mikac

Mmm, nama taj dzem baka pravi.
    Mi danas cufte u paradajz sosu

MilicaCale

sta cu kad moram sama 😉
    a za danas ipak sladak kupus (volim i nisam jela odaaavno)

Praslin
    Član
    Praslin

Danas smo za rucak imali fasirane, spanac, dinstanu sargarepu i zelenu salatu. Ja se najela zelenisa vise nego przenije i bas mi je „leglo“. ;]

Mikac
    Član
    Mikac

Mmm praslin lepo zvuci sve to.
    Mi spremali corbicu od raznog povrca ( sampinjoni,celer,sargarepa,blitva) i oradu pecenu u foliji,uz krompir salatu.mmm
    Sutra u planu ostatak corbe,paprike i tikvice punjene sirom,jajima i zacinima pa zapecene u rerni

Praslin
    Član
    Praslin

Mikac kako pravis tu corbu?

Kod nas danas losos iz rerne uz brokoli i krompir sa blitvom. Umesto salate sam smuckala neki preliv sa pavlakom i mirodjijom.

MilicaCale

mmmm, ukusno…
    kod nas djuvec i kiflice sa sirom za goste… planiramo dalje skitanje pa nam vise i ne treba 😉

Mikac
    Član
    Mikac

E praslin,vrlo jednostavno.izdinstam crni luk,dodam sitno seckane sampinjone,sargarepu,celer,i to dinstam sa malo vode. Kad omeksa,nalijem jos vode,dodam kocku za supu,ili druge zacine,kako kad.Onda napravim tanku hladnu zaprsku,u casu vode dodam kasiku brasna,razmutim i nalijem u serpu.Cekam ca provrije i dodam.sitno nasecenu blitvu,kojy se skuva dok corbica vrije.eto to je neka moja brza verzija.
    A da,zabroravila sam da pomenem krempitu,kojoj smo se svi obradovali i jeli jecvadana.

Praslin
    Član
    Praslin

Hvala Mikac. :-* Pravim ovih dana pa cu da javim kako je ispalo. ;]

MilicaCale

princes krofne. Preksinoc. Unistili smo ih brzinom svetlosti 😉
    danas supa sa knedlama, pohovano belo a’la baddy i dinstana sargarepa…
    sutra… boranija ili nesto sa tikvicama…

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Sta je a la baddy? Ja upravo muljam knedle sa sljivama, i to one skroz prave 🙂 Umesto kostica stavim po kasicicu secera sa cimetom da se istopi dok se kuvaju… Trudna sam, sta cu… :))))))))))))))

Gledanje 526 članaka - 526 do 540 (od 544 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.