Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

Ova tema sadrži 62 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 63 ukupno)

Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

• ocokoljic
    Član
    ocokoljic

Nadam se da će ova tema pomoći i meni i mnogim drugim mamama da reše svoje dileme u vezi ishrane i dojenja.

Treba izbegavati:Koka-kolu, čokoladu, vegetu,kupus,kelj,karfiol, grašak,pasulj,jagode i paradajz.

Dodajte ako znate šta još izaziva grčeve i smeta bebama.

lala
    Član
    lala

Koliko znam ni pečurke nisu dobre za doljije

Cvetic
    Član
    Cvetic

Treba bebe da pitamo 😆
    Salim se, ali nema oficijalnog spiska jer razlicite bebe ,razlicito reaguju na hranu koju mama ponjupa.Slazem se samo za kafu i mozda cokoladu a za sve ostalo, jela sam, nije imalo nikakvih posledica.
    Sa sinom sam pazila strasno,jela samo pirinac i belo pilece meso i pila vode i imao je grcice od 3ce do 6te nedelje.
    Sa cerkom sam jela sve, pila kafu, jela cokoladu i tajlandsku hranu, imala je grcice od 3ce do 6te nedelje. Hmmmm… :hmm: :hmm:
    Jedino ,jednom sam popila jaku kafu i ona nije spavala do kasno.Nije imala grcice ali je besnila do ponoci.

rozga
    Član
    rozga

Marku smeta crni luk…svez ili uprzen…Cula sam da hoce da smeta i majonez pa sam ga izbegavala. A imam utisak da mu ponekad smeta i riba…Sve zavisi od bebe.

lelly
    Član
    lelly

ukoliko pocnete da pretrazujete po internetu, literaturi ili slusate brojne savete na kraju ce vam se ishrana svesti na strogu dijetu koja podseca na bolesnicku, a ne na onu za dojilje. ja sam citajuci o ovoj temi neprestano nailazila na nove namirnice koje smetaju bebi, tako da se lista nepozeljnih namirnica prosirivala i prosirivalaaaa do unedogled. bila sam ocajna zbog bokijevih grceva, i onih dana kada je on imao najgore grceve ja skoro da nisam nista jela. to je bilo kada je on imao oko dve nedelje. jednog dana sam otvorila frizider i shvatila da sam za sve sto ima u njemu negde procitala ili cula da moze da izazove grceve. ja ne jedem skoro nista, a on i dalje ima grceve. onda sam sela i zdravorazumski zakljucila da ce mu vise skoditi ako gladujem, mislim kakvo ce mi onda biti mleko?! onda sam se opustila. bitno je da pratite sta smeta vasoj bebi i da to izbacite iz upotrebe. ima beba kojima ne smeta aspolutno nista, ni grasak, ni kupus, ni jagode. ima onih kojima smeta sve. jela sam i te ozloglasene jagode pre dva dana, pa boki nije uopste reagovao na to.

JecaN
    Član
    JecaN

Ono što sa mje izbegavala : pasulj, grašak, kupus, gazirane sokove.

lillyblue
    Član
    lillyblue

Meni se chini da Vuku nije smetalo nista sto pojedem. On je grcheve imao zbog nagomilanog vazduha u stomaku, jer je jeo jako halapljivo.

Fokica
    Član
    Fokica

Slazem se sa Cveticem da uopste nema pravila. Ja sam dok sam dojila oba deteta jela sve sto sam zelela i ono sto je na ozloglasenim listama i pila sam kafu kada sam htela. Nisam pila gazirano jer mi nije prijalo. A moja oba sina nisu imali grceve ni jedan jedini dan.

Tanja i Mia

I ja se slazem sa djevojkama koje kazu da nema pravila. Moja Mia nije imala grceva niti jedan jedini dan. Babica mi je pokazala polozaj u kome beba najlakse podrigne i to smo primjenjivali stalno. Ali i pored toga ja sam pazila sta sam jela. Svo vrijeme dok sam dojila jela sam izkljucivo laganu hranu koja nije imala nikakve zacine sem soli. Nisam pila gazirano, nisam jela grasak, pasulj, kupus, kelj, kisele stvari, citruse…… Kafu sam pila svo vrijeme ali nisam pretjerivala….

Mislim da je najvaznije da pratite svoju bebu i vidjecete sta joj smeta a sta ne….. Ako beba ima grceve i pored cinjenice da vi pazite sta jedete, onda nema smisla vise paziti…..

Nigdje nema tacan spisak namirnica koje ne bi trebale da jedete, tako da vam je ostavljeno na volju….

Tijancica
    Član
    Tijancica

A joj nema sta nisam citala da dojilje ne bi trebale jesti zbog grceva kod bebe. Pa cak i mlijeko i mlijecne proizvode?!!!
    Generalno ja sam shvatila da ono od hrane sto kod mene izaziva gasove kod nje izaziva grceve.

Tanja&Katia

Pazile mi ili ne, mislim da uglavnom sve bebe imaju grceve. Ja sam se cuvala da ne pijem gazirano, pasulj ni slucajno, i sve ostalo sto je Katji moglo da naskodi,pa na zalost nisam mogla da je sacuvam od prokletih grcica. Jedino sto sam primetila je kada sam relativno skoro jela malo kukuruza u salati, ona je to vece urlala kao kad je bila mala bebica.Da bih bila sigurna da je to bio uzrok placa, opet sam nakon nekog vremena uzela vrlo malo ponovilo se isto. Njoj to izgleda mnogo smeta, tako da vise :anene: kukuruz

bucko
    Član
    bucko

Ja sam na vise mjesta citala i vise puta gledala na tv da grcevi kod beba uopste nemaju veze sa ishranom majke. Bebe imaju grceve radi nerazvijenog, odnosno nerazradjenog sistema za varenje. I jedino sto moze da smeta bebi sto ste vi jeli jeste sto neka hrana daje specifican miris mlijeku pa beba moze da odbija da sisa. Meni to ima logike. I planiram da jedem sve kada pocnem da dojim svoju bebicu. A grceve nadam se da nece imati, a ako bude imao preguracem i to kao i svi drugi.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

I ja sam to planirala kao i ti Bucko, pa sam počela da razmišljam o promeni taktike i da nisšta ne jedem i onda shvatila da nema smisla (gladna sam, bre…..) On ima grčeve pa ima….i tu nema pomoći sem beskonačnog plakanja, ljuljanja,šetanja u krug, podrigivanja, mleka protiv kolika (nisam baš primetila da pomaže al kad kažu daj da poslušam-u svakom slučaju nije gore) i espumisan kapi-nama pomažu, najviše od svega navedenog.

bucko
    Član
    bucko

Anita, ja sam cula da je caj od kima super protiv grceva. Treba ti da ga pijes, a provjeri jos, ali mislim da i beba smije. Kazu da bas pomaze. A postoji i onaj Hippov caj protiv grceva, za bebe. Pa probaj i to. Nadam se da ce vam pomoci i da ce grcevi prestati! :-*

Emina
    Član
    Emina

Moj Isa ima uzasno jake grceve od 10-tog dana rodjenja 🙁
    Sve sto sam procitala da nesmije,izbacila sam iz ishrane,razliku ili intenzitet grceva nisam primijetila a o prestanku istih ni govora….

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 63 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.