Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

Ova tema sadrži 62 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 63 ukupno)

Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

• biki
    Član
    biki

Treba izbegavati sokove ,tipa sok od borovnice,pomorandze grejpfuta.Od voca grozdje takodje…Pasulj i grasak nikako,pa i paradajz izbegavati,to sve nekoh mesec dva u periodu kada beba ima grcice..

uniona
    Član
    uniona

ja ne pijem sok od pomorandze ili limuna, ne jedem pasulj, grasak i sl
    ali moje dete vec 2 noci uzastopno muku muci sa grcevima. a jela sam rizu i pecurke :neznam:
    sutra necu jesti pecurke pa cemo videti…

phoenix
    Član
    phoenix

Emina81 – 2/7/2008 16:40

Moj Isa ima uzasno jake grceve od 10-tog dana rodjenja 🙁
    Sve sto sam procitala da nesmije,izbacila sam iz ishrane,razliku ili intenzitet grceva nisam primijetila a o prestanku istih ni govora….

Isto tako i mi muku mucimo. Sta god da jedem, isto je, niti se smanjuju niti su gori. Uvek isto. Naravno, ne jedem to sto navodno ne bi trebalo, ali nema razlike.

Petra*
    Član
    Petra*

Ja stvarno mislim da ne utice to u tolikoj meri na grceve, NAZALOST. A i toliko se razlicito govori o toj temi, da mi samo smanjuje veru u to da bebama mozemo zaustaviti grceve. Ja sam prvo jako pazila, onda je Leon dobio grceve, koji su nestali poslednjih dana, a ja sam bas u to vreme pomislila: DODJAVOLA SA TIM STA TREBA JESTI A STA NE, JER NEMA VEZE SA MOZGOM! ON IMA GRCEVE BEZ OBZIRA! I popila sam i casu gaziranog pica, i pojela sam ponesto sto nadima stomak… I SAVRSENO SE NISTA NIJE DESILO da bih ja mogla da kazem: AHA! ETO TO JE ZBOG TOGA…

bucko
    Član
    bucko

Ja sam bas nedavno gledala neku emisiju gdje je jedan poznati dr pricao o grcevima kod beba. Oni se pojavljuju bez obzira na hranu koju majka jede, uopste nije poznat pravi uzrok nastajanja, ali pretpostavljaju da je uzrok jednostavno prilagodjavanje crijeva i organa sistema za varenje, tj. uspostavljanje funkcije. I na zalost, nema ppomoci dok sami ne prodju. Eventualno se moze malo pomoci cajevima, toplim oblogom i odredjenim polozajem bebe.

Angie
    Član
    Angie

Svasta sam cula sta treba a sta ne i kao pridrzavala sam se toga,medjutim nista nije pomagalo…nije on imao strasne grceve ali ih je imao i nije mogao da spava od njih,junacki je podnosio bol…sad kao da su prestali…nemam pojma…ponekad se samo probudi ali to nije nista kako je bilo…i osecam pod rukom kako mu rade creva…Jedino sto je meni pomagalo kod grceva je utopljavanje stomacica

Selena
    Član
    Selena

i ja mislim da ishrana mame nema mnogo veze sa grcevima kod beba.jedem skoro sve(sem belog luka). sreca pa mi sofia nije imala mnogo grceva(a nije ni prva cerkica).jedino se plasim da pijem kafu popodne jer sve mislim da mi onda sofia nece spavati uvece.

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

ja sam jela apsolutno sve a Ajla nikako nije imala grceve

SInCerITy
    Član
    SInCerITy

CInjenica je da ima hrane koja moze da zasmeta bebi, ali ja sam STROGO pazila sta jedem, i Tijana je opet dobila grceve sa nedelju dana i trajali su do 4 mjeseca, a cak do sestog mjeseca se se znali povremeno pojavljivati. Ona je jednostavno bila alava beba i gutala je previse vazduha. Tek sada je dovoljno velika da i kad se naguta vazduha da je ne muci u toj mjeri, mada sada cim sjedne podrigne ko prasence . :ruganje: :ruganje:

bidza
    Član
    bidza

E bas kako lelly kaze, dolazila sam u situacije da mi se nista ne jede jer mislim da od svega ima grceve, samo da zvezda mamina ne place! Mislim da to nema puno veze sa grcevima i da treba jesti sve i pratiti svoje dete. Meni su cak rekli da jagode ne jedem ne zbog grceva, vec zbog alergije koju beba moze da dobije preko mleka!?

Selena
    Član
    Selena

bidza – 23/7/2008 22:57 E bas kako lelly kaze, dolazila sam u situacije da mi se nista ne jede jer mislim da od svega ima grceve, samo da zvezda mamina ne place! Mislim da to nema puno veze sa grcevima i da treba jesti sve i pratiti svoje dete. Meni su cak rekli da jagode ne jedem ne zbog grceva, vec zbog alergije koju beba moze da dobije preko mleka!?

e ovo za jagode nisam znala.ja jagode bas puno jedem iako dojim,a sofia nije dobila alergiju.sreca moja!

bidza
    Član
    bidza

Pa naravno, jedi ih i dalje, mislim da je to cista glupost!

pirgo7
    Član
    pirgo7

u bolnici su nam rekli da izbjegavamo persun i mahunarke od kojih se stomak nadima. A i ako se pojede, treba popiti solju kamilice

Jelena D.
    Član
    Jelena D.

Moja beba je imala grčeve od druge do šeste nedelje. Jesam pazila šta jedem, ali ne opsesivno. Davala sam joj Espumisan kapi i Bibilibi čaj sa komoračem i kimom, lepo je prduckala i to je to. U tom periodu grčeva samo smo jednom legli nešto kasnije. Kapi sam joj davala dva puta dnevno, a čaj kad je htela da ga pije, bez pravila. Koristili smo i onaj mali termofor za stomačić, mada po meni je ključna stvar noskanje, i to onako preko ruke, kad je njen stomačić naslonjen na vašu ruku pa ga sama svojom težinom pritiska. Tada i podrigne i isprducka se. Grašak sam počela da jedem pre dva meseca, kao i kukuruz. Još pasulj i kupus nisam jela, a ni ne žurim, ne obožavam ih baš…

bidza
    Član
    bidza

Moj beban je pomalo poceo da jede pa sam kupila knjigu “ Od prvog obroka do skolske uzine“-Prim dr med Jasminka Komnenovic, ima nesto i o ishrani dojilja, gde kaze da hrana jakog mirisa – luk, kupus, karfiol- pasulj i zacini mogu mleko da ucine neprijatnim pa da kod nekih beba izazovu uznemirenost. Ima jos dosta saveta za ishranu dojilja. Knjiga je u Beogradu najjeftinija na trafikama „Futura plus“, pa mame koje tek pocinju mogu svasta korisno da saznaju.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 63 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.