Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

Ova tema sadrži 62 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 63 ukupno)

Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

• ana26
    Član
    ana26

ja sam jela sve kao i obicno, i pasulj i grasak i luk i mlecne proizvode (za sve to kazu da kao stvara grceve kod beba) a Miroslav nikad nije imao problema sa stomakom. Ni grceve ni gasove
    TAko da ja nesto ne verujem u bilo kakvu vezu izmedju to dvoje
    Ali, iskustva se razlikuju… :neznam:

olga75
    Član
    olga75

Ja nikad nisam preterano pazila na hranu, izbegavala sam namirnice koje nadimaju i beli luk.Marija je imala grceve ali nisu bili strasi osim jednu noc.Taj dan sam ja pojela dva parceta strudle sa makom.Ta noc nam je bila paklena.kvasac i mak su je bas izmucili.Eto , da znata 🙂

janamala
    Član
    janamala

Ja od pocetka sve jedem, a moja beba koja ima mesec dana, do sada nije imala grceve. Meni su odmah na pocdetku savetovali da ukoliko meni ne smeta neka hrana posebno, slobodno smem da jedem, a da ce se beba navici na razlicite ukuse u samom startu.

ivaivana
    Član
    ivaivana

ja nisam pazila sve sam jela , a moja beba nije imala grceve, ali kako kazu nase mame ni ja ni moj muz nismo imali grceve, mozda je genetika.

baca
    Član
    baca

Ja sam bogami vodila racuna sta jedem pa je opet prevriskala prva tri meseca. Nisam jela kupus,grasak,pasulj,nisam pila sok od citrusa i tako…Ako je hoce grcevi mozes da dubis na glavi nema pomoci. Mi smo probali sve zivo sto smo culi i nista nije pomoglo dok jednostavno sami nisu prestali. Srecno

Irena84
    Član
    Irena84

Nisam sigurna da li postoji ova tema, pa sam odlucila da prije svega svoje nedoumice pokusam da rijesim ovom temom pa samim tim mozda i da pomognem nekoj od vas drage mame 🙂

Irena84
    Član
    Irena84

Dobar danvece 🙂 Evo moja stasa ima 3 nedelje i jedan dan, i ja sam pravo da vam kazem u nedoumici oko toga sta mame koje doje treba da jedu da im to ne bi uticalo na mlijeko, jer kako kazu to sve sto mi pojedemo ide u mlijko i moze da stvara probleme bebi sa stomakom… Ja znam samo koliko sam mogla da procitam da je lose da jedemo pasulj (sto je i logicno) i cak grasak, ali mislim dagrasak kao grasak ne nadima… a ja ga bas voli, i moram da vam kazem da mi je dosadilo da jedem samo neke sendvice sa pavlakom jogurt sir, mlijeko… uzeljela sam se da skuvam rucak neki fini na kasiku, cak kazu da ne valja ni kupus, , da ne valja ni pomorandza, ni kiselo ni slano ni ljuto ( ali ajde… ovo nesto ima logike…) smijemo meso ribu krompir i oriz jel… tako nekako dodje 🙁 Ako neka ima neki savjet ili neko iskustvo voljela bih da to podijeli sa nama… poz!

MyTickerScript.com Ticker

simona78
    Član
    simona78

Irena, imas ovu temu na ovom linku

http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=4655&posts=50#M690619

Pozzzzzzzz!!!

Fifika
    Član
    Fifika

Irena84, moj bekac ima 50dana. Nema neke jake grceve kao sto je imala cerkica. Ali ja vodim racuna o ishrani. Npr ja ne jedem pasulj,kupus,grasak,brokoli,boraniju,luk, pomorandze,limun, gazirano,ljuto. Moj jelovnik se svodi na : meso(piletina,junetina,malo ribe),krompir,pirinac, supice razne -domace i iz kesice, blitvu,spanac,suvo voce, jedem badem(mada neko kaze da jezgrasto voce treba izbegavati),banane,jabuke,musli,cajeve (do 2 solje dnevno),voda oko 2l dnevno, 1 kafa ujutro, za salatu cvekla sveza rendana,nekad narendam i sargarepu i celer ili rotkvu….Takodje ,smanjila sam unos mleka na 1 solju dnevno jer sam primetila kad se nalokam mleka da se bekac tog dana namuci od grcica. Ja ti nabacah kao u kontejner 🙂 Nadam se da ti nece biti problem da se snadjes

Fifika
    Član
    Fifika

Zaboravih da ti kazem pijem ujutro i uvece instant caj za dojilje Hipp,jer on podstice laktacuju i ujedno ublazava grceve bebi. i da, neki strucnjaci smatraju da grcevi nemaju mnogo veze sa majcinom ishranom,vec da se ne zna tacan uzrok njihove pojave…. ko ce ga znati :neznam: Ja sam primetila da kad mi uvece dolaze gosti koji su malo bucniji da mi je bekac te noci dosta uznemiren i place kao da ima grceve. Kazu da beba ne moze da svari sve te informacije. Pozdrav

Irena84
    Član
    Irena84

Dobro vece Fifika, i ja sam primijetila da moja sveki kad dodje ona sve vice kad prica navece sa njom sve umjesto polako, jer ona uglavnom navece spava do 67 sati, ona kad se beba budi sve vice, citala sam da to bas lose utice na bebu… treba lagano da se sa njom "komunicira" A za hranu pa cula sam i ja bas dosta toga sto si navela, mada ja popijem malo vode nesto u zadnjh nekoliko dana , a trabala bih vise 🙁 E vidis nisam znala za grasak a danas sam ga jela u supici pa je plakala vidis ima sigurno toga, mlijeko sam pila radi mog mlijeka mada taman cu i njega da izbacim.cula sam da ima taj caj da se kupi, u apoteci vjerovatno ma,samo da mm kaze instant caj za dojilje…jel? E ja ponekad sam uzela poslije rucka malu casicu coca cole, mozda je i od toga, . Hvala nisi mi nista "natrpala" mnogo znaci ovako neki savjet! Hvala od srca. :*

Glitter Photos
    [Glitterfy.com – *Glitter Photos*]

MyTickerScript.com Ticker

gsavin
    Član
    gsavin

Cao svima,moja devojcica ima 4 mes. i ponekad jos uvek zna biti grcica kad pojedem nesto teze (npr.suhomesnato),a imali smo bas problema sa njima konstantno do 3mes.Ja sam mleko skroz izbacila zbog laktoze koja joj stvara nadutost jer oni jos nemaju dovoljno enzima koji razlaze laktozu,a ono mleko bez laktoze mi je grozno pa ne mogu da ga pijem,isto kao i Fifika,izbacila sam sve mahunarke,zeljaste biljke,zacinjeno….Problem mi je sto se sa jelovnikom stalno vrtim u krug,ne znam ni sta bi vise jela,obavezno pazim da u toku dana uzmem i voce,a izbor se svede na jabuku i bananu.Ali sta je tu je,samo da ona nema grceve,bar jos dok joj ne sazre probavni sistem.Da,nama jako pomaze BEBIBION.
    Sto se buke tice,da,jako utice,moja devojcica se rasplace kad ja glasnije iz sobe govorim sa muzem koji je u kuhinji,napravi tako tuznu facu i u plac,a primetila sam da i kad dodju nepoznati ili manje poznati gosti i odmah joj pocnu prilaziti sa :“Jao,pa gde si ti“ i rukama prema njoj,rasplace se,a ranije to nije radila.Valjda neka bebeca faza u razvoju.

Milica81
    Član
    Milica81

Irenice mila, ja sam sa Lukom potpuno bila izbacila iz ishrane: pasulj, grasak, boraniju, kupus, rastan, brokoli. Od voca limun, pomorandzu. Sve gazirano, ljuto, kiselo, luk svjezi (moze kuvan u hrani) crni i bijeli, kafu, cak i cokoladu jer je od nje plakao. I slatko mlijeko. Sto se tice hippovog caja za dojilje, meni, tj. Luki, nije prijao nikako – bacila sam ga.
    I sikili smo 8 mjeseci bez grceva. Sad ne znam je li to bilo zahvaljujuci ovoj svojevrsnoj dijeti ili slucajno, ali predlazem ti da pokusas… stvarno vrijedi.

Ja cu opet tako probati 🙂

Ljubim te!!! I Stasu!!! Srecno!!!

Vranjanka
    Član
    Vranjanka

Ja nisam nista posebno pazila oko ishrane, mada je bilo kraj proleca-leto kad se Sara rodila pa sam retko kuvala. Znaci uglavnom laka hrana. Nisam jela ljuto, kiselo, slano (ustvari jela sam normalno slano), slatko nisam izbegavala, kafu sam pila (mislila sam da joj smeta da spava pa jedno vreme nisam pila ali nema veze, opet je slabo spavala – mucili su je grcevi), mlecne proizvode sam jela i pila. A sto se guzve i uticaja na Saru tice – kad god smo imali goste propatili smo tu vecer i naredni dan, imala je nocne more i plakala, dakle ne podnosi guzvu. Mi troje zivimo sami tako da je sasvim logicno da se navikla na tih zivot. Smetalo joj je cak i glasno obracanje, uvek se strecne i uplasi.

Madre
    Član
    Madre

Moj malac ima mjesec i po i takodje ima grceve i to uvece od 20-22 h.Izbjegavam samo grah i zacinjeno,a ostalo sve jedem.I nekad su jaci a nekad slabiji .Pomaze nosanje,ljuljanje na nogama,dajem mu hipp caj za probavu,ali smatram da je to uzalud i da ce grcevi proci za mjesec ili 2.A sto neko rece kad bih birala izmedju svega sto nadima i sto bebi smeta,ne bih imala sta jesti.Uz to bi mi se i mlijeko povuklo,jer ne moze nadolaziti od zraka.nego jedem sve,a kad dodju grcevi,pomazem mu koliko mogu da iz preboli.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 63 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.