Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

Ova tema sadrži 62 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ushtipak 6 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 61 članka - 61 do 63 (od 63 ukupno)

Šta mame koje doje ne treba da jedu zbog grčeva

• katarinam
    Član
    katarinam

Evo jos jedan savet, mozda nekome pomogne… Pre neki dan sam vodila bebu na kontrolu i dr me je pitala da li je placljiva beba pa sam pomenula da povremeno, a narocito uvece ima grceve. Ona mi je tada rekla da najverovatnije nisu grcevi vec joj je stalno prepunjen stomak posto je primetila da je stomacic napet, a i dodala je poprilicno – 1300g za mesec dana, a ima i logike jer je bljuckala dosta posle svakog obroka. Onda mi je dr savetovala da je dojim samo po 10min svaku dojku i odkad tako radim nema vise ni plakanja ni bljuckanja… Mada sve ovo sto ste naveli od hrane da izaziva grceve i sama izbegavam, ali nisam primetila da to ima nekog efekta…

jecasmile
    Član
    jecasmile

Pozdrav,
    Moze li neko da mi objasni zasto majka ne sme da jede tu hranu dok doji?
    Po mom misljenju od mahunarki moze da se naduje samo majka,hrana dolazi do bebe kao majcino mleko. Mleko se stvara u mlecnim zlezdama normalno bez obzira sta ona pojela i uvek je istog sastava. Hranjive materije se resorbuju iz majcinog digestivnog trakta u vidu glukoze i kao minerali i u tom obliku idu u krvotok i dalje do celija koje je koriste . Toliko se secam iz fiziologihe. Ako neko moze da mi objasni zasto odredjena hrana nije dobra bila bih mu zahvalna. Rado cu uvaziti logicno objasnje. Jako sam radoznala,ali za sad mi to sve deluje kao bapske price. Hvala puno.

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Radi se o alergijskoj reakciji deteta na elemente ili jedinjenja u hrani koje ne moze da svari, a koji prodiru u krvotok, pa samim tim i u mleko (sumpor iz luka, kupusa, belog luka, prokelja, karfiola, zatim sastojci zacina, narocito bibera, ljute paprike itd). Dakle nije logika sta nadima mene mora nadimati i dete, vec beba osim grceva moze ispoljiti i osip, suvu kozu, zelenu stolicu, sluzavu stolicu (i kombinaciju te dve), uznemirenost, neutesno plakanje, povlacenje kolena uz vrisku. Ako prepoznate neke od ovih simptoma, setite se sta ste jeli dva do sest sati ranije, pa to izbegavajte. Inace, hraniti se zdravo i raznovrsno u svakom slucaju je dobro. Pozdrav 🙂

Gledanje 61 članka - 61 do 63 (od 63 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.