Ova tema sadrži 19 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MilicaCale 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Šta pokloniti?

• Lula
    Član
    Lula

Imam jedni pitanjce i molbu za sve one koji žele da mi pomognu u pronalaženju ideje za kupovinu poklona.
    Želela bih da u kupim poklon pedijatrici svoje dece. Znam, mnogi će možda reći zašto kad je to njen posao i ona za to prima platu. Naime, priča je sledeća. Mi imamo izabranog lekara u Domu zdravlja. Ali, kada je moja starija devojčica pre tri godine završila u bolnici zbog dehidratacije usred proliva tamo nas je primila doktorka koja se svojom ljubaznošću i po tome sa koliko odgovornosti radi svoj posao mnogo razlikuje od svih koje sam do tada upoznala. Toliko sam poverenje stekla u nju da sam je zamolila da mi da broj telefona i pitala je da li u buduće možemo da se javljamo njoj. Sećam se njenih reči “ U opisu mog posla nije da radim sa decom koja ne leže na odeljenju, ali šta da vam kažem, pozovite me a meni moral i lekarska etika neće dozvoliti da vas vratim.“ Od tog dana tu je za nas kad god je pozovem, ni rod ni pomozi Bog (što kažu naši stariji) a prihvatila nas je kao da se znamo sto godina.
    Imam žarku želju da joj poklonim nešto za sećanje, ali razmišljam šta. S druge strane bojim se njene reakcije. Šta ako se uvredi i kaže da joj se više ne javljmao. Mnogo mi znače njeni saveti i bojim se da je kao dobrog stručnjaka ne izgubimo. Na um mi pada neka dobra knjiga pa da napišem posvetu. Šta vi mislite?
    Volela bih da mi pomognete i kažete svoje mišljenje, da li pogrešno razmišljam kad kažem da se plašim njene reakcije? Kako biste vi postupili da ste na mom mestu?
    Malo sam odužila, izvinite, ali sve iz razloga da pojasnim situaciju. Unapred hvala svima :-*

srecna mama

Lula, buduci da ne poznajes osobu toliko da bi mogla pogoditi njen ukus, znaci, neki parfem ili odevni predmet ne dolazi obzir.Barem ja tako razmisljam, knjiga je po meni bas kao sto si rekla jako dobro resenje,ili recimo neka lepa bonbonjera.Milslim da ne bi trebalo da preterujes sa poklonima jer opet bi to mogao biti mac sa dve ostrice, znaci da pomisli da na neki nacin trazite potvrdu od nje da je tu uvek za vas.A, naravno opet ni nesto sto bi je potcenilo. E, sad,pitanje je i koja knjiga?Jesi li razmisljala o tome?

srecna mama

Inace, i da dodam da se i ja teko cesto soecam kada nam neko ucini vise od ocekivanog, mada opet, pitanje je sta je danas ocekivano, sta ne.Nazalost, danas mnogi ne rade svoj posao, pa onda kada nam ucine malo vise, ili ono sto im je u opisu posla, zahvalni smo do neba.Iskreno, i ja sam ponekad nosila cokoladu i kafu lekarima, jednostavno covek oseti potrebu da im se zahvali i na taj nacin, jer malo je onih koji su spremni da ucine nesto sto im lekarska etika nalaze.Cast izuzecima naravno, evo nasa Nakica kako je tu za sve nas;)))
    Milsim da se nece uvrediti ako uz poklon koji budes dala kazes da je to nesto kao znak zahvalnosti..Uostalom, znas i sama.

nakica
    Član
    nakica

Srecna mama, hvala ti na ovim, stvarno prelepim recima…Eto, meni je to sasvim dovoljno…najveca nagrada mi je kada se vrati pacijent posle par dana ili pozove samo da mi kaze da mu je mnogo bolje…verujte mi, nema vece srece i poklona od toga za mene!

njamiii
    Član
    njamiii

Lula skroz razumem kako se osecas. Ja sam tako operisana od svega toga, da kada se nadjem u tako nekoj situaciji osecam se kao da me neko polio kofom ….. E toliko neprijatno. Sad za detetov rodjendan sam odnela po cokoladu pedijatru i orl lekarki i njihovim sestricama, potrefilo se da smo bas na rodjendan dobili antibiotike, pa da posluzimo i osecala sam se kao najgori kriminalac. Bas sam bila u grcu da se ne uvrede, a uvek su tu stvarno i trude se obe, pa eto, nekako covek valjda ima potrebu da ucini nesto lepo, da se nekako zahvali i da stavi do znanja da ceni njihov trud.

Ja nekako vise cenim trud i ideju od samog poklona, tako da ja uvek glasam za one sa nekim licnim pecatom, npr. za novu godinu cemo doktorkama da napravimo neku razgledicu, neki crtez ili cak otisak u glinamolu, skupljamo kestenje sad, pa mozda napravimo nesto i od njega… U svakom slucaju nesto cime mogu da ukrase ordinaciju. Ja bih se tako nekom poklonu bas obradovala, mnogo vise nego parfemu itd. (to je rezervisano za mm-a). Naravno, knjiga sa nekom slatkom posvetom je uvek lep poklon i ona takodje zahteva trudi i angazovanje, jer treba pronaci tu neku koja pase uz onoga kome je namenjena. Ja sam recimo pre par nedelja dobila na poklon knjigu „Kako da ubijete svoga muza (i ostali korisni saveti za domacice)“, i mogu ti reci da je poklon bio pravi pogodak 😉 A videla sam u knjizari i neku sa svekrvama 🙂
    Neko cvece u saksijici isto nije lose, moze takodje da ulepsa ordinaciju, jos kada bi decica recimo ukrasila saksiju nekim svojim remek delom bilo bi jos lepse. Mada cvece moze da bude i obavezujuce jer zahteva odrzavanje.
    Mislim da svaki poklon na kome tvoja deca ostave svoj pecat ne moze da bude promasaj, zena se sigurno nece uvrediti jer takav poklon moze samo da laska.

MilicaCale

jao, lula, ne znam sta da ti kazem. Meni je bas neprijatno da dajem lekaru poklon, kad da nosim mito. Ali, mozda ne bi bilo lose da joj nosite poklon za novu godinu i osmi mart, Ti pokloni se ne odbijaju, a znace (a ovako, bez povoda, ne bi znala kako da dam). Sad si mi dala ideju, moracemo i mi nasoj „kokiki“ da odnesemo nesto za osmi mart, bas je zasluzila, divna je.

Inace, za takav poklon mislim da je knjiga fina ideje, ili cvece. To, verovatno, ne bi odbila (znam da ja ne bi)

I sad sam se setila, nakice, a gde radis? mozda smo se nekad i srele.

nakica
    Član
    nakica

Milice, trenutno sam u DZ, na opstoj…ako ti trebam (ne daj Boze), posalji pp 🙂

MilicaCale

e, stvarno. Onda se nismo srele. Upoznale smo jednu finu mldju dr na decijem, zato sam pitala. Tamo sam isla kod jedne, starije dr (odlicna, nemam primedbe), a sad imam izabranog lekara u lokalnoj ambulanti) Hvala, u svakom slucaju

nakica
    Član
    nakica

Izvini, u koju ambulantu ides, ako ne pitam previse?

malisha75
    Član
    malisha75

Baš je lepo čuti da je neko toliko zadovoljan svojim lekarom.
    U opisanoj situaciji mislim da je najprikladniji poklon nešto što nema veliku materijalnu vrednost, ne troši se, i ima lični pečat. Bombonjere, kafe, parfemi, za mene su prilično bezlični, čovek ih pojede, popije, potroši i posle se ni ne seća ko mu je i šta poklonio.
    Lula, ne znam kolika su ti deca, i šta umeju da naprave, ali bilo šta što oni naprave sigurno bi lepo krasilo doktorkinu ordinaciju!
    Možete recimo da smislite nešto i napišete bojama za keramiku na šolji. Svi piju na poslu čaj ili kafu i jedna dečijom rukom ukrašena šolja bi sigurno razveselila dr.

Moje dete je na žalost posle rođenja imalo sepsu. Posle par dana su nas iz porodilišta prebacili na dečije odeljenje. Iskustvo je bilo jako stresno i dugo mi je trebalo da se psihički oporavim. Ali, osoblje (pre svega sestre) na dečijem odeljenju (za razliku od pedijatra u porodilištu) je bilo divno i posle nekog vremena imala sam potrebu da im se zahvalim. Od nekoliko prvih bebinih fotografija koje su slikane u bolnici (na nekima se vide i neke sestre) napravila sam jednu fotografiju u vidu stripa, sa propratnim tekstom koji opisuje našu priču, u početku punu brige, a kasnije punu dogodovština i smešnih situacija. Poslednja u nizu fotografija je ona na kojoj moje dete ima mesec dana, zdravo je, pravo, buckasto, smeši se i „kaže“ HVALA. Uramila sam fotografiju i odnela im kada smo išli na kontrolu. Bili su oduševljeni.

MilicaCale

nakice, naravno da nije. Idem u liru (isla sam cela dva puta), zato sto je najbliza.

nakica
    Član
    nakica

Milice, pitala sam tek onako gde idete…ali ne znam bas mnogo osoblje lire… 🙂

baky
    Član
    baky

Milice i mi idemo u Liru, verovatno smo kod iste doktorke, stvarno je divna 🙂 🙂 🙂

Nakice i ti si iz Nisa?

nakica
    Član
    nakica

da, iz Nisa sam 🙂

baky
    Član
    baky

🙂

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 20 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.