Ova tema sadrži 480 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  AlexSandra 4 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 481 ukupno)

Sta poneti u porodiliste

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Ja jos malo ulazim u 9 mesec ,i ja sam u mojoj bolnici dobila spisak sta trebam da ponesem u porodiliste pa cu to napisati mozda nekom posluzi: 2 spavacice,2 pidzame,carape,bade mantil frotirski posle tusiranja,jedan tanji penjoar,ulosci sto se koriste posle porodjaja oni sa vatom i gazom 4 pakovanja(kupuju se ovde iskljucivo u apoteci),papuce,cetkica za zube,gel za tusiranje,2 velika peskira i jedan mali,brusvalteri za dojenje i ulosi ako mleko curi,fen za kosu,neseser u kojem je sve za licnu higijenu,karta iz laboratorije koja ste krvna grupa,jedan toplomer,gacice za jednokratnu upotrebu oko 10 komada,jastuk za dojenje bebe(to traze ovde) ja mislim da je to to seticu se ja jos ja sam uglavnom sve kupila spremila,oprala ispeglala .

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

za bebu: 1 paket pampers pelana za novorodjencad,6 bodica,4-5 zekica,6 portiklica(to traze isto),2 velika peskira,4-5 para carapica,2-3 kapice,3 pidzamice,digitalni toplomer za bebu(za majki moze i obican),sterilna gaza,jod(za pupcic),nama je ovde obavezna i ona auto sedelica za auto,odelce kad beba izlazi iz porodilista,ja sam kupila i skafander mali posto ce se roditi u zimu,nadam se da sam vam barem malo pomogla :caos:

Prex
    Član
    Prex

Ivana super sto si pokrenula tu temu posebno, jer ja sam upravo caskala o tome sa pikolom u drugoj temi (stvari za bebu).
    Pored onoga sto mi je pikola tamo savetovala da spakujem, sa tvog spiska izdvajam i fen za kosu, nikad mi ne bi palo na pamet da spakujem a definitivno treba. 🙂 Hvala.

sakicar
    Član
    sakicar

Na sve tvoje stvari dodala bih cesalj za kosu i carapice da ti ne bude hladno, kao i vlazne maramice.

Sve je to lepo Ivana, ali ovde kod nas, ne smes cak ni sviju spavacicu da poneses, nego ti tamo daju neku njihovu pocepanu, razdrljanu,veliku….uzas, a o uslovima u bolnici i da ne pricam.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

da zaboravila sam i carape da napisem a vec sam i to pripremila,mada drage dame moja snaja se u frontu porodila i morala je i toalet papir da ponese,tako spakujete koju rolnu i toga,meni se toalet papir ne nalazi na spisku ,ali vidite kod nas mora. 🙁

Standzi
    Član
    Standzi

ja sam porodilistu skoro sve dobila,nosila sam samo par sitnica koje mi na kraju nisu ni trebale 🙄 vazno mi je bilo cetkica za zube,meni nesto za obuci, a ostalo sam ama bas SVE dobila u bolnici!

May05
    Član
    May05

ja sam se porodila u austriji tako da mi je trebalo samo,ogrtac,papuce kad se kupam,neseser sa licnom higijenom,carape,ulosci za dojilje,cd sa muzikom koju zelim da slusam dok se poradjam,mada mi nije bilo do muzike,pa nisam ni nosila,ali zato mi je babica pustila mozrta da slusam dok se poradjam(,kad nisam i nju i mozarta poslala gdje ne treba) ,i to je to,a za bebu mi nije nista trebalo,gacice,uloske,peskire(mada sam ja svoje donijela),spavacica,pampers,odjeca za bebu,i sve ostalo sam imala u bolnici,ali da ste vi mene vidjela kad sam posla u bolnicu, sta sam sve spakovala, mm je pao od smijeha :ruganje: :ruganje: ja mislila meni ovdje treba sve sto i u bosni u bolnici,cak sam i toalet papir htjela da nosim,jer u bosni i to moras da nosis kad podjes u bolnicu.sreca moja pa nisam nosila,a i pola stvari sam vratila,moja pidzama mi je treba samo dok nisam posla da se poradjam, posle sam morala njihovo da obucem.

May05
    Član
    May05

deni znam o cemu pricas,neznam odakle si ali i u bosni je isto tako,bolje mozes pricati sa doktorom nego sa obicnom medicinskom sestrom,toliko se nesto dizu da nemam pojma sta glume,a o higijeni da ne pricam,meni je drago sto sam se porodila u austriji bas iz tih razloga,zbog higijene i osblja,koje je stvarno ljubazno,madam ti moram priznati kako me jedna sestra iznervirala,imala sam nesto poput zlijezde ispod pazuha,a nisam znala da se to desi kad mlijeko pocne nadolaziti,i ja jadna sva se preznojavam jer neznam dobro jezik,a ona mene muci,usput mi je trebala flasica za mlijeko a ona mi govori da je u frizideru a ja nemam pojma kako se kaze frizider na njemacki,zove drugu sestru,i ona mi da flasicu,posle joj opet objasnjavam da me boli ispod pazuha,kad ona na nas jezik mene pita a od kad vas boli,mozes mislit krave,a austrijanke se trude da se samnom nekako sprazume,sve polako pricaju nebi li ja skontala sta me ustvari pitaju,ali takav je nas narod,da je bio neko sa njom ja bi rekla nesmije da prica nas jezik ali mi smo bile same :neznam: :klanjam:

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Milena moj muz je zaista sve organizovao kako treba,mada ja nisam imala nista protiv toga da budem u sobi sa drugim porodiljama,ali posto ce on uzeti mesec dana odmora kad se porodim da mi pomogne oko bebe,i prisustvovace porodjaju,on je hteo sobu za nas troje,mene,njega i bebu i ovde je zaista skupo ali kaze da sam zasluzila,porodicu se pomocu epidurala i tako mada otom potom videcu kako ce se stvari odvojati,ali bitno mi je ono sto je bilo do mene ja sam sve sredila i odradila sad uzivam!!!

dr Avluela

Evo sta ja treba da nosim: spavacice ,donji ves,grudnjak za dojlje,pribor za licnu higijenu,1 odelce za bebu,korpa za prenos bebe.
    Sve ostalo mi daju tamo. Ivana kod mene ima i frizerski salon u klinici :caos:

katarina
    Član
    katarina

Stanislava moram da prekomentarisem…
    I ja sam se porodila ovde u Nemackoj i isla sam 2 meseca na pripremu,vezbe..dobila sam spisak gde sam trebala cim udjem u 9 mesec da mi torba bude pripremljena…a spisak se satojao od:
    Bademantil
    2 spavacice
    trenerka za preko dana
    2 brushaltera za doilje sa uloscima
    papuce,
    kozmetika…
    2 peskira(mada ima i u bolnici pa ko kako oce)
    carape i jedne debele
    donji ves

za bebu:
    bodi
    par zekica
    carape i kapice
    korpa za bebu
    Tacno je da oni imaju stvari za bebu al je to vec noseno i nisam dozvolila da joj to oblace,znaci novo ne dobijas al dok si u bolnici oblace bebe ako nemas svoje inace svoju bebu od drugog dana ti oblacis i kupas u bolnici a sestre posmatraju kako radis…
    Ja sam dobila za vreme porodjaja njihovu spavacicu onu sto se vezuje pozadi i njihove carape a sledeceg dana sama se kupas i svoje stvari oblacis…
    Opet kazem tacno je da bolnica ima sve al to se daje onima koji nisu uspeli da spakuku torbu i napominjem nista nije novo…
    I ja sam bila u Privatnoj klinici i imala sam svoju sobu sa kupatilom i nosili mi obroke u sobi i mm je bio sve vreme tu…a dobila sam probe kreme i pampers ali samo probe…..
    Stanislava nemogu da verujem da su ti sve dali..jedino ako nisi bila spremna i nisi spakovala torbu..

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Katarina i ovde je tako i ja dobila spisak,a bogami ako je tako kao sto pises da ti daju sve iznoseno pa jos i za bebu ja ne mogu puno sam gadljiva ,ok spavacica ta sto ti daju kad se poradjas ali ovo ostalo bogami,peskiri,spavacice ja to nemogu pa ko zna koliko je zena nosilo to pre mene,pa treba da se cesem ko majmunce u bolnici,ni moja snaja sto se porodila u Beogradu nije htela da cuje njihovu spavacicu da obuce,svaki dan moja sestra i brat isli i uzimali sta je za pranje nosili kuci,i donosili joj cisto,a sve sto je kod tebe na spisku tako sam i ja dobila i pise naravno da se ponese fen za kosu ostalo je sve identicno,cak pise da se torba spakuje tri nedelje pre termina e tako je ovde.

ada
    Član
    ada

I ja sam se porodila u Svedskoj i kao i Stanislava dobila sam sve,ali bukvalno sve tako da skoro nista od svojih stvari nisam ni upotrijebila iako sam ih spremila i ponijela,za bebu su mi dali takode sve,od pelena,kremica,bodica i jos milion stvari da ne nabrajam.Ovdje jedino sto trebate ponijeti to je odjeca za bebu u kojoj ce izaci iz bolnice,stolica za auto,ono sto cete vi obuci pri izlasku iz bolnice i naravno pribor za licnu higijenu.Ne znam kako je na drugim mjestima ali ovdje je tako!!! :neznam:

katarina
    Član
    katarina

Da ado opet napominjem i ovde u Nemackoj sve daju al to je vec noseno znaci nije novo al je cisto..zato vam i kazu da kad izadjete iz bolnice morate imati svoje stvari nakon vas koristi ih neko drugi opet…ja posto nisam htela da moje dete prvi dan i prvi put obuce nesto sto je vec noseno ponela sam svarcice sa sobom i oblacis bebu kako ti hoces….

ada
    Član
    ada

Znam Katarina ali ovdje ne dozvoljavaju da oblacis svoje stvari!I ja sam sve bila ponijela ali sam ih morala vratiti jer je takva procedura ovdje!!! :neznam:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 481 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.