Ova tema sadrži 480 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  AlexSandra 7 godine ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 481 ukupno)

Sta poneti u porodiliste

• Standzi
    Član
    Standzi

katarina ,ja nikakav spisak nisam dobila jer mi nije trebao! imala sam moju babicu koja me je obilazila cak i pre porodjaja da caskamo o svemu i naravno i o tome,rekla mi je sta treba da ponesem a sta ne! iskreno zena kaze nema potrebe da nosis ovo ,ni ono,poslusala sam je nisam pogresila,pametnija je ona od parceta papira! nisam bila u posebnom apartmanu jer moja beba i ja nismo nista bolje i cistije od ostalih zena i beba pa da moram da se izolujem,moj muz je hteo,predlozio mi ali ja nisam imala potrebu za tim,jer volim drustvo! imam vremena kod kuce da budem „na miru“.
    a vi ako ste vec bile u apartmanima gde je sve snabdeveno ,cak i krevet sa vaseg dragom,sto vas nisu onda i pelenama snabdeli kad su vas (ili ce tek) sluzili kao princeze??tek vi onda ne treba nista da ponesete! ispade da vama treba vise nego nama!
    ja sam imala svoju torbu spremnljenu,nista mi nije falilo,imam predivne slike,bila sam super usluzena i zbrinuta,da nemam reci…

Standzi
    Član
    Standzi

ada – 11/12/2006 11:13 PM

Znam Katarina ali ovdje ne dozvoljavaju da oblacis svoje stvari!I ja sam sve bila ponijela ali sam ih morala vratiti jer je takva procedura ovdje!!! :neznam:

da Ado isti slucaj je i kod mene bio!
    jedino kad izlazis iz bolnice smes svoje detetu da obuces sta si planirala vec…

ada
    Član
    ada

Ma ne vrijedi se uopste zamarati s tim,svako neka nosi ono sto misli da mu treba!!!

Standzi
    Član
    Standzi

u pravu si.. 🙂

katarina
    Član
    katarina

[QUOTE]Stanislava – 11/12/2006 11:34 PM

katarina ,ja nikakav spisak nisam dobila jer mi nije trebao! imala sam moju babicu koja me je obilazila cak i pre porodjaja da caskamo o svemu i naravno i o tome,rekla mi je sta treba da ponesem a sta ne! iskreno zena kaze nema potrebe da nosis ovo ,ni ono,poslusala sam je nisam pogresila,pametnija je ona od parceta papira! nisam bila u posebnom apartmanu jer moja beba i ja nismo nista bolje i cistije od ostalih zena i beba pa da moram da se izolujem

Spisak dobijas u bolnici dva meseca unaprd kad ides na trudnicke vezbe,plivanje..a i doktor daje..
    To parce papira je neko napisao!!!I moze biti da je taj neko ko je to napisao i pametniji od te babice….
    A STA TI TO ZNACI BOLJA I CISTIJA OD OSTALIH?
    ako mogu sebi da priustim(ionako sam privatni pacijent pa me i sleduje posebna soba)

katarina
    Član
    katarina

I stanislava nemoj se vredjati kad samo istinu pisem kako je jer sam sama kroz sve prosla…
    Niti sam trekla da sam cistija od ostalih niti bilo sta drugo…
    A to kao princeza?
    Sta ti to znaci?Da su mi donosili u sobi hranu?Za to su bili placeni…a zasto da to i ne koristim?Pelene su oni imali kao i sve ostalo ja sam htela da moja beba obuce ono sto sam spremila…pa zato sam se i pripremala…

Standzi
    Član
    Standzi

sve sto sam pisala prosla sam i ja kroz to ,i ja sam samo istinu napisala,nemam razloga da pricam neistinu….opet ti kazem,nikakav papir nisam dobila ..ni 2 meseca ni mesec dana pre porodjaja..

andela
    Član
    andela

evo zene i ja da dodam nisam ni ja dobila nikakav spisak.rodila sam svo troje dece u i stoj bolnici mada smo se sad kod treceg preselili i bilo je daleko ali bila sam tamo zadovoljna pa sam isla opet tamo.ja sam svoju torbu spakovala sama po zdravoj i cistoj pameti normalno pidzama,bade mantil,peskiri manji i veci,pribor za licnu higijenu,papuce carape,nesto za citanje i to je to.za bebu je muz doneo kad smo izlazili odelo i bebi sediste.inace ni ovde kod mene ne mozes bebu u svoje stvari da oblacis dok ne podes kuci ali i smatram licno da nema potrebe za tim jer su te stvari sve lepo oprane i ciste bez obzira sto su nosene i sve su bebe podjednake slatke medene i ciste.a dajte molim vas pa kako bi nam tek bilo da se porodimo dole pa dam nam bebe motaju kao kifle i naravno u one pelene njihove.

deni
    Član
    deni

Ja moram još jednom da se požalim,jeste da je tema šta poneti u porodilište ali ja nemogu da shvatim da vama tamo nešto daju!! 😯 .Nama ne da ništa nedaju nego moraš još i da sam kupuješ.
    Ja bi takođe preporučila svim porodiljama da ako budu imale problema sa grudima da kupe sprej(više kao kapi za nos) za raspušivanje mlečnih kanala.Ja baš neznam kako se taj sprej zove ali ako nekog baš zanima ja ću kući da pogledam. :caos:

dr Avluela

Mislim da ne postoji razlog da se svadjamo oko smestaj za porodjaj i stvari za bebe.Svaka od nas ima razlicita iskustva,zelje,mane,ocekivanja a i mogucnosti.
    Neko zeli drustvo u sobu,a ja npr. hocu intimnost,da budem sama sa mojom bebom i dragim,da imam mir,moj wc (u bolnici sto radim su sve sobe cetverokrevetne i imaju 1 wc za 4 zene,uvek se nadje bar jedna koja nije…tako cista,pa hajde onda ti idi posle nje u wc-u).Da ne moram da trpim posete druge porodilje kada ja hocu da spavam,a i ona moje.Da moze mm da ostane sve vreme sa nama u sobi.To su par razloga zbog cega sam ja licno izabrala da budem sama u apartmanu.Naravno to ce me kostati oko 2500-3000 evra samo klinika,jer naravno moj lekar mi nece uzeti pare.
    Ali moja klinika ti daje skoro sve i to ne staro nego ako ne novo (npr.papuce) skoro kao novo. Imam cak i fen u wc-u,uloske,tv sa satelitskom,krevet na dugmicima,moj air-condition,posetu mogu primati u bilo koji doba dana hocu,mogu imati porodjaj u vodu,imam bezplatne seminare za nove mame,mogu traziti bebu kad hocu,dobijam na poklon-reklama od raznih firmi za decije stvari kofercice sa decijom kozmetikom,pelene itd.
    I ne mogu da shvatim kada kazete da vam donesu hranu u sobu,sta to treba da znaci? Zar se ne donese uvek u sobu? Ovde i u najzapusteniju drzavnu bolnicu hrana se nosi u sobu… Ja cu jedino imati privilegiju da izaberem koja hrana mi se svidja i koja ne.
    To je sve od mene,bez uvrede,jer su to moja licna razmisljanja.Svako radi kako njemu odgovara i svidja. :caos:

Aiko
    Član
    Aiko

Dr Avluela, apsolutno potpisujem to sto si rekla. Ja takodje hocu da dogovorim apartman, iako sam vrlo drustvena, a iz razloga da mm moze da bude stalno s nama. Ali tek treba da vidim na sta sve to lici. Inace za hranu mi je cak doktorka rekla da je odvratna i da angazujem mm da mi donosi stalno.

sakicar
    Član
    sakicar

Ne svidja mi se nacin na koji komentarisete ovu temu. Sve cice koje zive preko imaju iskustvo „odozgore“ i svoje vidjenje porodjaja. Ja bih volela da se neka od vas porodi ovde kod nas, da vidite sta je muka i sta su uslovi, pa tek onda da komentarisete.
    Kakva hrana u krevetu – to su splacine. Higijena – 20 trudnica na jedan wc. Tusiranja -nema.
    Posete -1h dnevno. Promeniti posteljinu – pa to je misaona imenica. A nedaj boze da ti nesto zatreba – nemas koga da pitas.
    Zato budite srecne i zadovoljne sobom, time sto imate, spustite ton kojim razgovarate i radujte se buducim bebicama. Svacije iskustvo je drugojacije i tome ne vredi raspravljati.

pikola
    Član
    pikola

U pravu si Sakicar….
    Porodila sam se u Visegradskoj u Beogradu (zanemarimo sada sto su me poradjali 25 sati), posle porodjaja smestili su me na „preuredjeni“ 4 sprat, u trokrevetnoj sobi, nemam neke posebne zamerke, kada sam usla bila sam sama i soba, posteljina i sve ostalo bilo je cisto, u toku noci pridruzile su mi se jos dve porodilje i bile su sasvim korektne. Svaki dan se soba cistila dva puta dnevno, ali se posteljina promenila samo jednom za tih sedam dana koliko sam ja lezala.Buduci da sam ja dobila njihovu spavacicu, koja je vec posle prvog dana bila umazana (znate vec zbog cega sve), morala sam da cekam narednih dva-tri dana da bih dobila novu,a svoju nisam smela da obucem (jer nacelnica tog odelenja nije dozvoljavala da se oblace vlastite stvari, osim carapa i papuca). Hrana je bila skromna (kao i sve ostalo u nasoj drzavi sto ti placa socijalno), pa mi je muz donosio svakog dana ono sto sam narucivala). WC i kupatila nisu preuredjivali na tom spratu pa sam ponekad imala osecaj da je cistije u javnom WC-u, nije sto ga oni ne ciste, vec zato sto su stara i propala, to vise ni sona kiselina ne moze da ocisti, sa kupatilom je bila ista situacija, verovale ili ne ja sam se tusirala u papucama jer me je bilo strah da golom nogom nagazim na one plocice. Sto se tice APARTMANA u Visegradskoj, na mom spratu su bila 2 apartmana, nista to nije fensi, jer sam imala prilike da ih vidim. U apartmanu su dva kreveta koja se razlikuju od obicnih po tome sto su od drveta i sa sarenom „fensi“ posteljinom, apartman ima svoje kupatilo i WC (ne znam kako je jer nisam ulazila) ima TV i dva lepsa nocna stocica i malo lepsi ormar za stvari. Posete su bile dozvoljene u apartmanima isto kad i nama u sobama s tom razlikom da smo mi morale da izadjemo iz svojih soba i docekujemo svoju familiju u nekom hodniku a one su mogle da ih docekuju u apartmanu, ali je vremenski isto trajala.
    No jedna bitna stvar je ta da smo mi koje smo bile u obicnim sobama izlazile, setale, kretale se sto je bilo dobro da ti od stalnog lezanja ne bi ostali ugrusci i da bi sto pre iz sebe izbacila sve sto ne valja, jer ako se to ne desi salju te na reviziju materice (sto je grozno), dok su zene koje su bile u apartmanima konstantno lezale ili sedele i gledale TV (imale svoju privatnost) i tri od njih cetiri su morale na reviziju. Ovo vam cisto kazem kao predostroznost, bez obzira na sobu ili apartman izlazite sto vise iz svojih kreveta, setajte i druzite se koliko god bile iscrpljene i umorne. Znaci ponavljam ovo je opisano LICNO moje iskustvo iz bolnice u kojoj sam se porodila, ne aludiram ni na koga i ni na sta. Pozdrav!

ummi-emina

I u mom gradu je tako,sakicar,ne donose nam hranu u krevetu nijednoj,i nemamo te apartmane,ja sam imala srecu pa sam u dvokrevetnoj sobi bila,znaci samo jos jedna porodilja je bila samnom,i cista je bila,drustvena,tako da su nam ta 3 dana prosla brzo,bebice su bile kod nas u one krevetice,povijale su bebe u njihove pelene,a moja je bila kozmetika,znaci bebi sampon,krema,puder,i naravno mi smo kupile pampers.Spavacice smo morale njihove da nosimo,bade mantil je nas,kao i sve ostalo nase.Kada sam izlazila iz bolnice bebu sam obukla u svoje stvarcice, kod nas nije obavezno sediste da imamo ako cemo sa bebom u kolima,ali ja sam imala onu nosiljku,pa sam tu stavila bebu kada sam izasla.Dobila sam iz bolnice paketic,u kome je bio pampers,lenor omeksivac,i prirucnici za bebe.

Prex
    Član
    Prex

Zene nema potrebe za raspravom stvarno, pa ocigledno je da se kod vas (gde god, Francuska, Nemacka, Svedska, itd.) stvari prilicno razlikuju, i to ne samo od toga kako je ovde nego i kod vas ocigledno zavisi od bolnice do bolnice. Ako vam je (nekima) bolnica vec dala spisak sta da ponesete onda to ispostujte, a ako ne onda ponesite sta mislite da treba.
    Ja cu sad da kupim neke stvarcice koje su mi potrebne a jos ih nisam nabavila, i spakovacu sta mislim da mi treba. Pikola mi je vec dala veoma razuman spisak sta je ona nosila, i slazem se da ne treba preterivati, pa to je ipak u proseku tri dana, i to je ipak bolnica ma gde ona bila, ne treba ocekivati hotelsku uslugu sa pet zvezdica. Ja i ne ocekujem nesto super, samo da to sve sto bolje prodje i da nas dve izadjemo i stignemo kuci zive i zdrave sto pre, nista vise mi ne treba.
    Sakicar bas si me uplasila prvo kad si napisala o uslovima u kojima si se ti poradjala, ali to je ipak bilo za vreme rata kako kazes, zar ne?Sada sam pitala neke koje su se skoro porodile i imaju mnogo bolja iskustva. Sada su dosta renovirali nisko porodiliste i sto je meni najvaznije WC i kupatila su potpuno renovirana i dobra, mozes da se tusiras normalno i kazu da se stalno cisti, i stalno menjaju spavacice i posteljine. Sad mozes i da poneses svoju spavacicu, dozvoljavaju. Ja sam sa doktorom dogovorila da odem u porodiliste sad u petak, posto sam usla u 9. mesec, da mi otvore karton ili sta vec sve treba da urade od tih birokratskih stvari tako da posle nista ne moram da se opterecujem oko toga, pa cu otprilike da vidim kako je.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 481 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.