Ova tema sadrži 480 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  AlexSandra 7 godine ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 481 ukupno)

Sta poneti u porodiliste

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

sakicar ova tema je pokrenuta,,sta poneti u porodiliste,, jer ima puno buducih mama,e sad cice iz inostranstva kako nas ti nazivas su pisale kako je ovde,ali razmisli da su te iste cice iz Srbije,o uslovima u nasoj zemlji nemoj da mi pises jer dobro znam kako je tamo kao sto sam rekla snaja mi se porodila pre 20 dana u frontu i znam sve i upoznata sam sa svim,kao sto sam napisala u mojoj klinici sam dobila spisak i po tome se upravljam i nosim sve sto mi treba,moj muz ne shvata porodjaj kao sto ces da izvaces zvakacu gumu,nego kao nesto vrlo ozbiljno,i kod normalnih trudnoca na kraju moze nesto da se iskomplikuje,zato zeli za svoju zenu i dete najbolje,o mogucnostima da li imamo to sebi da priustimo ili ne,svako se trudi da radi i zaradi,evo skoro ce dve godine kako zivim ovde,a godinu ipo dana sam radila cak i do 6 meseca trudnoce,ako sebi zelim nesto da priustim to cu i uraditi,mada i ovde nije sjajno kao sto ti kazes preko,ne tece ni ovde med i mleko.

sakicar
    Član
    sakicar

Prex, to je super sto kazes. Nadam se da se situacija promenila nabolje, i da si ti potpuno u pravu. Generalno, zdravstvo nam je jos uvek na nuli.

Ivana, o uslovima znas iz prica, a ne iz iskustva. I svako za sebe i svoju porodicu zeli najbolje, ali nisu svi u mogucnosti da to i ostvare i ne treba nikog pdcenjivati zbog toga. I nemas razloga da se ljutis. Ako je tebi dobro meni je jos bolje. Mi samo razmenjujemo iskustva i trudimo se da jedna drugoj pomognemo, koliko je to moguce. Ne razumem toliku dozu ironije?

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

kakva ironija? :hmm:

katarina
    Član
    katarina

E stvarno nema smisla ovako razgovarati a sve je pocelo od mog posta tj stanislavinog odgovora…
    Ja sam samo navela kako je bilo kod mene…
    a nakon toga sledi ironija nekog je ocigledno iznevirao moj post jer ja sam „princeza“
    dalje ne zelim da pisem al iz postova se jasno vidi ko je ironican a ko ne..
    Sto se ove teme tice nemam vise komentara ————
    I molim sve devojke da pisu svoja iskustva i razmisljanja o tome se moze raspravljati
    stanislava mogla si na pp da mi napises svoje misljenje do ovoga ne bi doslo..

E sad lepo nastavite da pisete kako treba….

sakicar
    Član
    sakicar

Zaboravi, ajmo u kafance da popijemo nesto
    Od srca ti saljem, jedan zagrljaj prijateljstva.

May05
    Član
    May05

ivana ja mislim da si u pravu sto se tice apartmana,ja nisam bila u aprtmanu,ali jedva sam cekala da idem kuci jer svakvog naroda ima,u mojoj sobi je bilo tri kreveta i dok sam ja bila na njima se izmijenjalo sest zena,dvije su bile nase iz bosne,jedna austrijanka,jedna romkinja,jedna albanka i turkinja,za ove zadnje dvije nemam rijeci,to se nije znalo kad je vrijeme posjete,cak u 9 navece im je dolazila posjeta,i razgalame se ko cavke,samo muz i djeca mogu da budu sa porodiljom do 9 navece,ja sam jednu nosc pocela da galamim i one su se pocele svadjati sa mnom i mm kazu pa i ti si u posjeti a vidi koliko je sati,a on njih pita dali su procitale ko moze da bude do 21 satjer na ulaznim vratima pise od kad do kad je vrijeme posjeteja sam se i zalila sestrama u bolnici ali one kazu da im nemogu nista jer dzaba je gluvom govoriti,e od tad su mi se zgadili da ih ne mogu gledati ocima,goreg i nekulturnijeg naroda nema ,meni su enu dali nakon cetiri dana da bude samnom u sobi,ali ja sam je morala voditi na intezivnu da gore spava jer jadna samo je gore imala mir,sto se tice nasih zena stvarno su bile super,a za ove nemam rijeci,kad sam izlazila iz bolnice rekla sam im da im zelim brz oporavak a one su se odvalile smijati,mozda sam malo skrenula sa teme,ali zelim samo da opisem kako je meni bilo grozno,sa tim dvjema seljankama. :klanjam: :neznam:

Sneki
    Član
    Sneki

AUUUUUUUUU! Pa ne mogu da verujem?
    Svi smo mi u razlicitim situacijama, ja sam tri dana bila u krvavoj spavacici ko poslednji debil (posto nisu imali drugu da mi daju).

Ne vidim gde je nesporazum. Ja bih koristila i apartman, i sminku i nosila i sebi i bebi stvari koje sam sama pripremila, sto da ne?
    Ko moze to da priusti naravno, sto da ne?
    Da sam bila u mogucnosti, koristila bih sve beneficije koje mogu, sto da ne?

Snezana
    Član
    Snezana

U Novom Sadu se dobije spisak sa potrebnim stvarima.
    Nosi se sve i za majku i za dete. Pocev od spavacica, papuca, pelena, kozmetike.. Nista se ne dobija osim hrane.

Prex
    Član
    Prex

Ja sam sad dobila spisak sta da ponesem na casu u skolici za trudnice (trudnicke vezbe). Inace casovi su super, preporucujem jos jednom. Veceras nam je patronazna sestra pokazivala mnoge stvari u vezi dojenja, izmuzavanja, i kako se povija beba (igrale smo se lutkom kao mala deca 🙂 ) i tate su bile prisutne (treba i oni da nauce naravno :beba: ), a na sledecem casu patronaze ce nam pokazivati kako se kupa beba i jos nesto. I rekla je da ce tate tu igrati glavne uloge, a sve tate su pocele da se preznojavaju 😆 😆 😆
    Inace na tom spisku za porodiliste pise da za bebu treba poneti samo pampers, a za nas standardne stvari, bade mantil, sredstva za licnu higijenu, papuce, i sl.

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Ovde u Svajcarskoj se dobija apsolutno sve od njih i za mamu i bebu, sto naravno placa
    zdravstveno osiguranje, ali sto rece Ivana-trudnica mnogo sam gadljiva pa sam ja spakovala sve svoje.
    Mozda sam blesava, ali takva sam :tusiranje:

dida
    Član
    dida

Drage moje,
    posto ova tema polako pocinje da se pretvara u borbu „prsa u prsa“ bilo bi lepo da se vratimo sustini i pomognemo jedna drugoj.
    Elem, moja kuma, koja je nepresusni izvor informacija, dostavila mi je spisak sta sve treba poneti u porodiliste.
    kada sam ga pogledala, malo sam se zbunila jer je na prvom mestu pisalo LIMUN. Odmah sam je okrenula i rekla joj da je dobro da mi nije napisala kupus salatu i da sam joj trazila spisak a ne recept za skidanje rdje. Po prirodi veliki esteta, rekla mi je da bi bilo dobro da ga ponesem ako ne planiram da vucem svoj stomak sledecih godinu dana (ona inace svoj nije imala nakon dve nedelje posle porodjaja). Uglavnom, poenta je da nakon porodjaja 12 h ne treba piti tecnost vec samo kvasiti usta limunom. Tih 12 sati su najkriticniji i kada se unese tecnost produze se na godinu dana.
    Ja sad razmisljam, trazim na netu neko logicno objasnjenje. Kontam da posle toliko izgubljene tecnosti tokom porodjaja organizam sigurno trazi nadoknadu…
    No, nakon toga sam na TV-u gledala u jednoj seriji i jednom filmu kako muz vozi zenu u porodiliste i ova nece da udje bez limuna!!!
    Ono sto je definitivno sigurno jeste da je moja kuma abnormalnom brzinom ostala bez stomaka, i da se to desilo svim devojkama kojima je to rekla. A ja cu, posto sam cini mi se prva sledeca po terminu, to probati pa vam javljam rezultat.
    Mozda cemo se sve slatko smejati a mozda se i resimo nepotrebnog.

Pozdrav svim curicama ovde,

milena
    Član
    milena

to za limun je tacno, ali stvarno ne znam na koju foru radi… tacno je da ne treba piti mnogo tercnosti u prvih 12 sati, sto ne znaci da ne treba piti uopste, moze malo, nekoliko gutljaja. ja sam uzela iz „fronta“ spisak sta poneti u porodiliste i sve mi se smuci kad procitam „u vecoj kesi poneti:…“, pa onda nekoliko idiotskih stavki, tipa papuce koje mogu da se kvase. dakle, u srbiji nista novo, i nikakav napredak. ali sam definitivno sigurna da cu uzeti apartman

Aiko
    Član
    Aiko

E, hocu i ja apartman, odnosno odvojenu sobu, posto ne verujem da je bas nesto luksuzno. Treba da odem do Gradske bolnice da vidim kakvi su apartmani. Jel neko video te apartmane ovde kod nas? Sta ima unutra?

dida
    Član
    dida

ja sam rezervisala apartman u Visegradskoj. Nisam videla kako izgledaju samo mi je bitno da ima odvojeno kupatilo..sve ostalo je vise manje ok. Kazu da je apartman za nijansu bolji od sobe.
    Videcu pa prenosim utiske…

milena
    Član
    milena

ne znam kako je u visegradskoj i u gradskoj bolnici, ali u „frontu“ sam bila u obilasku prosle nedelje i odusevila se, buduci da znam kako je u obicnim sobama. to je potpuno novo i skroz renovirano, ima ih osam apartmana, neki su dvokrevetni neki jednokrevetni. pod je od laminata, namestaj je potpuno nov (komoda sa tv-om, foteljica, deo za bebu, krevet…), lepo prostrano kupatilo sa tus kadom, pvc prozori, lepa posteljina (bila je roze kad sam ja bila). tu u tom delu ima posebno dr pedijatar i pedijatrijske sestre, poseta je od 0-24h, tj stalno moze neko da bude s tobom. u jednokrevetnoj kosta 6000,00 dan, a u dvokrevetnoj 4000,00. i verujte, vredi svaku paru, jer gore gde su one grupne sobe sa po sedam zena i beba koje nonstop placu i gde je kupatilo ocaj zivi, ovo je fenomenalno! i mozes u svoje kupatilo bez papuca koje mogu da se kvase, tj mozes bosa u kadu jer je nova i cista i nista po njoj ne pliva, kao sto se desava tamo gde je jedno kupatilo na ne znam ni ja koliko zena

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 481 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.