Ova tema sadrži 480 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  AlexSandra 7 godine ranije.

Gledanje 451 članaka - 451 do 465 (od 481 ukupno)

Sta poneti u porodiliste

• pulinka
    Član
    pulinka

Da, razumem, onda je bio obavezan široki povoj, tj. niko ga nije dovodio u pitanje (napisala sam već kako-prvo pampres, pa tetra pelena, pa švedske-jadne bebe)-ja stvarno nisam imala snage posle porođaja da se oko toga sa bilo kim raspravljam, znam da takvo povijanje uče i preporučuju u novosadskoj školi za trudnice. Meni je odgovaralo da pozajmim par švedskih pelena jer sam ih koristila samo u porodilištu i na pregledima kod pedijatra-nisam ni onda imala živaca da se raspravljam sa „autoritetima“-ionako sam previše stvari radila kontra normi…
    Možda ima neka svežija porodilja iz Betanije da se javi??? Mada se tamo stvari sporo menjaju…

Leptir
    Član
    Leptir

Pulinka bas ti hvala,mozda je tako i najbolje kupiti za porodiliste i kontrole da ne bi zapitkivali i nesto se prepirali. 😆

nenče
    Član
    nenče

Devojke, jel neka nosila bade mantil, meni nešto hladnjikavo ovih dana.Ako neka zna za Višegradsku, nek javi,!

magi
    Član
    magi

Nence, ja sam nosila bade mantil, nekako mi bilo bzvz da se setam u spavacici, sa mantilom je mnogo bolje, a i toplije 🙂

tirina
    Član
    tirina

Nensi, ja sam nosila bade mantil (još davne 2008. god. 🙂 ) i to sam kupila teget boje pošto sam imala beli, pa sa mislila da „aplikacije“ ne treba da se vide jer se nose samo one mrežaste gaćice, a i nekako je prijatnije šetati u bade mantilu nego u spavaćici.

nenče
    Član
    nenče

Hvala devojke!

Mlada mama Mica

Drage mame, imam 19 godina, i za 15-ak dana postajem mama.:)) Jako sam uzbudjena, i zanima me sta da ponesem u porodiliste za bebca i mene?? Porodicu se u KBC Zvezdara. Hvala vam. 🙂 :**

tirina
    Član
    tirina

Mico, nadam se da nisam zakasnila sa odgovorom pošto vidim da je poruka još od pre sedam dana.

Napisaću ti šta je neophodno ( barem meni je bilo)

-Mrežeste uloške 2-3 pakovanja (posle mogu da ti donose tvoji)
    -mrežaste gaće do 5 komada, lako se i peru pa ti ne treba više
    – klompe ili neke gumene papuče
    – peškire bar 2 komada
    -čarape (meni je posle porođaja bilo hladno)
    -vlažne maramice
    -sredstva za ličnu higijenu
    – bade mantil
    – svoje spavaćice na veće raskopčavanje, zbog dojenja ( mada možeš da koristiš i njihove)
    – vodu i neki keks ( kad naiđe glad sve pomaže, a raspored obroka i hrana u bolnici je katastrofa, mada sam se ja porađala u Višegradskoj)

Sve što zaboraviš može neko da ti donese, a ja se nadam da nisam nešto zaboravila.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

slazem se sa navedenim….ali za zvezdaru ima jedna izmena-ne daju da se nose svoje spavacice (u visegradskoj smeju)….moraju njihove nazalost….a one su katastrofa-bar je tako bilo pre 3 godine.
    jos bih dadala i casu, obavezno, da imate odakle vodu da pijete i toplomer jer vas u zvezdari gledaju sa stavom-kako nemate svoj toplomer- odn.imaju jedan toplomer po sestri….a i prakticno je za ne daj boze da dobijete temperaturu-dok nalovite taj jedan toplomer ode ona na 39!
    :-*

Leptir
    Član
    Leptir

Dodala bih i pumpicu za grudi obavezno,grudnjak za dojenje i tetra pelene kad krene mleko pa je sa njima i najlakse.

Sto se tice stvari za bebu,da li se uopste nesto nosi? (CR u betaniji)

pulinka
    Član
    pulinka

Opet niko iz NS-a?
    Za bebu se nosi SVE.
    Pakovanje vlažnih maramica, pakovanje pampersa, Pavlović ili neka druga kremica za guzu, nekoliko tetra pelena, nekoliko švedskih pelena, peškiri…Jedino ne treba ništa za pupak, ako se dobro sećam.
    Od odeće se nose samo benkice gore, ev. kapica i rukavice ako mama misli da treba, dole se bebe široko povijaju i samo zamotavaju u tetra pelenu, pošto obično bude toplo u Betaniji.
    Odeću za iznošenje iz porodilišta obično donosi otac tog dana kada izlazite iz porodilišta.
    E sad količina svega toga zavisi koliko ćete dugo ostati u porodilištu, ali ako ti nešto usfali, uvek može muž da ti donese-svako prepodne primaju „isporuke“ za porodilje.
    Toliko sam uspela da se setim, čini mi se da sam neku sitnicu izostavila…

Vajman
    Član
    Vajman

Drage moje interesuje me koliko otprilike treba da ponesem tetra pelena i koliko svedskih pelena?idem na cr.

njamiii
    Član
    njamiii

Pa ja za Front, ako se dobro secam, nisam nista nosila, oni ih tamo obuku u njihove bekice i umotaju u pelene. Jedino sto su nam trazili to je da donesemo pampers, pavlovicevu imaju njihovu. Tek za otpust smo donosili od kuce. Moja preporuka narocito za zene koje ce se poradjati prirodim putem, za cr nemam osecaj kakvo je krvarenje posle, u apoteci imaju da se kupe jednokratne museme (dole najlon gore nesto kao pamucna vata), pre tri godine je bila 10din. komada cini mi se, meni su jaaaaaaako puno znacile jer sam dosta krvarila, a porodilistu iskukati cistu posteljinu je magija. I kod kuce su mi bile spas da ne uflekam posteljinu od joda ili rivanola.

Vajman
    Član
    Vajman

Hvala puno.

pereca
    Član
    pereca

Ja bih jos dodala i toalet papir, pre 3 godine u Frontu ga nije bilo, i to vam treba pre porodjaja a cini mi se i posle.

Gledanje 451 članaka - 451 do 465 (od 481 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.