Ova tema sadrži 6 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  pegava 5 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)

Sta posle HSG-a???

• Sanjadd
    Član
    Sanjadd

Cao svima, ja sam nova na forumu. Problem je slican kao i kod vecine.Pokusavamo oko godinu dana i nista.
    Uradili smo spermogram, oko 35 % pokretnih { kazu da sa tim moze beba }….ja sam uradila sve moguce preglede
    da bi zakazala Hsg, hvala bogu svi brisevi i nalazi su u redu. Hsg je uradjen i rezultat je dobar { prohodni jajovodi, tube rade svoj posao }. Zakazala sam razgovor u Narodnom frontu sa lekarom, da vidimo koji je sledeci korak.
    Volela bi ako neko ima slicna iskustva da podelimo misljenja.Pila sam i folnu kiselinu koja je odlicna, caj od Virka { malo sam lenja, priznajem }. Sta dalje? Svaki savet je dobrodosao:?

Hvala i pozdrav Sanjadd

Floresita
    Član
    Floresita

Cao svima i ja sam nova na forumu sa istim problemom.Sve analize sam obavila i sve je u redu,radila sam hsg u narodnom frontu i to je u redu.Da li neko ima dobrog ginekologa kod kojeg bih mogla da odem da me posavetuje za dalje ?

Balkanika
    Član
    Balkanika

Floresita i Sanjadd,mogu da vam kazem iz licnog iskustva,posle 3 godine pokusavanja,dijagnoza oligo,pa normospermia posle nekih vitamina,hsg
    odradjen,lijeva strana prohodna,na desnoj nije prosao kontrast,mada je dr koji je ocitao nalaz rekao da misli da je i desna u redu,ali postkoitalni test je bio negativan,valjda se tako tumaci.
    Moj sledeci korak je inseminacija,trenutno se pripremam za pokusaj u prirodnom postupku,nadam se da ce biti obavljen u toku ove nedelje.
    Moj savjet je da ne gubite vrijeme,ako se trudite duze od godinu ili dvije,morate korak dalje jer to tapkanje u mjestu ubija u pojam,a vrijeme brzo
    prolazi.Ako mi inseminacija ne uspije probacu vantjelesnu,imam 30 godina,MM 36,vrijeme prolazi,a moje jajne stanice sigurno nece biti kvalitetnije niti
    njegovi plivaci brzi,zato iskoristite vrijeme pametno.
    Zelim vam sve najbolje!

Ananasica
    Član
    Ananasica

Balkanika, mislim da si devojkama dala pravi savet… nema svrhe cekati. ja sam tako sve odlagala, ali sada sam uzela stvari u svoje ruke. imam 32 a moj dragi 36. probacemo i preko fonda a ako ne onda sta da se radi, moracemo privatno! samo pozitivno i istrajno 🙂

mina88
    Član
    mina88

Zdravo svima muz i ja pokusavamo da dobijemo bebu vec god dana al nista..sutra imam zakazan HSG i malo me plase rezultati..ne bojim se same intervencije koliko me brine da li ce biti sve ok..sta posle toga,citala sam na dosta foruma da su mnoge zene ostale posle HSG u drugom stanju,naravno ako su im prohodni jajovodi..moze li neko da mi kaze sta se radi dalje i kako posle HSG…hvala unapred 😕

Balkanika
    Član
    Balkanika

Draga Mina88,sta dalje zavisi od rezultata HSG,ako ti jajovodi budu prohodni,mozes da probas inseminaciju,ako ne mozda ti predloze laparoskopiju
    ili tako nesto u svrhu postizanja prohodnosti,sve zavisi od rezultata i doktora.
    Ja sam radila HSG,kontrast mi nije prosao na desnoj strani skroz i doktorica mi je rekla da je za njen pojam taj jajovod zacepljen i ovaj ciklus sam radila
    inseminaciju jer mi je folikul bio na lijevoj strani koja je prohodna.
    Ja pokusavam vise od 3 godine,kod mene je uglavnom sve u redu,imamo mali broj plivaca i poprilicno su spori,tako da se nadam da cu sad imati konacno
    te dvije crtice na testu!
    Puno srece,nadam se da ce HSG biti u redu!

pegava
    Član
    pegava

Ja cu verovatno to ciniti kao iduci korak, jer nam je sve super,spermogram i spermokultura,brisevi cisti skroz al beba nece da dodje nikako. Nova sam ovde, i nekako mi je najlakse da se ovde pozalim jer svi me ubedjuju da ce to doci samo i da se ne nerviram i da je stres glavni faktor…..pomagajte!!!!!:(

Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.