Ova tema sadrži 1,212 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Angel 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1,186 članaka - 1,186 do 1,200 (od 1,213 ukupno)

Sta trenutno citate

• MilicaCale

sad sam u blagoj pauzi (jos uvek me ceka aljende), a citam „dzepni roditelj“ kreativnog centra i bas mi se dopala, jedna je od korisnijih knjiga o roditeljstvu koje sam procitala (uz „umece roditeljstva“ koje sam hvalila nedavno i „sta da ocekujete….“)

leptiric
    Član
    leptiric

Devojka iz Bondstila- Tanja Jovanović

sanjas
    Član
    sanjas

Juce zavrsila „Crveni sator“,odlicna je knjiga.
    Sad me ceka Trejsi Sevalije“Devicanski plavo“.

SANJA TM
    Član
    SANJA TM

Konstantinovo raskršće-dobra knjiga

tata.ivan
    Član
    tata.ivan

Karakter, suština i forma sveukupne ljudske seksualne istorije odnosa muškarca i žene, mogla bi da se, bez velikog uprošćavanja, svede na jednu, jedinu aforističnu rečenicu: „Ništa, osim koitusa, nije seks“. Pomenuti aforizam, međutim, više ne odgovara pojmu nove seksualnosti. Poslednjih decenija pod uticajem drastičnih promena u društvu ubrzano se menjaju i stereotipi o seksualnim ulogama muškaraca i žena. Aforizam „Sve je seks, osim koitusa“, vernije prikazuje trenutno stanje seksualne drame dva pola.

Istorija muškosti u Evropi – Volfgang Šmale

marmit
    Član
    marmit

Kuća nemogućih ljubavi – zanimljiva, opuštajuća 🙂

U subotu planiram odlazak na sajam knjiga, ima da se obezbedim literaturom za čitanje za puno, puno puno dana!

Praslin
    Član
    Praslin

Pobednik je sam – Paulo Koeljo

chencha
    Član
    chencha

Trenutno citam Nevestu iz Mumbaja, Karin Fosum. Inace ga reklamiraju kao „najbolji norveski krimi roman svih vremena“, a moj muz dodaje na to „verovatno i jedini“ 🙂 Pre njega sam citala romane Heninga Mankela o detektivu Kurtu Valanderu. Jalom i Lecenje Sopenhauerom cekaju da izadjem iz detektivske faze (ne pre nego sto zavrsim i Zaboravljenu umetnost zahvalnosti A. Mekol Smita)

Ushtipak
    Član
    Ushtipak

Dobar ti je muz, Chencha, aaaahahhahha. I ja tesko izlazim iz krimi faze, prosto mi je zao sto Agata Kristi nije malo vise pisala, a mi malo vise prevodili 🙂 Citam Besnilo, Borislava Pekica. Citala davno, pa sve zaboravila. Kakva knjiga! Ludilo!
    Konstantinovo raskrsce se i meni dopalo, a i ovaj novi roman od istog pisca Duge noci i crne zastave.
    Chencha, imas li nesto kriminalno da preporucis? Citala sam Patrisu Kornel, ali mi je pregadna sa tim forenzickim opisima i lesevima, vise volim psiho-krimice 🙂

chencha
    Član
    chencha

Akunjina, uvek 🙂 Za mene je on prava mera neizvesnosti, krvi, psiho igrica, istorije i koje cega jos, a nadasve lepog pisanja. Najlepsi poklon ispod jelke koji sam ikada dobija je proslogodisnji – komplet svih izdatih Akunjinovih knjiga kod nas :love:

Micka&Nidza

Upravo citam Bliznakinje od Danijele Still, pre toga sam procitala Zaklete nezenje, Tajanstvena neznanka,Lepe Stvari,Otkucaj srca…
    Uzela sam i Majstora i Margaritu ali ne mogu da se nateram da pocnem da je citam. Nije po mom ukusu. MM je cita i odusevljen je….

Micka&Nidza

Sanjas jel to sto si Posebnu isporuku od D.S procitala u dahu znaci da je knjga dobra? Ne znam da li je kod nas u biblioteci ima, a ja obozavam knjige D.S.

Micka&Nidza

Sinoc zavrsila Bliznakinje i plakala….:cry: kraj je i tuzan i srecan
    Jutros uzela isto od D.S. Sigurna luka i Kuca pa kad koju procitam….

Micka&Nidza

Ovde samo ja pisem i skroz sam izvan kalupa. Unazad 15 stranica niko sem mene i Sanjas nije spomenuo Danijelu Stil…
    A ja je preporucujem d srca, sve njene knjige su odlicne. I jos uvek sam pod utiskom nekih njenih knjiga.
    Sad cekam da zavrse obradu njenih najnovijih knjiga i da stignu u biblioteku..
    Otprilike su to ove knjige. Letnjikovac, Lutalica, Postuj sebe, Palomino, Pitanja srca, zloba (to je jedan od starijih romana ali do sad ga kod nas u biblioteci nije bilo)

Ima i mnogo starijih njenih knjiga koje su mnogo lepe.
    Dragulji,Dar,Zoja,Lepe stvari,Bliznakinje, Secanje i Prsten.I jos mnogo drugih.Ja sam neke od njih procitala i vise od jednom i uvek je osecaj kao da prvi put citam….

Znam da svi mi imamo svoj ukus,i postujem to ali i preporucujem….

Micka&Nidza

Opet ja, kakav smor 😆
    Procitala Lutalicu,Pitanje srca i Postuj sebe(ovu poslednju dobila od drugarice)

Lutalica je prelepa knjiga na mnogo nacina!!!

Ostalo mi je jos da procitam Letnjikovac,Debitantkinja,Nasledstvo i Palomino.(od novih, a od starijih nisam ni treci deo procitala)

Gledanje 1,186 članaka - 1,186 do 1,200 (od 1,213 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.